Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja też lubię upały,ale nie koniecznie 24h/dobę.Pati u nas juz się zaczęło,pajączków pełno,mrówek pełno.Jutro koniecznie coś na te mrówki muszę kupić,bo mnie trafia jak łażą mi po salonie.Wchodzą przez moje "zajebiste"okno tarasowe z AP.Buuuuuuuuuuuuuuu.......W ogóle to co macie sprawdzonego na mrówki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wysyp pod progiem sól - próbowałas ? u mnie mrówek naszczęście nie ma...

ja przetarłam wczoraj podłoge (pomijajac drewno oczywiscie :D ) mopem z domestosem i czekam na efekty, podobno ocet też działa ale ja niecierpie jego zapachu

a odnośnie ciepełka - dziś rozpaliłam w kominku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tylko wystepuje dysproporcja bo powietrzna PC ciagnie i wyrzuca z 1000-1500m3/h i wiecej, a reku to wiesz - 200-300 sie maksymalnie uzywa, dlatego ciezko to sensownie spiac!

Pompa ciepła do cwu potrzebuje jedynie 500m3/h,także przy lekkim pomyślunku można to spiąć z rekuperatorem.

Problemem jest czas działania pompy czyli pompa nie działa np.gdy tego potrzebujemy najbardziej w gorącym okresie dnia a jedynie przy dużym poborze wody,powiedzmy wieczorem ;)

No chyba,że nastawimy histeryze 1st.C co mija się z celem.

 

Ja za to się pochwalę,będę miał pompę ciepła z opcją chłodzenia aktywnego,chociaż w moim przypadku nie sądzę,żeby było konieczne aż tak bardzo schładzanie pomieszczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię upały,ale nie koniecznie 24h/dobę.Pati u nas juz się zaczęło,pajączków pełno,mrówek pełno.Jutro koniecznie coś na te mrówki muszę kupić,bo mnie trafia jak łażą mi po salonie.Wchodzą przez moje "zajebiste"okno tarasowe z AP.Buuuuuuuuuuuuuuu.......W ogóle to co macie sprawdzonego na mrówki?

 

Na mrówki kup "mrówkofon", taki różowy proszek, ktorym sypiesz miejsca przechadzania się mrówek. U mnie było ich pełno w kuchni, bo wędrowaly sobie z trawnika, przez taras do kuchni. Zastosowalam preparat i rano po owadach ani śladu. Polecam, sprawdzone, koszt ok. 8 zł , pojemniczek wystarcza na długo. Dostępne w Makro, sklepach ogrodniczych i chyba widziałam w Obi ( nie jestem pewna).

Co do upałów- historia, bo dziś ziębiło w ręce . Ponoć ma się polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
no tak te roznice temperatur zaczynaja byc wkurzajace ... agata mi juz smarka!!! a w niedziele komunia chrzesniaka i trzeba byc w formie!!!

 

no u mnie w domu temperatura spadła do 22,75 :D

na szczęście od dzisiaj powinno być już cieplej i słońce...tak więc liczę że CO się nie włączy już :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w domu temperatura spadła do 22,75 :D

na szczęście od dzisiaj powinno być już cieplej i słońce...tak więc liczę że CO się nie włączy już :p

 

Dzisiaj ma byc cieplo! Zaraz przyjezdza mi material i zaczynam kopac i zalewac fundamenty pod murki dookola tarasu, zbrojenie wczoraj cale ukrecilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam robisz taras na gruncie czy będziesz robił wylewkę?Pokaż zdjęcia jak to robisz.Mnie też czeka zrobienie tarasu 5x4

 

Moj taras to bedzie wogole bunkier jak cala ta chata :D W tej chwili mam "powieszona" plyte zbrojona 8x3m - plyta wisi na slupach az od samych law fundamentowych (3mb nizej) - slupy sa wylewane, takie spaslaki 40x40cm.. Jest oddylatowana zupelnie od domu warstwa styro (15cm).

 

Uznalem jednak ze taki taras jest za maly (3mb "gleboki" to za malo) i po podjeciu ostatecznej decyzji - nowy bedzie mial 8 x 4,5mb. Narazie wykopalem po obrysie tego tarasu lawy (70-80cm glebokie, 30cm szerokie), zazbroilem i dzisiaj polowe wylalem (czemu ja durny zawsze dam sie namowic na jakies durnowate oszczednosci typu 100-200 pln - wzialbym gruszke to bym mial w godzine calosc zalana, a tak jeszcze jutro caly dzien bede walczyl z 7t pospolki i tona cementu ... :) Lawy po to bo po obrysie tarasu bedzie murek z klinkieru (na 30-40cm), a potem legary + deski (modrzew). Calosc ma wygladac mniejwiecej tak:

 

http://cdn32.muratordom.smcloud.net/t/photos/0d/c4/89/0dc489ae7c168051.jpg

 

Tyle ze na zewnatrz nie bedzie u mnie takiego wysokiego murka.. Zdjec jeszcze nie robilem - jutro moze zaczne to sie pochwale co zrobilismy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajera pomysl ... u mnie taras bedzie sobie wisial nad skarpa ... ale najpierw czeka nas wiercenie dolkow i zalewanie slupkow - tez sie zastanawiam czy wziecie betonu gotowego nie byloby lepszym pomyslem ... mieszalismy sami na wylewki i tydzien mnie potem rece bolaly od wiertarki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajera pomysl ... u mnie taras bedzie sobie wisial nad skarpa ... ale najpierw czeka nas wiercenie dolkow i zalewanie slupkow - tez sie zastanawiam czy wziecie betonu gotowego nie byloby lepszym pomyslem ... mieszalismy sami na wylewki i tydzien mnie potem rece bolaly od wiertarki ...

 

Dzisiaj ukrecilem ~2,5-3m3 betonu w jakies 3h (ja + dwie osoby) ale to jest horror bo to jednak 4t przez rece musi przejsc brrr :) Jutro powtorka z rozrywki bo zrobilismy dopiero polowe :( Potem wymurowac 250 bloczkow.. A potem ~500 cegiel klinkierowych.. I dopiero potem zacznie sie przyjemna robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na oszczędności nie wiem już czy robić na gruncie taras drewniany:legary bym ułożył na bloczkach betonowych,podkładki gumowe i deska.Czy zrobić podobnie jak ty wylać płytę betonową ze zbrojeniem i kiedyś tam jak będzie więcej funduszy zdecydować się na drzewo lub jakieś fajne płytki.Liczyłeś ile tak sam materiał cię wyjdzie nie licząc klinkieru?A twój pomysł na taras bardzo fajny -efekt końcowy będzie świetny.To czekamy na fotki

Moj taras to bedzie wogole bunkier jak cala ta chata :D W tej chwili mam "powieszona" plyte zbrojona 8x3m - plyta wisi na slupach az od samych law fundamentowych (3mb nizej) - slupy sa wylewane, takie spaslaki 40x40cm.. Jest oddylatowana zupelnie od domu warstwa styro (15cm).

 

Uznalem jednak ze taki taras jest za maly (3mb "gleboki" to za malo) i po podjeciu ostatecznej decyzji - nowy bedzie mial 8 x 4,5mb. Narazie wykopalem po obrysie tego tarasu lawy (70-80cm glebokie, 30cm szerokie), zazbroilem i dzisiaj polowe wylalem (czemu ja durny zawsze dam sie namowic na jakies durnowate oszczednosci typu 100-200 pln - wzialbym gruszke to bym mial w godzine calosc zalana, a tak jeszcze jutro caly dzien bede walczyl z 7t pospolki i tona cementu ... :) Lawy po to bo po obrysie tarasu bedzie murek z klinkieru (na 30-40cm), a potem legary + deski (modrzew). Calosc ma wygladac mniejwiecej tak:

 

http://cdn32.muratordom.smcloud.net/t/photos/0d/c4/89/0dc489ae7c168051.jpg

 

Tyle ze na zewnatrz nie bedzie u mnie takiego wysokiego murka.. Zdjec jeszcze nie robilem - jutro moze zaczne to sie pochwale co zrobilismy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na oszczędności nie wiem już czy robić na gruncie taras drewniany:legary bym ułożył na bloczkach betonowych,podkładki gumowe i deska.

 

Czyli poprawnie :) To najprostszy sposob!

 

Czy zrobić podobnie jak ty wylać płytę betonową ze zbrojeniem i kiedyś tam jak będzie więcej funduszy zdecydować się na drzewo lub jakieś fajne płytki.

 

Ja plytek na tarasie nie chce - mam awersje jakas :) Przelicz - moze sie okazac ze wylanie plyty kosztuje tyle co odrazu taras drewniany na legarach :-)

 

Liczyłeś ile tak sam materiał cię wyjdzie nie licząc klinkieru?A twój pomysł na taras bardzo fajny -efekt końcowy będzie świetny.To czekamy na fotki

 

Legary biore sosnowe - jakies 300 pln. Dechy po 60 pln / m2 czyli ok 2000 pln. U mnie sporo podraza ten klinkier bo trzeba fundamenty (700 pln) i scianki fundamentowe (700 pln). Do tego klinkier (~2000 pln). A oprocz tego robie tez dwa zejscia - jeden bok bedzie calymi schodami i dodatkowo beda szerokie schody od frontu tarasu. Schody beda z kostki granitowej, wiec znowu wywrota bergi (500 pln) i kostka pewnie z tysiak.. Droga ta zabawa, dobrze ze chociaz robota gratis bo normalnie to pewnie drugie albo trzecie tyle by wyszlo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ze względu na oszczędności nie wiem już czy robić na gruncie taras drewniany:legary bym ułożył na bloczkach betonowych,podkładki gumowe i deska.

Ze względu na oszczędności nie myślę o tarasie drewnianym a myślę o tarasie na gruncie z płytami tarasowymi :)

Wg mnie najtańsze i fajne rozwiązanie do nowoczesnych domów.

A i u mnie taras będzie prawie w jednym poziomie z gruntem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło o oczy 50-60zł/m2.Dla mnie znośnie.

 

Deska tyle samo (II gatunek mozna kupic nawet taniej). Fakt, ze do deski trzeba legary - ale do kostki trzeba podbudowe i murowana opaske coby sie plyty nie rozlazily. Wyjdzie na to samo.

 

Drewno trzeba konserwowac, plyty nie - ale IMHO nie ma to jak wyjsc gola stopa z domu na zawsze "cieply" drewniany tarasik :) I latwiej go utrzymac w czystosci - karcher albo nawet zwykly waz ogrodowy i caly syf sobie splywa w szpary, a woda odplywa drenazem w sina dal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...