Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Deska tyle samo (II gatunek mozna kupic nawet taniej). Fakt, ze do deski trzeba legary - ale do kostki trzeba podbudowe i murowana opaske coby sie plyty nie rozlazily. Wyjdzie na to samo.

 

Drewno trzeba konserwowac, plyty nie - ale IMHO nie ma to jak wyjsc gola stopa z domu na zawsze "cieply" drewniany tarasik :) I latwiej go utrzymac w czystosci - karcher albo nawet zwykly waz ogrodowy i caly syf sobie splywa w szpary, a woda odplywa drenazem w sina dal :)

 

płyty tarasowe też są ciepłe i w przeciwienstwie do drewna i płytek - nie śliskie

utrzymanie w czystosci - zamiatanie bądź silny strumień wody -zwykle ulewa załatwia sprawę

nie wymaga konserwacji

nawet długotrwały kontakt z wodą nie stanowi problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

płyty tarasowe też są ciepłe

 

Wejdz gola stopa na kafelke (to tez kamien), a na drewno.. Roznica jest wlasnie taka, nawet nie ma co porownywac, chyba ze masz podlogowke pod plytami :-) Plyta moze byc ciepla jak pogrzeje na nia slonce.. Moze nawet parzyc :-) Drewno zawsze bedzie mialo odpowiednia temperature.. Mowie to ja, przeciwnik drewna w domu ;)

 

i w przeciwienstwie do drewna i płytek - nie śliskie

 

Drewno jest ryflowane i tez nie jest sliskie :)

 

utrzymanie w czystosci - zamiatanie bądź silny strumień wody -zwykle ulewa załatwia sprawę

nie wymaga konserwacji

nawet długotrwały kontakt z wodą nie stanowi problemu

 

Konserwacja to jedyna wada jaka widze tarasu drewnianego z modrzewia. Dlugotrwalego kontaktu z woda zaden taras raczej nie przechodzi (chyba ze bedzie powodz ale wtedy zniszczenie tarasu to najmniejszy problem). Rozwiazaniem jest drewno egzotyczne ktore moze byc i zanurzone w wodzie i nic mu sie nie stanie, tylko ta cena.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gładka kafelka jest zimniejsza niz płyta tarasowa...mam porównanie bo w domu zimna płytka a wychodze na taras i płyta jest wyraźnie cieplejsza...może to i słońce nie wiem bo jak słońca nie ma to raczej nie chodze boso

żeby uściślić - mówie o takim rodzaju płyt tarasowych, to sa dokladnie te co mam:

 

http://kostka-brukowa-kamienie.zgora.pl/useruploads/images/taras__via_castello_libet_decco.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Ty te deski masz ryflowane czy zwykłe? Wstępnie impregnowane czy całkiem surowe? Skąd je bierzesz?

 

My mamy już wylaną płytę betonową pod płytki. Myślelismy na początku o drewnie, ale egzotycznym. Po przeliczeniu stwierdziliśmy,ze nas nie stać. Dlatego pojawił się betonowy taras. Ale tak jak piszecie, pewnie niewiele drożej wyszło by nas zrobienie tego drewnianego..

Szperałam teraz w necie czy robi się taras drewniany na płycie betonowej i znalazłam coś takiego.

http://www.ideagarden.pl/tarasy-drewniane-milikowice-galeria.html

mamy bardzo podobny taras, tyle że schodki są z dwóch stron. Kurcze i efekt końcowy mi się podoba :) I skoro piszecie że nasz modrzew też by się nadawał..

Tylko co mi będzie potrzebne? Ze zdjęć wynika: deski, legary, kotwy. Coś jeszcze? No wiadomo, jakiś drewnochron czy coś.

 

Aaa, zapomniałam. Pewnie musialabym trochę ta płytę tarasu obnizyć, bo płytka to jednak inna wysokość niż legar plus deska ;) Jest to kłopotliwe i kosztowne zadanie? Pytam jako totalny laik w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Ty te deski masz ryflowane czy zwykłe? Wstępnie impregnowane czy całkiem surowe? Skąd je bierzesz?

 

Nie mam jeszcze desek! Na pewno beda ryflowane i raczej nie impregnowane. Nie wiem jeszcze skad je bede bral - dechy to tak za 2-3 tyg. bede pewnie potrzebowal wiec sie nie spiesze az tak :-) Dzisiaj skonczylismy lac lawy, jutro przywoza 250 bloczkow betonowych, a w przyszlym tygodniu ~500 cegiel klinkierowych.. Takze mam roboty na 2 tygodnie minimum :-)

 

My mamy już wylaną płytę betonową pod płytki. Myślelismy na początku o drewnie, ale egzotycznym. Po przeliczeniu stwierdziliśmy,ze nas nie stać. Dlatego pojawił się betonowy taras. Ale tak jak piszecie, pewnie niewiele drożej wyszło by nas zrobienie tego drewnianego..

Szperałam teraz w necie czy robi się taras drewniany na płycie betonowej i znalazłam coś takiego.

http://www.ideagarden.pl/tarasy-drewniane-milikowice-galeria.html

mamy bardzo podobny taras, tyle że schodki są z dwóch stron. Kurcze i efekt końcowy mi się podoba :) I skoro piszecie że nasz modrzew też by się nadawał..

 

Modrzew jak najbardziej sie nadaje! Bedzie trzeba czesciej konserwowac niz egzotyka no i wytrzyma nie 50, a 20-30 lat ale cena egzotykow to egzotyka - ja sie nie dam nabrac :-)

 

Tylko co mi będzie potrzebne? Ze zdjęć wynika: deski, legary, kotwy. Coś jeszcze? No wiadomo, jakiś drewnochron czy coś.

 

Gingeros niech sie wypowie, ja sie jeszcze nie orientowalem w srodkach :)

 

Aaa, zapomniałam. Pewnie musialabym trochę ta płytę tarasu obnizyć, bo płytka to jednak inna wysokość niż legar plus deska ;) Jest to kłopotliwe i kosztowne zadanie? Pytam jako totalny laik w tym temacie :)

 

Bardzo klopotliwe. Ale na tarasie betonowym mozesz dac ciensze legary (i gesciej podeprzec). 5-6cm powinno pewnie wystarczyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutinowa żona taki fajny link wrzuciła i tam jest sliczny taras.Jezu Pati ja wiem,że już dzisiaj zmęczona jestem.Ciężko dzień mi sie kończy,bo walnęłam we własny płot nową furą mojego chłopa.Boziu mi się takie rzeczy nie zdarzają.Jak typowa blondynka za kierownicą normalnie,taki wstyd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdałem sobie sprawę, że ten nasz taras stanowi wspaniały most termiczny.

Fundament jest ocieplony styrodurem 10cm, ale płyta betonowa stanowiąca właściwy taras elegancko łączy się z budynkiem..

może przy płytkowaniu podkujemy jakieś 5cm od tarasu i wypełnimy styrodurem.

Muszę o tym dzieciom przypomnieć :)

 

Nie wiem czemu nie mamy tarasu na gruncie, spore oszczędności by to dało. nie zwróciliśmy na to wcześniej uwagi, taras to taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchni użytkowej 151 m2 Garaż plus kotłownia 60 m2 czyli razem 210 m2. 19,44 m ten najdłuższy bok a 16 ten krótszy to tak w przybliżeniu

 

Tez mi sie podoba - oddzielona czesc "goscinna" (salon+kuchnia+maly kibelek) od nocnej, kuchnia tylko lekko otwarta na salon. Jedyny mankament jaki tu zauwazam to brak "krotkiego" przejscia z wejscia / przedsionka do kuchni - trzeba latac z siatkami przez salon.

 

No i najbardziej zajebiste jest to ze ten dom lewituje nad drzewami :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...