Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

kurde ma ktos jakas dobra wrozke pogodowa ?? bo ja mam 2,5 wywrotki ziemi do rozplantowania i musze to jak najszybciej ogarnac !!!

 

http://new.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2012051312&row=152&col=83&lang=pl

 

http://new.meteo.pl/um/metco/mgram_pict.php?ntype=0u&fdate=2012051400&row=467&col=206&lang=pl

 

Od jutra mzawka i leciutkie opady w ciagu calego dnia, w srode popoludniu / wieczorem popada bardziej :) Nie masz w ulubionych tej pogody? To najlepsza i najbardziej sprawdzalna (tak do 2 dni) i dokladna pogoda jaka znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka mam ale tam srednio optymistycznie to wyglada dlatego prosilam o "dobra wrozke" ... aczkolwiek jak bym to miala w upale robic to tez nie bylabym specjalnie szczesliwa ...

 

Aaaa :-) Pogoda kazda dobra! Byle nie lalo za mocno :) Ja wlasnie skonczylem murowac z bloczkow, jutro rano przyjezdza klinkier i popoludniu zaczynam murowac najwazniejsza, bo widoczna czesc :) Nie znasz Mea jakiegos sensownego i prostego (CADy odpadaja) programu do projektowania takiej drobnej ogrodowej architektury ? Mam pomierzone wszystkie wysokosci i musze to wprowadzic do jakiegos programu - troche za duzo tego zeby robic "na oko", szczegolnie ze mam tam dwie pary duzych schodow etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mi robił Pan Serwacy Pierchała z Rybnika. On wygrał przetarg na wykonanie projektu przyłącza po stronie gazowni.

Nr tel. gdzieś mi się zapodział. Przyłącze do budynku zrobił mi Pan Darek tel:502078754.

 

 

U nas instalację gazową robił p. Jerzy Rojek, telefon chyba w necie jest, bo musiałabym pogrzebać i znaleźć, warsztat i biuro ma na ul Wolnej (Piaski-Ligocka Kuźnia). On robił wszystko - projekt, wewnętrzną instalację i z gazowni również on "wziął" przetarg, więc podłączenie zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto teoretyczne na razie,ale może na starość do niego wrócę.Podoba mi się na elewacji drzewo.Jak to się robi?Tzn.na jakim etapie,jakiś stelaż przed dociepleniem,czy po.Można na przykład teraz po dociepleniu a przed tynkowaniem??Mam nadzieję,że wiecie o co mi chodzi.

 

Z pewnoscia lepiej teraz niz po tynkowaniu :) Choc pewnie i po tynkowaniu sie da (drewno przykryje mocowanie i ew. stelaz) Nie mam zielonego pojecia jak to sie robi ale ja bym zrobil stelaz chyba stalowy (solidne katowniki) i punktowo mocowany do muru (zeby zmniejszyc mostek, zeby styropianu zostalo jak najwiecej), a powtale otwory zapianowal. Do katownikow - legary i na to deski. Jezeli dechy maja byc zlicowane z tynkiem to wypadaloby powycinac ten styropian tworzac miejsce na legary. W sumie prosta sprawa ale wypadaloby miec grubo styropianu zeby pod ew. legarami zostalo jeszcze te pare cm ocieplenia, inaczej powstanie mostek cieplny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję na tarasie zadaszonym dać deski na elewację tylko 2 ściany z czego jedna to z drzwiami tarasowymi. Myślę to zrobić w nastepujący sposób:

1. Kupić pręty gwintowane na metry o grubości fi 8 lub 10.

2. Pociąć na odpowiednie długości i przykręcić do muru przez styro wcześniej połozone o grubości 10 cm.

3. Na pręty przykręcić takie uchwyty do kantówek.

4. Przykręcić kantówki o wym minimum 8 x 8 cm (pionowo) do tych uchwytów

5. Dokleić 8cm styro na zakładkę pomiędzy kantówki

6. Przykręcić deski elewacyjne do kantówek tak by były zlicowane z pozostałą ocieploną ścianą styro 20 cm.

 

Uważam, iż pkt mostki termiczne w miejscu przykręcenia prętów do muru przez styro są śladowe i do przyjęcia.

Sposób jest na tę chwwilę, jednakże może go trochę zmodyfikuję. Przyszłość pokaże. Ten temat jest na razie odległy. Obecnie są prace instalacyjne elektryki i wod-kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze pod drzewo powinno sie dawać wełnę;

 

Bez znaczenia - przeciez to nie bedzie oddychac w strone sciany :) Wazne zeby zostawic szczeliny miedzy deskami i miedzy deskami, a styropianem. Wtedy wiaterek spokojnie bedzie wietrzyl te dechy ! :) Inna sprawa ze w miejscu gdzie deski beda sie zaczynaly/konczyly, a zaczynal sie bedzie styropian, trzebaby dac naroznik z siatka zeby to jakos wygladalo - w tym miejscu tez trzeba zostawic szczelinke chocby ze wzgledu na rozszerzalnosc termiczna dechy (zeby nam rozciagajaca sie decha nie wbila sie w styro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia - przeciez to nie bedzie oddychac w strone sciany :) Wazne zeby zostawic szczeliny miedzy deskami i miedzy deskami, a styropianem. Wtedy wiaterek spokojnie bedzie wietrzyl te dechy ! :) Inna sprawa ze w miejscu gdzie deski beda sie zaczynaly/konczyly, a zaczynal sie bedzie styropian, trzebaby dac naroznik z siatka zeby to jakos wygladalo - w tym miejscu tez trzeba zostawic szczelinke chocby ze wzgledu na rozszerzalnosc termiczna dechy (zeby nam rozciagajaca sie decha nie wbila sie w styro).

 

Zgadzam się. Przy dechach to ważne. Myślę że szczelina na 0,3 cm min. do 0,5 cm max wystarczy. Myślę że obowiązują tu te same zasady co tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...