Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Chyba nie o takie coś mi chodziło co Danka pokazała.To mi się kojarzy ze starymi bajerowskimi domami.Ja chcialam tylko ze dwie wstawki z drewna,przy wejściu do domu i na wykuszu.Myślałam,że to łatwiejsze będzie,a trochę to dla mnie za skomplikowane co piszecie.

 

Jak Twoj maz robi sam lawki czy hustawki to taka drewniana wstawka to pryszcz :) Wazne zeby to zrobic przed tynkowaniem jak ma byc zlicowane z elewacja (a nie wychodzic NA elewacje), bo trzeba wyciac w styropianie wneke na te drewno i obrobic naroznikami (na to klej, a potem juz normalnie tynk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Proszę Was odpowiedź, czy ocieplać dach przed tynkami? Różne opinie czytałem, słyszałem i nie wiem. W chwili obecnej jestem jeszcze przed rozpoczęciem montażu instalacji, a mam trochę czasu ( i chęci ) więc chciał bym ocieplić dach ( chyba nie jest to zbyt trudne ). Natomiast wiele opinie czytałem, słyszałem, że wełna może najść wilgocią. Jesteście praktykami ( większość z Was już mieszka), więc wiecie co i jak. A może ktoś ocieplał też dach przed tynkami ? Czekam na podpowiedź. Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam - znajomym pokrzywilo plyty a i bog raczy wiedziec w jakim stanie jest welna ... jak ktos mi powie ze welna nie ciagnie wilgoci /ponoc kamienna nie ciagnie!!/ to zapraszam do mojego garazu - zostawilismy kawalek w ramach testow :D i tak sobie mysle ze za sezon bedzie ja mozna wykrecac :) /dodam ze garaz mam niezle wentylowany :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ocieplalem pomimo ze mialem czas.

Z opini firm ktore robia te ocieplenia to twierdza ze wystarczy dobrze zaizolowac min firma co robia i to i to ale ocieplaja tylko zima jak nie maja tynkowania.

Moi dachowcy odradzali ociepleniowcy tez powiedzieli ze nigdy sie nie da zabezpieczyc tego dokladnie.

Wybór nalezy do ciebie.

Ale to tylko samo ociepleni obowiązkowo z folią absolutnie nie wolno dawac płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea mieliśmy tą samą kamienną i tez słyszałam,że nie ciągnie wilgoci.Ha,ha mogłam sie z tymi co tak gadali założyć była bym bogata.My nie ocieplaliśmy,bo podobno jak się dobrze zabezpieczy to można,ale nie ryzykowaliśmy.

Mea trawa już oko cieszy,ale teraz jak jest zimno to przestała rosnąć.Jak było cieplutko to rosła w oczach.Wieczorem podlewałam,bo nic dzisiaj nie popadało.Całe popołudnie malowałam sadolinem stół,ale fajny kolor mi wyszedł.Mój ulubiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam problem i proszę o radę. Mianowicie chodzi o wykończenie lukarny- tzw. czoło. Kiedyś dawało się deskę czołową i na to dachówkę, ale potem z czasem trzeba to odnawiać, a wiadomo,że wysoko i niewygodnie. Dekarz polecił mi "kantę" z blachy płaskiej. Widziałam na kilku domach takie wykończenie ozdobne, nie wiem, chyba z blachy. Wiecie coś na ten temat? Gdzie taką blachę kupić? Jak jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję na tarasie zadaszonym dać deski na elewację tylko 2 ściany z czego jedna to z drzwiami tarasowymi. Myślę to zrobić w nastepujący sposób:

1. Kupić pręty gwintowane na metry o grubości fi 8 lub 10.

2. Pociąć na odpowiednie długości i przykręcić do muru przez styro wcześniej połozone o grubości 10 cm.

3. Na pręty przykręcić takie uchwyty do kantówek.

4. Przykręcić kantówki o wym minimum 8 x 8 cm (pionowo) do tych uchwytów

5. Dokleić 8cm styro na zakładkę pomiędzy kantówki

6. Przykręcić deski elewacyjne do kantówek tak by były zlicowane z pozostałą ocieploną ścianą styro 20 cm.

 

Uważam, iż pkt mostki termiczne w miejscu przykręcenia prętów do muru przez styro są śladowe i do przyjęcia.

Sposób jest na tę chwwilę, jednakże może go trochę zmodyfikuję. Przyszłość pokaże. Ten temat jest na razie odległy. Obecnie są prace instalacyjne elektryki i wod-kan.

 

Zdecydowanie lepiej będzie wyglądała decha bez widocznych elementów mocujących śruby gwoździe itp

np coś takiego

http://img11.imageshack.us/img11/9862/sadolin640x480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pod długiej przerwie:)

U mnie trwa juz odliczanie... wiec pracy i zamiaszania pod dostatkiem!

 

Mam pytanie: ewewacja przed czy po brukowaniu??

 

PS: Gingeros przepraszam za moje zaległosci w odp. na nasze foto pogawedki ;)

 

Elewacja przed, tak nam brukarze zalecili, co by się nie działo przy tynkowaniu zawsze coś spadnie i z kostki to juz trudno zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam problem i proszę o radę. Mianowicie chodzi o wykończenie lukarny- tzw. czoło. Kiedyś dawało się deskę czołową i na to dachówkę, ale potem z czasem trzeba to odnawiać, a wiadomo,że wysoko i niewygodnie. Dekarz polecił mi "kantę" z blachy płaskiej. Widziałam na kilku domach takie wykończenie ozdobne, nie wiem, chyba z blachy. Wiecie coś na ten temat? Gdzie taką blachę kupić? Jak jest u Was?

Czy ja wiem blacha (do kupienia chyba w kazdej hurtowni budowlanej) brrrr przeciez i tak za pare lat bedziesz musiala malowac jeszcze raz podbitke, za jednym zamachem pomalujesz i fajna deske czolowa z drewna, korzystajac ze zwyzki (sasiad kolo mnie w zeszlym roku malowal cala podbitke, deski czolowe i zwyzka go wyszla 250 zl, to raczej do przelkniecia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem blacha (do kupienia chyba w kazdej hurtowni budowlanej) brrrr przeciez i tak za pare lat bedziesz musiala malowac jeszcze raz podbitke, za jednym zamachem pomalujesz i fajna deske czolowa z drewna, korzystajac ze zwyzki (sasiad kolo mnie w zeszlym roku malowal cala podbitke, deski czolowe i zwyzka go wyszla 250 zl, to raczej do przelkniecia)

 

Zwykłą blachę płaską mam, ale ta jest szpetna. Taki kant z czarnej blachy do dachówki Creatona będzie wyglądać jak wół z karocą:yes:

Myślałam o czymś ozdobnym, ryflowanym bądź tłoczonym. To już mogłoby być lepsze ale takiej blachy nie widziałam- poza blachodachówką, która się nie nadaje. Ponoć są jakieś płytki z tworzywa, które się nakłada jak karpiówkę- ale gdzie to dostać? A może rzeczywiście zostanę przy desce?

Szukam jeszcze świetlika dachowego- na klatkę schodową, bo okno dachowe będzie niewygodne, a bez okna ponuro może być. Czy ma ktoś takie cóś i podpowie jak się toto sprawuje?? Fakro ma w ofercie świetliki rurowe- fajna sprawa ale cholewcia drogie to:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam, możesz zdradzić jaki macie kolor elewacji - z tego co wyczytałam to tynk KABE. Bardzo ładny odcień!

 

To silikonowy KABE - jezeli chcesz to jutro sprawdze numer katalogowy - gdzies w garazu mam jeszcze jedna puche z napisem (a jak nie to chyba moja zonka ma ten numer gdzies zapisany, ja to w papierach porzadku nie trzymam niestety i sie nie doszukam teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są jakieś płytki z tworzywa, które się nakłada jak karpiówkę- ale gdzie to dostać?

 

Struktonit - produkuje to EURONIT, dostaniesz w prawie kazdym wiekszym skladzie "dachowym" (np. w handlobudzie czy lubarze). Mea ma z tego komin, ja mam tym oblozona cala deske czolowa, o tak:

 

http://szyna.civ.pl/trawka/domek1.jpg

 

W google znajdziesz wiecej:

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&cp=7&gs_id=p&xhr=t&q=struktonit&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=687&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=qjm0T_OqB6aB4gTS2LiiDg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To silikonowy KABE - jezeli chcesz to jutro sprawdze numer katalogowy - gdzies w garazu mam jeszcze jedna puche z napisem (a jak nie to chyba moja zonka ma ten numer gdzies zapisany, ja to w papierach porzadku nie trzymam niestety i sie nie doszukam teraz :)

 

O tak, baaardzo bym prosiła :-) Mam już totalny mętlik z tymi kolorami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, baaardzo bym prosiła :-) Mam już totalny mętlik z tymi kolorami...

 

Znalazlem - moj kolor to KABE 10090 :) Baranek 1,5mm. Powiem szczerze ze jak dostalismy wzornik do reki to mimo ze tam jest z tysiac kolorow to z zonka wybralismy go razem w 30 sekund co jest ewenementem (bo zwykle sie klocimy 30 minut przy kazdym kolorze np farby ;) I wyszedl taki jak we wzorniku - jestesmy b. zadowoleni. Jest jasny, lekko bezowo-ecru, nie wpada w zolc ani roz ani inny dziwny odcien. W lato wyglada na bardzo jasny, dopiero w zime jak lezy snieg dookola widac, ze z cala pewnoscia bialy toto nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...