Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ślicznie dziękuję za info, też go rozważamy, z tym że bałam się, czy nie wyjdzie za ciemno - jak widać niepotrzebnie :)

 

Jest jasny, lekko bezowo-ecru, nie wpada w zolc ani roz ani inny dziwny odcien
No właśnie, dla mnie najważniejsze, żeby kolor nie wpadał w żółć, ani nie był zbyt kremowy.

 

Przykładowo kolor k10020 bardzo mi się podoba na wzorniku, ale na zdjęciach wypada już kremowo - jak dla mnie za kremowo:

http://img70.imageshack.us/img70/7484/spa52844fm1.jpg

 

Rozumiem, że Twój odcień jest bliższy bieli albo chłodniejszy?

 

Zastanawiam się też nad pierwszym kolorem ze wzornika - k10010 - ale obawiam się, że jest "za biały" i mógłby za bardzo kontrastować z ciemnobrązową dachówką Robena i oknami "dąb bagienny" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Przykładowo kolor k10020 bardzo mi się podoba na wzorniku, ale na zdjęciach wypada już kremowo - jak dla mnie za kremowo:

Ja bym nie ryzykował oceny koloru przez komputer,co monitor to inny kolor.

W pracy powyższa elewacja wydawała się blada,lekko-kremowa teraz jestem w domu na innym kompie i ten krem jest bardziej soczysty,wpadający w żółć pod zadaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euro to wiem ze kiedys skupywali kolo cmentarza komunalnego na kotucza ... a zwykle to nie mam pojecia a sama bym sie ich pozbyla za rozsadna cene ...

 

Europalety po 10 zl skupował skład jak się jedzie do Gliwic ( chyba Wilcza to jest) , zwykłe palety po 5 zł- tak było jesienią. Nie wiem czy to tam jeszcze istnieje. Na Kotucza reklama wisi ale czy skupują???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktonit - produkuje to EURONIT, dostaniesz w prawie kazdym wiekszym skladzie "dachowym" (np. w handlobudzie czy lubarze). Mea ma z tego komin, ja mam tym oblozona cala deske czolowa, o tak:

 

 

Dzięki Adam. Rozejrzę się za tym.

Ma ktoś zamontowany świetlik dachowy z Fakro?? Chciałabym wiedzieć, czy się to sprawdza, bo wydam 1000zł a potem nie chciałabym żałować. Dodam, że planuję doświetlić tym klatkę schodową, zamiast okienka w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam. Rozejrzę się za tym.

Ma ktoś zamontowany świetlik dachowy z Fakro?? Chciałabym wiedzieć, czy się to sprawdza, bo wydam 1000zł a potem nie chciałabym żałować. Dodam, że planuję doświetlić tym klatkę schodową, zamiast okienka w ścianie.

 

Moim zdaniem szkoda kasy. Lepiej lampke z czujnikiem :) W nocy i tak będzie tam ciemno ;) To fajny bajer ale kosztowny i problematyczny (kolejny mostek cieplny w dachu, kolejny ew. problem z uszczelnieniem, bo przeciez w dachu trzeba na to dziure wyciac, skraplaniem sie wody etc :) Ja tez chcialem taki swietlik ale po przemysleniach - darowalismy go sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda kasy. Lepiej lampke z czujnikiem :) W nocy i tak będzie tam ciemno ;) To fajny bajer ale kosztowny i problematyczny (kolejny mostek cieplny w dachu, kolejny ew. problem z uszczelnieniem, bo przeciez w dachu trzeba na to dziure wyciac, skraplaniem sie wody etc :) Ja tez chcialem taki swietlik ale po przemysleniach - darowalismy go sobie :)

 

No tak, to ma dać swiatło słoneczne, rozproszone , w dzień. Klatka jest centralnie w środku domu, więc pomyślałam, że światło " z dachu" będzie lepsze niż ze ściany. Co do kosztu, to faktycznie drogo. A czy praktycznie?? Tego właśnie próbuję się dowiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Proszę o pomoc i polecenie osoby/firmy, która wykona poprawnie wykończenie balkonu (ok. 4.30x1,50m). Zakres prac to skucie żle wykonanego podłoża, kafelek i wykonanie wszystkiego od nowa włącznie z warstwą zabezpieczającą i na koniec położenie nowych płytek. Przy tym jest także troszkę prac tynkarskich. Jeśli się sprawdzi wykonawca to będą kolejne zlecenia np. skucie i połozenie na nowo płytek w kuchni.

 

Za pomoc serdecznie dziękuje.

tel. kontaktowy 668360715, mail [email protected]

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to ma dać swiatło słoneczne, rozproszone , w dzień. Klatka jest centralnie w środku domu, więc pomyślałam, że światło " z dachu" będzie lepsze niż ze ściany. Co do kosztu, to faktycznie drogo. A czy praktycznie?? Tego właśnie próbuję się dowiedzieć:)

 

Tym bardziej malo praktyczne jezeli i tak bedzie trzeba tam montowac lampe (no bo ciemno to glownie jest wieczorem i w nocy jak swietlik swiatla dziennego tez nie da bo go nie ma ;)

 

Ja mam w paru miejscach (w komunikacji - wiatrolap, przedpokoj, schody etc) halogeny (takie normalne oczka w suficie podwieszanym) z czujkami ruchu i to jest naprawde zarypiste rozwiazanie - swiatlo "idzie" za Toba, nie trzeba w nocy szukac knefla i pamietac o wylaczaniu. Oczywiscie czujki dzialaja tak ze pala swiatlo 30 sekund od wykrycia ostatniego ruchu, a nie od pierwszego uruchomienia - tj. nie sa upierdliwe ze stojac w wiatrolapie co 30 sek np. mrugaloby swiatlo czy cus - jestes w pomieszczeniu to ciagle sie swieci, idziesz - to zaraz gasnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za info, też go rozważamy, z tym że bałam się, czy nie wyjdzie za ciemno - jak widać niepotrzebnie :)

 

No właśnie, dla mnie najważniejsze, żeby kolor nie wpadał w żółć, ani nie był zbyt kremowy.

 

To ten chyba spelni Twoje wymagania :)

 

Rozumiem, że Twój odcień jest bliższy bieli albo chłodniejszy?

 

Mozemy rozmawiac o kolorach, mozemy o fizyce kwantowej, ale w obu przypadkach ni chu*a sie nie dogadamy bo ja sie na tym nie znam ;) Jak juz Mea napisala - zapraszam do ogledzin na zywo w Wodzislawiu Sl., adres na privie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...