Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wróciłam :) oj jak dobrze w domu :)

nic nie pomarzło za to zarosło...masakrycznie

co radzicie na te chwasty - roundap to ostateczność

 

Reczne pielenie ;) Albo wloknina i spokoj.. :)

 

czy nawieźć ziemi, wyrównać , przeorać, zagrabić...i co ? a co z chwastami na skarpie ? przykryć czarną folią ?

 

Nawieziesz, zgrabisz i za pare tygodni bedzie dokladnie to samo - z chwastami nie wygrasz :D Jaka folie masz na mysli? Paroszczelna czy wloknine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia pomalowana (bez jednej ściany, bo dzieci chciały wracać). Pierwszy raz coś samemu zmalowałem :) Także piec może juz przyjeżdżać.

Kilka domów dalej będą burzyć stary dom. pojawiło się pytanie czy chcę gruz.

I pytam was, czy chcę?

Koło domu chcemy zrobić plac na dwa auta (nie mamy garażu). W przyszłości stanie tam jakaś wiata dl aut. Będzie to więc prostokąt jakieś 5x8m. Plan był taki że wykorytuje się nieco, ekipa zrobi mi krawężniki i do tego wsypie się bergi, a na to żółty lub czerwony kamień.

Czy darmowy gruz może być zamiast bergi? Jeśli tego starczy to dałbym to też przed wejście, gdzie jesienią pojawi się kostka brukowa.

 

btw, nie chce ktoś kupić mieszkania w Żorach? :)

 

Pzdr, wasz malarz pokojowy (a jak trzeba to i wojenny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My braliśmy gruz jak był do wzięcia,ale drugi raz już byśmy tego nie zrobili.Mamy go nasypamy tam gdzie ma być kostka i trzeba to będzie wywieźć.Z moich zebranych opinii nikt nie chce układać na tym kostki.Przeważnie każdy woli berge,kamień,podsypke.

 

Gruz tak ale tylko betonowy !!! A znajac zycie to bedzie albo pol na pol albo sama ceramika / cegly i inne smieci przy okazji. Im grubszy tym lepszy. Jak to bedzie sam "pyl" to nawet pod kostke sie nie nada, chyba ze pod utwardzone chodniczki w ogrodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie drzwi?

Mają to być drzwi tylne do garażu do wyjścia na ogród (czyli zewnętrzne). Garaż nie ogrzewany, także ciepłe bardzo nie muszą być.

Jakby nie trzeba było ich po kilku latach wymieniać, to by też było OK. No i niestety do 400zł.

 

Tak dobrze to chyba nie znajdziesz nigdzie - za 400 to z bida kupisz drzwi wewnetrzne z futryna, zewnetrzna chinszczyzna zaczyna sie od 500-600 pln IMHO ale trwalosc... Jak to chinszczyzna :) Jednorazowki!

 

Za ok. tysiaka kupisz sensowne drzwi typu DELTA, stalowe. Taniej moim zdaniem bedzie ciezko. Jeszcze jak nie ma zadaszenia i bedzie na nie padac deszcz / slonce / snieg to juz calkiem kaplica!! Szukaj stalowych w kazdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...