Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

nie wiecie gdzie w rybniku mozna by kupic kwiaty balkonowe ?? szukam jakiegos producenta pelargonii czy cos ... w wodziu wczoraj kupowalam ale dzis nie mam czasu do wodzia jechac a mam za malo ...

 

Na Żabiku , w Popielowie(boczna ul. Wodzisławskiej), naprzeciw salonu peugeota jest producent kwiatów- ogrodnictwo Kuśka. Tam kupisz wszystko, stoją również na targowisku ale tylko w dni targowe. Mają wybór, ceny nie wiem jak teraz, ale zawsze były dobre- taniej niż w sklepach ogrodniczych. Zajedź tam i obejrz jak masz czas. Utrudnienie- korek na Wodzisławskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czy jest może ktoś z Rybnika lub okolic , kto budował zjazd z drogi na działkę?

Potrzebuje namiary na kogoś ,kto za rozsądne pieniądze zaprojektowałby taki zjazd.Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

Pozdrawiam

 

A masz rzeczywiscie jakis skomplikowany ten zjazd czy to tylko formalnosc? Ja "projekt" zjazdu i czesc opisowa robilem sam, urzad nie wymagal zadnych papierow czy pieczatek od projektanta na to i przeszlo bez problemu - udalo sie za darmo, poswiecilem na to moze jeden wieczor ;) Tyle ze ja w Wodzislawiu budowalem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz rzeczywiscie jakis skomplikowany ten zjazd czy to tylko formalnosc? Ja "projekt" zjazdu i czesc opisowa robilem sam, urzad nie wymagal zadnych papierow czy pieczatek od projektanta na to i przeszlo bez problemu - udalo sie za darmo, poswiecilem na to moze jeden wieczor ;) Tyle ze ja w Wodzislawiu budowalem!

 

No właśnie myślę że zjazd nie jest skomplikowany ale sęk w tym że taka jędza to nadzoruje w Rybniku że już dwóch architektów mi odmówiło ze względu na nią i ponoć strasznie trudną współprace a trzeci zaśpiewał 1800 zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę że zjazd nie jest skomplikowany ale sęk w tym że taka jędza to nadzoruje w Rybniku że już dwóch architektów mi odmówiło ze względu na nią i ponoć strasznie trudną współprace a trzeci zaśpiewał 1800 zł :o

 

O masakra.. Sprobuj u mojego kierbuda - fajny gosc, mlody, idzie sie we wszystkim z nim dogadac no i jest (a przynajmniej byl) sensowny cenowo! To Marek -> tel. 506 110 404. O ile pamietam to chcial jakies grosze za ten moj zjazd (ale w koncu sam to zrobilem). On jest z Rybnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masakra.. Sprobuj u mojego kierbuda - fajny gosc, mlody, idzie sie we wszystkim z nim dogadac no i jest (a przynajmniej byl) sensowny cenowo! To Marek -> tel. 506 110 404. O ile pamietam to chcial jakies grosze za ten moj zjazd (ale w koncu sam to zrobilem). On jest z Rybnika :)

 

Dziękuję bardzo jeszcze dziś do niego zadzwonie :) ciekawe co powie jak usłyszy gdzie ten zjazd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę że zjazd nie jest skomplikowany ale sęk w tym że taka jędza to nadzoruje w Rybniku że już dwóch architektów mi odmówiło ze względu na nią i ponoć strasznie trudną współprace a trzeci zaśpiewał 1800 zł :o

 

Ojj, mam nadzieję że ta "miła" Pani nie będzie nam odbierała domków do użytkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja piernicze jaka gwiazda z tej baby musi byc ... a gdzie ten zjazd??

 

Na początku sama nie chciałam wierzyć że jedna baba w jakimś urzędzie może tak utrudniać ludzią życie a architektom prace ale przekonałam się już o tym na własnej skórze kiedy architekt robił nam adaptację a to babsko robiło trudności z tym zjazdem. Teraz okazuje się że każdy projektant który miał z nią do czynienia nie chce po raz kolejny tego przechodzić .

A nasz zjazd będzie z drogi powiatowej na działkę w Jejkowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tam też są "miłe" panie ale tej z dróg powiatowych do pięt nie dorastają ,ona przekracza wszelkie normy ;)

 

Aaa to widzisz - ja to mialem "pikus" z tym zjazdem bo moja dzialka ma zjazd na droge (ha ha - ciezko to nazwac droga no ale niech bedzie) miejska. Tj. dokladnie na dzialke nalezaca do miasta ktora w pozwoleniu jest opisana jako "droga nie na prawach drogi stanowiaca dojazd do drogi" czy jakos tak - w kazdym razie ten co to pisal musial miec dobry towar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZALICZYLISMY PIERWSZE KOSZENIE ... ale czeka nas jeszcze daleka droga !!!! kawal trawnika dopiero zasianego musimy przekopac i odchwascic ... wyrownac wschodna strone i zasiac trawe - cel na sobote ... a potem cala zachodnia strona ...

 

Kurde po co ? Mniszkiem opryskaj i wszystkie padna w 3 dni! Trawa zostanie. Przeciez nigdy nie usuniesz wszystkich chwastow :) Nakopiecie sie bezsensu, nasiejecie od nowa trawy a efekt bedzie dokladnie taki sam! Nigdy tego paskudztwa nie usuniesz ;) Tylko oprysk!! Tylko pamietaj zeby odczekac przed opryskiem te 5-7 dni - chwasty musza miec jak najwieksze liscie :)

 

Mniszek - kupisz w kazdym ogrodniczym czy markecie - 100ml na 500m2 za 35-40 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rundup nie poskutkuje ??

liscie sa wielkie!!! nawet kosiarka ich nie ruszylo bo leza plasko

 

poza tym trawa tam praktycznie nei wzeszla wogole!!! tam jest beton i klepisko /nie bylo tam swiezej ziemi tylko ta rodzima/ i chyba trzeba bedzie to wzruszyc bo inaczej nic nie wyrosnie oprocz chwastow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rundup nie poskutkuje ??

liscie sa wielkie!!! nawet kosiarka ich nie ruszylo bo leza plasko

 

Roundup zabije Ci trawe !!!!!! :-) Roundupem to trzebabylo przed wysiewem spsikac wszystkie chwasty ktore urosly! Ale teraz juz za pozno - mniszek to herbicyd selektywny ktory akurat trawy nie rusza. Jak liscie sa wielkie to super! Wiecej preparatu wchlona i szybciej padna :) Ja pryskalem trzy dni temu caly trawnik i dzisiaj prawie cala koniczyna jest juz zolta i zdycha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...