Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ok jutro pojade szukac mniszka ... zobaczymy jaki to da efekt ... ale i tak skopie to klepisko

 

Jak to klepisko i nie dodasz piasku to tez szkoda kopania bo znowu zamieni sie w klepisko po pierwszym wiekszym deszczu i potem sloncu :-) Albo skop i dodaj duzo piasku albo olej i moze cos na tym wyrosnie ;)

 

tak btw to 100 lat dla dzisiejszych jubilatów :D Adamie i Magdo :)

 

Dzieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a tym mniszkiem to mozna spokojnie popryskać i trawę i nic sie nie stanie?Tzn.nie specjalnie trawę,ale jak poleci z liści na trawę to nie uschnie?

Mea pokaż jakie masz wielkie te liście.Ja będę jutro kosiła jak chłop odpali kosiarkę,bo kupilismy nową ale oczywiscie brak czasu na odpalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a tym mniszkiem to mozna spokojnie popryskać i trawę i nic sie nie stanie?Tzn.nie specjalnie trawę,ale jak poleci z liści na trawę to nie uschnie?

Mea pokaż jakie masz wielkie te liście.Ja będę jutro kosiła jak chłop odpali kosiarkę,bo kupilismy nową ale oczywiscie brak czasu na odpalenie.

 

Tak!! http://substral.pl/index.php?site=1&m=page&pg_id=16 - mniszek niszczy rosliny dwuliscienne - trawy nie ruszy. Uwazac tylko trzeba na pozostale rosliny / drzewa etc! Trawa jest bezpieczna :-)

 

Jak chcesz go stosowac to zrob to np. jutro!! PRZED koszeniem! On wnika tylko przez liscie, jak skosisz i popsykasz to skutecznosc bedzie duzo mniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pokrzywy to też działa? Mam to niby roundupem spryskać ale coś się boję tej chemii. jestem przed zakładaniem trawników, krzewów itd.

Co do wjazdu na działkę, w Jastrzębiu podobno łatwiej dom postawić niż budowę zjazdu uzgodnić :)

Jutro zaczynamy "przetarg" na panele.

Powiedzcie mi proszę (albo napiszcie) czy grubość paneli ma duże znaczenie przy podłogówce? Tzn wiem że ma ale jakie?

Czy jak dam 10mm zamiast 7mm, to spalę zauważalnie więcej węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pokrzywy to też działa? Mam to niby roundupem spryskać ale coś się boję tej chemii. jestem przed zakładaniem trawników, krzewów itd.

 

To pryskaj roundupem! Tylko nie kos przed pryskaniem :) To dziala tylko przez wchlanianie przez liscie. Niech wyrosnie busz i wtedy pryskaj :)

 

Powiedzcie mi proszę (albo napiszcie) czy grubość paneli ma duże znaczenie przy podłogówce? Tzn wiem że ma ale jakie?

Czy jak dam 10mm zamiast 7mm, to spalę zauważalnie więcej węgla?

 

Wiekszego nie ma. 7mm nie dawaj - to "marketowa" grubosc i marketowa jakosc. 8mm to minimum, 10mm to luksus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paneli to my ze swoich(polecanych przez Adama) jesteśmy bardzo zadowoleni.W salonie co prawda widać zarysowania,ale jak w fotelu urwała się nóżka a dzieci namiętnie jeżdżą tym fotelem to trudno,żeby nie były zarysowane. Kupię dzisiaj tego mniszka,bo z koszenia i tak dzisiaj nici,leje jak szlag.Kurcze jak cały miesiąc czekałam na deszcz to nie było,a dzisiaj jak dzieci miały mieć festyn,młody występ taneczny dla biskupa to leje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie paneli to my ze swoich(polecanych przez Adama) jesteśmy bardzo zadowoleni.W salonie co prawda widać zarysowania,ale jak w fotelu urwała się nóżka a dzieci namiętnie jeżdżą tym fotelem to trudno,żeby nie były zarysowane. Kupię dzisiaj tego mniszka,bo z koszenia i tak dzisiaj nici,leje jak szlag.Kurcze jak cały miesiąc czekałam na deszcz to nie było,a dzisiaj jak dzieci miały mieć festyn,młody występ taneczny dla biskupa to leje.

 

Tylko nie pryskaj teraz!! Musi byc w miare sucho - na lisciach nie moze byc kropelek deszczu bo efekt bedzie gorszy :) I przez 4h po oprysku nie moze spasc deszcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie trawnika: my od tygodnia walczymy z kamieniami, które wyszły po deszczach. Jak ziemia była nawieziona i zasiałam trawę, to oczywiście tyle ich nie było. Popadało, poleżało i jak sitko, opadło- kamyki wyszły. Kosić się nie dało, choć jako taka trawa tam wzeszła. Od tygodnia chodzimy z grabiami z wąskimi ząbkami i wygrzebujemy te kamienie - też takie klepisko się zrobiło, jak pisze Mea. Mamy trawnika dość sporo i tez chwaściory wyrastają - dobrze, że piszecie o tym mniszku, wypróbuję. Ja tam nie muszę mieć idealnego trawnika, ale bez przesady - ostów nie chcę;) A niektóre chwasty też są ładne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie trawnika: my od tygodnia walczymy z kamieniami, które wyszły po deszczach.

 

To tez trzebabylo przekopac grabkami przed siewem :-)

 

Kurde jak sobie mysle jaki ja bym mial trawnik gdybym wiedzial to co wiem teraz o zakladaniu trawnikow dwa lata temu to mnie szlag trafia :D Pare prostych bledow popelnilem, a na rosnacym trawniku je wyeliminowac to juz zdecydowanie wiekszy klopot :)

 

Ale mam jeszcze 800m2 do wysiania w tym albo przyszlym roku wiec moze tam bedzie wypasik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dzięki,wiem że teraz nie pryskać,bo mokro.Doczytałam.Agnieszko nam też wyszły kamienie,mimo że było grabione wiele razy przed wysianiem.Ja jak podlewam to chodzę i zbieram kamyczki,wyrywam chwasty i tak co dzień.Chociaż już nie będę wyrywała,bo w rękawiczkach nie potrafię a ręce mam jak górnik na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jak to Rybniku jest

 

bo mój znajomy z Wodzisławia złożył papierki do zatwierdzenie projektu budowlanego i mu kazali donieść opinię geotechniczną, bo ponoć jakieś przepisy się zmieniły i teraz niby trzeba takie mieć............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem zapytać o panele przy podłogówce .To że jest różnica w dotyku płytki a panele to wiem - przekonałem się na własnej skórze . A jak z ciepłem -spalę więcej węgla? Czy będzie różnica w cieple przy panelach a płytkach ? Mamy zamiar położyć na całe podłogówkę a koszty płytek mnie przerastają ( panele są mimo to jednak trochę tańsze )Poradźcie da dole bede miał na pewno płytki a co z górą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem zapytać o panele przy podłogówce .To że jest różnica w dotyku płytki a panele to wiem - przekonałem się na własnej skórze . A jak z ciepłem -spalę więcej węgla? Czy będzie różnica w cieple przy panelach a płytkach ? Mamy zamiar położyć na całe podłogówkę a koszty płytek mnie przerastają ( panele są mimo to jednak trochę tańsze )Poradźcie da dole bede miał na pewno płytki a co z górą?

 

Bedzie roznica warta mniej niz pol litra na caly sezon ;)

Spokojnie dawaj podlogowke po calosci i na to panele - nie ma zadnego problemu z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie odnośnie tarasu. Będziemy mieć dość spory owalny taras za domem. Na chwilę obecną obrys tarasu zrobiony jest z płyt betonowych, coś ala krawężniki, a w środku jest piach i cała masa gruzu. W takim stanie jest to już od zeszłego roku. Planowaliśmy uzupełnić to piachem, ubić i położyć jakieś płyty tarasowe. Jednak ostatnio naszła nas myśl żeby jednak zalać to betonem. Niestety nie mamy fundamentu pod tarasem. Jest to bardzo zły pomysł czy może taka "posadzka" betonowa na tarasie ujdzie bez fundamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie odnośnie tarasu. Będziemy mieć dość spory owalny taras za domem. Na chwilę obecną obrys tarasu zrobiony jest z płyt betonowych, coś ala krawężniki, a w środku jest piach i cała masa gruzu. W takim stanie jest to już od zeszłego roku. Planowaliśmy uzupełnić to piachem, ubić i położyć jakieś płyty tarasowe. Jednak ostatnio naszła nas myśl żeby jednak zalać to betonem. Niestety nie mamy fundamentu pod tarasem. Jest to bardzo zły pomysł czy może taka "posadzka" betonowa na tarasie ujdzie bez fundamentu?

 

Moim zdaniem taka wylewka popeka, a jak chcecie na nia polozyc plytki to beda sie odspajac, odpadac, pekac. No chyba ze wylejecie zbrojona plyte 20cm :-) Ja bym na Waszym miejscu robil albo taras drewniany albo tak jak pisalas - ubic, piasek i plyty tarasowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...