Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
co do paneli i podlogowki - powtorze cos co walkowalam rok temu ale PAMIETAJCIE O PODKLADZIE!! na podlogowke nie dawac zadnych izolatorow typu pianka!!!! my zainwestowalismy w arbitona thermo i sie swietnie sprawdzil !!!

A arbiton thermo nie jest izolatorem ? Toż to czysty XPS ;)

Dziurki ? Marketing :)

Ja daję zwykłą tekturę falistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za takie mikro pudelko zaplacilam 35 zeta ... ty ile ??

pisza ze to starcza na 500m2 trawnika ...

 

Potwierdzam ze na tyle starcza. 10ml mieszasz w 5l wody i tym pryskasz :) Kupilas pewnie opakowanie 50ml w tej cenie wiec z tego zrobisz 25l cieczy. Opryskiwacz masz? Jak nie to najwyzszy czas zakupic ;) Ja juz pryskalem kilka razy - raz jalowce przeciw grzybom (pomoglo), raz drzewka owocowe przeciw przedziorkowi i mszycom (pomoglo) i raz mniszkiem (chwastwy zdychaja!). Oprocz tego kilka razy te moje male jalowce podlewalem wlasnie opryskiwaczem rozcienczonym nawozem do iglakow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez trzebabylo przekopac grabkami przed siewem :-)

 

Kurde jak sobie mysle jaki ja bym mial trawnik gdybym wiedzial to co wiem teraz o zakladaniu trawnikow dwa lata temu to mnie szlag trafia :D Pare prostych bledow popelnilem, a na rosnacym trawniku je wyeliminowac to juz zdecydowanie wiekszy klopot :)

 

Ale mam jeszcze 800m2 do wysiania w tym albo przyszlym roku wiec moze tam bedzie wypasik :D

 

Adam, wierz mi, że grabiłam:) Ale i tak wychodzą. Mąż już tydzień grabi, właśnie teraz też, ale to też dobra wertykulacja;), bo ta trawa kiepsko nam wschodzi. Nic to, na jesień dosieję i już.

 

Co do podłogówki - my panele mamy właściwie w całym domu, płytki tylko w kuchni, łazienkach i wiatrołapie. Pewnie, że nie czuć ciepła tak, jak na płytkach, ale z tego powodu nie grzaliśmy bardziej. Choć my akurat nie węglem,a gazem i zimnolubni jesteśmy raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze odnośnie tarasu - my też mamy bez fundamentu, tylko na gruzie, berdze i piachu ubitym, a na to płyty tarasowe. Zimę postał i jest ok, na razie nic się nie dzieje, tylko skarpa mi zarasta, bo nie mam czasu jej obsadzić;)

 

Jak przetrwal ta zime to go juz nic nie ruszy ! Ogolnie byla lagodna ale koncowka byla bardzo mrozna - jak nic sie nie podnioslo wtedy to i raczej w przyszlosci tez sie nie podniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, od ponad 2 lat czekamy na prąd. Ciągle przesuwają mi datę podłączenia, jakieś problemy ze zgodą jednego z sąsiadów. Dom stoi, okna, drzwi, dach, wszystko jest. Niestety nie jestem w stanie nic zrobić w środku. Czy można zrobić instalacje elektryczne i wodną przed podłączeniem mediów? Czy muszę czekać na prąd i wodę? Jeśli nie trzeba czekać czy macie może namiary na dobrego elektryka z okolic Świerklan?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem generatora. Wydałem na niego 1000 zł i wybudowałem z nim podpiwniczony dom z poddaszem mieszkalnym:) Do tego buduję dom siedząc w Anglii:) Rękami rodziny:) Trzeba sobie w życiu radzić!!! A tak poważnie to mamy teraz zagwozdkę, prąd to następny etap a nie wiemy czy możemy coś zrobić czy czekać do nie wiadomo kiedy. Nawet prawnikiem już ich szczuliśmy i teraz czekamy, ostatnia odpowiedź to prąd w sierpniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wybudowałem dom na agregacie rozprowadziłem instalacje elektryczna nie mając przyłącza jesienią zeszłego roku, a teraz podłączyli mi w maju przyłącze docelowe i zaczynamy tynkować w poniedziałek bo tego raczej na agregacie przynajmniej moim nie było by szansy zrobić.Wiec śmiało możesz rozprowadzać instalacje elektryczna później tylko podłączysz prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o to pytał, ale...kiedy montować drzwi wewnętrzne - przed czy po ułożeniu podłogi?

 

My montowaliśmy po ułożeniu podłóg, czyli paneli w naszym przypadku. Ale pamiętajcie, żeby zabezpieczyć podłogę przed daniem pianki montażowej, bo kiedy montowaliśmy nasze pierwsze drzwi, spadła nam pianka na panele i nijak nie można jej doczyścić - są ślady, choć niewielkie.

 

A co do tarasu - dwie płyty były do wymiany po zimie, ale to w ramach gwarancji ekipa zrobiła i teraz jest ok, nic go nie rusza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabi ja duza butle wzielam bo na jednym oprysku raczej sie nie skonczy !! to dopiero pierwsza czesc trawnika wzeszla ... dzis zrobilismy kolejne 100m2 ... przed nami jeszcze daleka droga!!!

 

gabi a starczyla ci ta traw co kupilismy ?? bo mi na bank braknie!!! chyba z 10 kilo bede kupowac jeszcze o ile bedzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea na razie wystarczyła,trochę zostało na dosiewki,ale to dopiero na jesień.Teraz jak dzieci latają po placu to w niektórych miejscach nie ma szans,żeby trawa urosła.Dzisiaj młody robi urodziny a mnie się serce kraje jak widzę dzieciaki na trawniku,ale trudno dosiejemy jeszcze.Ja dzisiaj trochę pryskałam,ale nie mam opryskiwacza tylko taki z butelki po płynie do szyb i słabo mi szło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam dwa pytania: w jakiej cenie jest położenie gładzi za m2(sama robocizna)???

i czy możecie polecić kogoś kto robi kuchnie na wymiar???.

aha i jeszcze jedno ile tak biorą za m.b.kuchni pod zabudowę?, bo nie oriętuję się w cenach rynkowych.

 

moj szymon za gladz liczyl 7 zeta ...

 

a kuchnie - Paweł Grossman ... szukaj linka w namiarach i jak bedziesz do niego dzwonil to mozesz sie na mnie powolac ... ceny ci nie powiem bo on raczej wycenia cala kuchnie ... a jest naprawde dobry i realnie tanszy od wszystkich studii kuchni jakie nawiedizlam !!!! poza tym gosc ma swietne pomysly i potrafi wybic z glowy fanaberie ktore realnie sie nie sprawdzaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...