Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Zawarłem taką umowę, jaką przedstawili, brak możliwości negocjacji. Przejmują ode mnie odpłatnie, ale za nie wiadomo jaką kwotę, którą sami wyliczą na podstawie swoich współczynników i będą zwracac koszty przez x lat, co kwartał.

Paranoja, ale muszę mieć wodę, a studia na mojej działce nie zabangla:bash:

 

Wodociągi mają obowiązek zwrócić całe nakłady poniesione z rozbudową sieci, bez przyłącza i studni - tego nie pokrywają. Ale często wykorzystują fakt i każą podpisać niekorzystne umowy jak w przypadku Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

Czy ktoś z Was rozbudowywał sieć wodociągową? A w związku z tym żądał zwrot nakładów poniesionych z inwestycją od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji?

 

MY rozbudowywaliśmy,mieliśmy do zrobienia ok. 120 mb wodociągu.

Mamy w umowie zapisane że zwrócą nam 25% kosztów w rachunkach. Teraz płacimy tylko połowę rachunków.

Nie targowaliśmy się z nimi zbytnio bo dużo czytaliśmy na ten temat i wiedzieliśmy że nie mamy szans - gmina stwierdziła że nie ma kasy na rozbudowę a woda przecież potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja się podłączę - poleci ktoś ekipę do rozbudowy sieci wodociągowej? Mam około 100 mb do zbudowania, właśnie odebrałem pozwolenie na budowę, projekt mam z PWiK, teraz rozglądam się za firmą.

 

Nam robiła firm Pana Dobrowolskiego:

http://www.dobrowolski.rybnik.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY rozbudowywaliśmy,mieliśmy do zrobienia ok. 120 mb wodociągu.

Mamy w umowie zapisane że zwrócą nam 25% kosztów w rachunkach. Teraz płacimy tylko połowę rachunków.

Nie targowaliśmy się z nimi zbytnio bo dużo czytaliśmy na ten temat i wiedzieliśmy że nie mamy szans - gmina stwierdziła że nie ma kasy na rozbudowę a woda przecież potrzebna :)

Tylko, że zgodnie z prawem, to gmina ma obowiązek zapewnienia dostawy wody, więc jeśli nie ma na to funduszy, a inwestorów czas robi, robią to na swój koszt i mogą żądać zwrotu wszystkich poniesionych nakładów, tylko że Wodociągi mają jakieś swoje przeliczenia i często właśnie robią to na niekorzyść inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zgodnie z prawem, to gmina ma obowiązek zapewnienia dostawy wody, więc jeśli nie ma na to funduszy, a inwestorów czas robi, robią to na swój koszt i mogą żądać zwrotu wszystkich poniesionych nakładów, tylko że Wodociągi mają jakieś swoje przeliczenia i często właśnie robią to na niekorzyść inwestorów.

 

Wiesz pewnie i tak jest,są jakieś tam przepisy, ale kto z nich korzysta? Każdy chce zaoszczędzić i zarobić- gminy, wodociągi, itp., itd.

A kto ma czas żeby się z nimi użerać?

My woleliśmy zrobić sobie ten wodociąg (zapłaciliśmy blisko 12 tys.) i mieć chociaż te 25% zwrócone w rachunkach.

Oczywiście jak ktoś ma czas i mocne nerwy niech próbuje - będzie przykład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pewnie i tak jest,są jakieś tam przepisy, ale kto z nich korzysta? Każdy chce zaoszczędzić i zarobić- gminy, wodociągi, itp., itd.

A kto ma czas żeby się z nimi użerać?

My woleliśmy zrobić sobie ten wodociąg (zapłaciliśmy blisko 12 tys.) i mieć chociaż te 25% zwrócone w rachunkach.

Oczywiście jak ktoś ma czas i mocne nerwy niech próbuje - będzie przykład :)

 

Wodociągi przygotowując umowę, robią ja na niekorzyść inwestora, a prawda taka, że powinni zwrócić poniesione nakłady, a oni mają swoje regulaminy, swoje przeliczenia itp. A to przecież na gminie ciąży obowiązek zapewnia ci wody, tylko, że gmina ma wieloletnie plany, a jak inwestorom zależy to robią to na swój koszt, często tracąc na tym nie małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja się podłączę - poleci ktoś ekipę do rozbudowy sieci wodociągowej? Mam około 100 mb do zbudowania, właśnie odebrałem pozwolenie na budowę, projekt mam z PWiK, teraz rozglądam się za firmą.

 

Hej ja mogę podać Ci namiar na Krzysztofa Ryszkę firma Instalmont podajże mnie wykonywał podłączenie do starego domu do nowego też będe go brał do roboty a też mam koło 80 metrów do położeni plus kanalizacja numer telefonu 606885792.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff udało się skosić,mam nadzieję,że będzie jutro ładna pogoda na przyjęcie ogrodowe.

Oj Arturo to według Twojego postrzegania to ja super modna jestem,nie używam makijażu prawie w ogóle odkąd bezrobotnam. Odnośnie automatów do mleka to słyszałam,że to fajny wynalazek,ale odkąd widziałam w szpitalu jak gościu serwisował automat do kawy,czekolady to nie kupię nigdy nic z automatu.Fuj jaki tam był syf.Nawet lodów w Ikei z automatu nie kupuję ,a dzieciaki twierdzą,że pyszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bijcie sie bijcie z tymi wodociągami...może coś ruszy wtedy też skorzystAm :)

 

Arturo - chesz byc eko to sprzedaj alfika i przesiądź sie na rower :p

 

Gabrysia - lody z IKEA są dobre.....ale HOT-DOGi wymiatają :D i co z tego ze parówki mało mają z mięsem wspólnego ;) nie je sie tam codziennie, zresztą Mac to samo...jakoś nie moge sobie nigdy "szejka" waniliowego odmówić...i żyje :D

 

Ewuś pokaz balustrade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyłącze wody robił p Janusz Szymura z Roju miałem 120m to było przyłącze na dwie działki wziął nam 6000zł za całość był to w 2010 teraz będzie mi robił przyłącze gazu .

 

Rozbudowywałeś sieć wodociągową? Jeśli tak, to zostały zwrócone Ci nakłady finansowe w związku z tym inwestycją? Podpisałeś umowę odpłatnego przejęcia na rzecz wodociągów? Bo samo przyłącze finansuje inwestor, a 120 m to chyba rozbudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Oj Arturo to według Twojego postrzegania to ja super modna jestem,nie używam makijażu prawie w ogóle odkąd bezrobotnam.

Piękno pochodzi od natury a praca Cię znajdzie :)

 

Arturo - chesz byc eko to sprzedaj alfika i przesiądź sie na rower :p

Nie ma najmniejszych szans,poza tym ja tam nie wydziwiam nic z dziurą ozonową i ekologiczną żywnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowywałeś sieć wodociągową? Jeśli tak, to zostały zwrócone Ci nakłady finansowe w związku z tym inwestycją? Podpisałeś umowę odpłatnego przejęcia na rzecz wodociągów? Bo samo przyłącze finansuje inwestor, a 120 m to chyba rozbudowa?

Musiał bym zajrzeć w umowę czy była to rozbudowa czy przyłącze ale wodociągi wyceniły robotę gdyby oni mieli to robić na 13000zł a gdy spytałem po tym jak miałem wykonane już te przyłącze czy je przejma i zwroca koszty to powiedzieli ze oni takiegoczegos nie praktykuja i ten odcinek 120m nalezy do mnie i do sasiada. Nr do p Szymury 604597353 po cenie najlepiej podyskutowac bo mi na poczatku powiedział 8000zł a zrobił za 6000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym zajrzeć w umowę czy była to rozbudowa czy przyłącze ale wodociągi wyceniły robotę gdyby oni mieli to robić na 13000zł a gdy spytałem po tym jak miałem wykonane już te przyłącze czy je przejma i zwroca koszty to powiedzieli ze oni takiegoczegos nie praktykuja i ten odcinek 120m nalezy do mnie i do sasiada. Nr do p Szymury 604597353 po cenie najlepiej podyskutowac bo mi na poczatku powiedział 8000zł a zrobił za 6000zł

 

Niezle.. Moje 400mb podzielone na trzech sasiadow kosztowalo ok 1,5-2k pln na leb ;) Trza sie bylo w Wodzislawiu budowac tutaj wodociagi daja duzo wieksza swobode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam jak zawsze do Was kilka pytań i mile widziane będa odpowiedzi, sugestie, rady :)

1. odnośnie schodów pozostały mi trzy firmy tj. SKOLEK, Gromotka i Jastpol miał ktoś z nimi do czynienia ? wyceny bardzo porównywalne

2. Kuchnia firma Weko, SKOLEK i Grosman

3. jeśli chodzi o wykończenie poddaszy od kilku dni próbuje dodzwonić się do p.Szymona ale ciągle nie odbiera....na pewno ten nr tel. jest aktualny ?

 

Projekt i wycenę łazienki mieliśmy wycenianą w PRIMO ale... tak jak piszecie widzę o TGSie, Max Ceramice również bez rewelacji..... rabaty od cen katalogowych w granicach 20%

 

pawla grosmana, skolka i szymona polecam oczywiscie :) szymon ma aktualny numer ... moze gdzies wyjechal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj sie z kims kto Ci tylko pieczatke/podpis przystawi, jak bedziesz szukal kogos do wykopania / zakopania tych 100mb to sie polecam i zapraszam na priv :)

 

Wojtek

ja moge dorzucic namiar na gosci ktorzy moga polozyc rurki i zalatwic odpowiednie papiery :D tez zapraszm na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie w Rybniku można zaprojektować i kupić w atrakcyjnych cenach płytki łazienkowe Paradyż.

Robię projekt w TGS Gliwice, ale szczerze mówiąc tragedia. Projekt kosztuje 500zł (odliczane przy zakupie całości płytek) robią go już 2 tygodnie, a efekty mizerne, będę próbował jeszcze we wtorek u Pani Sylwii, która jest podobno najlepsza jeżeli chodzi o projektowanie w TGS.

Firma chyba jednak zeszła jednak z tonu, bo obsługa klienta jest na tragicznym poziomie, miałem projektować tam jeszcze drugą łazienkę, ale chyba zrezygnuję.

Stąd moje pytanie gdzie w Rybniku lub okolicy robią fajne projekty. Słyszałem o Glazurze Królewskiej, że mają również dobrych projektantów, a jak z cenami płytek (projekt 300zł - do odliczenia kupując cokolwiek za 2000zł)?

 

Druga sprawa to kuchnie:

Czy miał ktoś doczynienia z firmą Grodex z Wodzisławskiej - robiliśmy projekt i narazie jedna z ciekawszych firm, a jak z wykonaniem?

Kolejną firmą jest Timber przy Bahamas - projekty takie sobie, ale meble szczególnie ze szkła bardzo fajne

Może polecacie kogoś jeszcze?

 

Z kuchni zwiedziliśmy jeszcze:

Mkuchnie (powyżej makro) - najlepsza jakość, najlepszy fachowiec, ale też cena naj...

Meble Siwiec (koło komfortu) - jakieś takie nijakie, szczególnie jeśli chodzi o kuchnie nowoczesne

Invente Żory - fajne kuchnie, ale strasznie drogie

Osobiście polecam poprzeglądać parę stron z łazienkami albo na stronach producentów płytek albo na stronach biur projektowych - potem wybrać coś co nam się najbardziej podoba a potem to zrobić ;) masz wtedy przynajmniej pewność że nie robił Ci łazienki nikt kto wali wszystko na tzw. jedno kopyto z najdroższych płytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...