Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Niepowinno sie dawać podłogówki w/w miejscach, myśmy nie dawali.

 

 

 

 

o czym nie zapomniec ... hmmm,,, kupić dobrą rurkę ,,, na pewno nie taką za zeta z Leroy ..... :)

Dokładnie,nie powinno się ogrzewać podłogi pod meblami.

Poprzez promieniowanie ciepła i tak się pod nimi zagrzeje.

 

Zainwestuj w porządną instalację bo "chińczyk" jest tani tylko przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nie zgadzam sie....zagrali dobrze

nie gadaj jak typowy Polaczek który zawsze i na wszystko narzeka

nawet Szczęsny który wybrał mniejsze zlo i sfaulował

oby każdy mecz był przynajmniej tak dobry jak ten

boje sie meczu z Rosją....z Czechami powinni sobie poradzić

 

Hmmm mówisz jak typowy "Polaczek" smutne jest to że po raz ostatni pokazaliśmy naszą klasę w 82 w Hiszpanii potem to już sami wiecie ;( dobrych sprzedajmy a reszta zostaje sama idea "Orlików" jest świetna ale jeśli nie odpuścimy to efekty i tak da dopiero za jakieś 5-10 lat

Oczywiście tak jak już ktoś pisał możemy się modlić o mocny łomot z Rosją i sukces z Czechami ale biorąc pod uwagę ile Ci chłopcy zarabiają to wydaje mi się powinni dać więcej od siebie

Więc wybaczcie ale nie zanucę z wami " Polacy nic się nie stało ... " bo uważam że z Grecją po prostu powinniśmy wygrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie mi gdzie szukać drzwi wejściowych do domu? Mam wymiar 100x230, szukam antracytowych, szarych, czarnych, cokolwiek pasującego do moich antracytowych okien.

Z oknami i bramą problemu nie było, ale szukanie drzwi już mnie dobija:)

 

Tak jak ktoś pisał wcześniej 3k za drzwiczki to nie za dużo - zawsze możesz kupić coś taniego i w sklepie namieszać farbę jak się nie mylę to będzie RAL 7016 lub 7024 ( mogę sprawdzić - ale i tak najlepiej dopasować z wzornikiem do okien - chyba że na oknach jest określony kolor według RALa )

Hormann ma fajne drzwi choć pewnie nie należą one do tanich - http://www.hormann.pl/fileadmin/hormann.pl/Prospekte/85115-Tueren_fuer_Ihr_Haus-PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odpływem liniowym do prysznica bez brodzika .Przeg wylewkami?

 

pytanie czy ci wylewkarze dobrze to zrobia /spadek i wogole ... no nam np mieciu wylewke w tym miejscu robil i spierdzielil na calej linii woda z prysznica spierniczala do przedpokoju !!! dopiero jak zrobilismy kabine i dalismy w cholere silikonu to przestalo wyciekac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś pisał wcześniej 3k za drzwiczki to nie za dużo - zawsze możesz kupić coś taniego i w sklepie namieszać farbę jak się nie mylę to będzie RAL 7016 lub 7024 ( mogę sprawdzić - ale i tak najlepiej dopasować z wzornikiem do okien - chyba że na oknach jest określony kolor według RALa )

Hormann ma fajne drzwi choć pewnie nie należą one do tanich - http://www.hormann.pl/fileadmin/hormann.pl/Prospekte/85115-Tueren_fuer_Ihr_Haus-PL.pdf

 

My mamy do antracytowych okien - brame garazową i drzwi wejściowe z HORMANA tez antracytowe i pasuję wszystko idealnie :rolleyes:

Planujemy jeszcze kupic drzwi do kotlowni z hormana zeby wszystko było w jednym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przerabiał bądź rozpatrywał ktoś temat pianki poliuretanowej na poddasze zamiast wełny ?

Witam.

Też jestem zainteresowany. Mam ten sam problem chcę dać zamiast wełny na ocieplenie dachu. Wychodzi jakieś 3-4 tyś drożej sam materiał, bez robocizny, a jest dokładniejsze ocieplenie. Czy masz propozycję od firmy z Myszkowa k/Częstochowy?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wyceny za 10cm (co niby odpowiada 20cm wełny) dają jej trochę więcej jakieś 12cm - tej zamkniętej komórkowo - 80 (Kraków) i 85zł (opolskie) brutto z materiałem i FV/m2 - różnica spora nawet jakby liczyć 15cm Rockwool MegaRock i 5 cm Isover Unimata wraz z robocizną. jeśli można wiedzieć jaką Ty masz wycenę ? Muszę się zdecydować w tym tygodniu, bo firmy od k-g nie będą dłużej czekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie mi gdzie szukać drzwi wejściowych do domu? Mam wymiar 100x230, szukam antracytowych, szarych, czarnych, cokolwiek pasującego do moich antracytowych okien.

Z oknami i bramą problemu nie było, ale szukanie drzwi już mnie dobija:)

 

Ja kupywałem drzwi u http://www.heldor.pl/ Drzwi polskiej firmy Weissner w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do konkurencji, tylko montażyści byli dupiaci, ale może mają już nowych po mojej akcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odpływem liniowym do prysznica bez brodzika .Przeg wylewkami?

 

Po wylewce!! W miejscu gdzie bedzie odplyw (i rura kanalizacyjna) najlepiej sobie poprostu poloz styropian, po zrobieniu wylewki go wyciagniesz i bedziesz mogl ladnie podlaczyc odplyw, a pozostala szczeline zapianowac (wtedy Ci nie bedzie syfon wysychal ogrzewany podlogowka). Aha - w miejscu gdzie bedzie dokladnie odplyw liniowy - nie rob podlogowki (lub przynajmniej bardzo dokladnie sobie zapamietaj / porob zdjecia - przy instalowaniu odplywu bedziesz musial potem troche tej wylewki skuc. W samym brodziku ogrzewanie jak najbardziej TAK !!! Najlepsza rzecz jaka mozna zrobic :-)

 

Wylewke w brodziku niech robia wylewkarze do rowna bez zadnego spadku. Spadek to Ci kafelkarz juz zrobi - tam sa przeciez spadki rzedu 1-2cm / mb - spokojnie klejem zrobi (ja sam to zrobilem perfekt a kafelkowalem pierwszy raz w zyciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylewce!! W miejscu gdzie bedzie odplyw (i rura kanalizacyjna) najlepiej sobie poprostu poloz styropian, po zrobieniu wylewki go wyciagniesz i bedziesz mogl ladnie podlaczyc odplyw, a pozostala szczeline zapianowac (wtedy Ci nie bedzie syfon wysychal ogrzewany podlogowka). Aha - w miejscu gdzie bedzie dokladnie odplyw liniowy - nie rob podlogowki (lub przynajmniej bardzo dokladnie sobie zapamietaj / porob zdjecia - przy instalowaniu odplywu bedziesz musial potem troche tej wylewki skuc. W samym brodziku ogrzewanie jak najbardziej TAK !!! Najlepsza rzecz jaka mozna zrobic :-)

 

Wylewke w brodziku niech robia wylewkarze do rowna bez zadnego spadku. Spadek to Ci kafelkarz juz zrobi - tam sa przeciez spadki rzedu 1-2cm / mb - spokojnie klejem zrobi (ja sam to zrobilem perfekt a kafelkowalem pierwszy raz w zyciu :D

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to NIE ROBIĆ wylewki w całym brodziku , tj na całej długości brodzika 120 x 80 , czy tylko na części gdzie odpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to NIE ROBIĆ wylewki w całym brodziku , tj na całej długości brodzika 120 x 80 , czy tylko na części gdzie odpływ?

 

Na czesci gdzie odplyw - a nawet tylko na czesci gdzie jest syfon i podlaczenie do rury :) Na pozostalej czesci potem wylewke sobie leciutko podkujesz - w ten sposob bedziesz mial o wiele latwiej ustawic odplyw niz jakbys zostawil wielka dziure :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina, my właśnie męczymy temat zbiornika na deszczówkę. U nas też niedaleko tarasu. Mąż wymyślił, że wkopie beczkę w ziemię pod kranem zewnętrzym (takim ze szlauchem) i do tego doprowadzi też rynnę (bo jest blisko). Na to da jakąś kratę. Jak będzie potrzeba, to się wypompuje pompą, a jak nie, to może w beczkach jakieś dziurki porobić, żeby woda się wydostawała do gruntu??? Szczerze mówiąc, kombinujemy - bo jeszcze dwie rynny zostaly i nie wiemy, co z tym zrobić. A leje ostatnio często i ogród mamy jak pole ryżowe.

 

Dziewczyny, jak tam trawa (Mea, Garysia)? Muszę Wam powiedzieć, że po przegrabieniu całości w celu wygrzebania kamyków, trawa rośnie znacznie lepiej:)

Teraz tylko muszę zakupić mniszek, żeby pozbyć się przede wszystkim ostów.

 

Co do płytek, to my wszystkie kupowaliśmy w Primo, projektu nie robiliśmy. Jedne z nich były z PAradyża (ktoś o to pytał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa po pierwszym koszeniu rośnie jak szalona.Już zrównała się z tą nieskoszoną(nie skosiłam kawałka pod trampoliną).Dla mnie trochę ten mniszek bez sensu,bo listki zwiędły a i tak trzeba to powyrywać.

 

Nie trzeba - samo zgnije, olej i nie wyrywaj :) Najwazniejsze ze zniszczone zostaly korzenie i w tym miejscu juz ten chwast nie wyrosnie (w przeciwienstwie do tego jakbys go wyrwala - nawet z korzeniem, costam zawsze zostanie i od nowa urosnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...