Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jaki opryskiwacz polecacie do roundupa? Mam do przelecenia 10 arów :/ Mam nadzieję, że po skoszeniu i spryskaniu, chwasty przestaną rosnąć w zastraszającym tempie.

 

Opryskujesz *przed* koszeniem !!!!! I nie kosisz az nie zdechna :) Roundup (i wiekszosc innych tego typu preparatow) wnika przez liscie i musi sie "przetransportowac" do korzenia, ktorego ubija. Jak skosisz i opryskasz to nic nie zdechnie bo roundup nie dziala w gruncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opryskujesz *przed* koszeniem !!!!! I nie kosisz az nie zdechna :) Roundup (i wiekszosc innych tego typu preparatow) wnika przez liscie i musi sie "przetransportowac" do korzenia, ktorego ubija. Jak skosisz i opryskasz to nic nie zdechnie bo roundup nie dziala w gruncie :)

 

Ale chwasty i inne dziwactwa już są dość wysokie (do kolan), więc nie przycinać ich w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tnij - im wieksze liscie tym wiecej roundupa wniknie i bedzie lepsza skutecznosc :) Zreszta na opakowaniu i instrukcji roundupa na pewno bedzie napisane to samo :)

 

To tak zrobię, dzięki bardzo :) Poczekam aż się wypala, a potem podkaszarką.

Zastanawiam się, czy jedno opakowanie starczy http://www.leroymerlin.pl/uprawa-roslin/ochrona-i-pielegnacja-roslin/srodki-ochrony-roslin/srodek-chwastobojczy-roundup-ultra-substral,p31167,l397.html#opis Niby na 1000m2

Jaki opryskiwacz polecasz?

I po jakim czasie może trawkę zasiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Po malutku szykujemy się do odbioru :wave: Aktualnie na tapecie jest świadectwo energetyczne. W okolicy koszt to ok 350 zł (nasz kierownik policzył 1000 zł :jawdrop:) Natomiast na allegro można takowe świadectwo "nabyć" za 50 zł. Co o tym sądzicie? Warto przyoszczędzić czy to jakaś lipa?

Tu przykładowa aukcja: http://allegro.pl/swiadectwo-energetyczne-certyfikat-energetyczny-i2343508013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Po malutku szykujemy się do odbioru :wave: Aktualnie na tapecie jest świadectwo energetyczne. W okolicy koszt to ok 350 zł (nasz kierownik policzył 1000 zł :jawdrop:) Natomiast na allegro można takowe świadectwo "nabyć" za 50 zł. Co o tym sądzicie? Warto przyoszczędzić czy to jakaś lipa?

 

Pytanie czy chcesz papierek czy świadectwo? jesli wystawiajacy aukcje jest ok i wszystkie uprawnienia to bierz tansze. ale badzie jakies... niekoniecznie dokladnie policzony wasz dom.

 

Jesli chcesz dobrze zrobione świadectwo to uwazam ze 350 zl jest to warte ale musi sie czlowiek na działce poajwic sprawdzic wykonanie, ewentualne mostki i policzyc (ja narazie robilem audyt na etapie SSZ z kilkoma wariantami ocieplenia i płaciłem troszke wiecej. Uwazam ze były to dobrze wydane pieniadze. zwróciły sie na etapie instalacji grzewczej.

Ale czy obliczenia sa zgodne ze stane faktyczny bede w stanie okreslic po kolejnej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do trawy - ta posiana tydzien temu ROSNIE JAK POPIEPRZONA !!! a ta z przed miesiaca juz po 2 koszeniu :) mniszek daje rade - chwasty mimo deszczow sukcesywnie zolkna i zdychaja :) i tez nie zamierzam ich rwac - wszyscy polecaja zostawic niech same padna a trawa sobie tam spokojnie wyrosnie :)

 

co do swiadectwa - ja kupowalam za 60 na allegro ... nie dalabym za to ani grosza wiecej bo i tak z ta wiedza an tym etapie juz nic nie zrobie ... a ze mam zle policzone - wiem i jakos mnie to nie boli :) po malu szykujemy sie do meldunku /trzeba sie pofatygowac do UM i porobic zdjecia zeby paszporty powyrabiac przed potencjalnymi wakacjimi/

 

a tak btw to nie ma ktos z was jakis sensownych namiarow na apartamenty na chorwacji ?? szukam czegos na wrzesien ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "pompiarzy" głownie Adama i Adiqa czy te wartosci zuzycia pradu podawane przez was to sama PC czy razem z osprzetem (pompki obiegowe).

Interesuje mnie to jako ekogroszkowca bo mam wrazenie ze niedoszacowałem kosztu zużycia prądu przy kalkulacji kosztów ogrzewania.

 

Ewentualne pytanie do tych co maja ogrzewanie węglowe jak macie zużycie prądu w sezonie grzewczym interesuje mnie całość (pompki obiegowe, sterowanie pieca, dmuchawa, podajnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "pompiarzy" głownie Adama i Adiqa czy te wartosci zuzycia pradu podawane przez was to sama PC czy razem z osprzetem (pompki obiegowe).

Interesuje mnie to jako ekogroszkowca bo mam wrazenie ze niedoszacowałem kosztu zużycia prądu przy kalkulacji kosztów ogrzewania.

 

Ja podaje zuzycie na cala kotlownie - podlicznik jest przed cala kotlownia - czyli pompa ciepla, pompa cyrkulacyjna CWU, pompki obiegowe CO+CWU+dolnego zrodla, pompa cyrkulacyjna za buforem (bo u mnie bufor jest) i nawet dwie pompki z wymiennika kominka z plaszczem (acz w tym sezonie za duzo nie pochodzily - 3-4 razy kominek odpalalem w calym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do trawy - ta posiana tydzien temu ROSNIE JAK POPIEPRZONA !!! a ta z przed miesiaca juz po 2 koszeniu :) mniszek daje rade - chwasty mimo deszczow sukcesywnie zolkna i zdychaja :) i tez nie zamierzam ich rwac - wszyscy polecaja zostawic niech same padna a trawa sobie tam spokojnie wyrosnie :)

 

co do swiadectwa - ja kupowalam za 60 na allegro ... nie dalabym za to ani grosza wiecej bo i tak z ta wiedza an tym etapie juz nic nie zrobie ... a ze mam zle policzone - wiem i jakos mnie to nie boli :) po malu szykujemy sie do meldunku /trzeba sie pofatygowac do UM i porobic zdjecia zeby paszporty powyrabiac przed potencjalnymi wakacjimi/

 

a tak btw to nie ma ktos z was jakis sensownych namiarow na apartamenty na chorwacji ?? szukam czegos na wrzesien ...

 

Mea w wrześniu możecie jechać w ciemno ;) jako że pewno pojedziecie z dzieciakiem to wyjazd w nocy około 19 około 7-9 będziecie na miejscu na 100% do 12tej będziecie po zakwaterowaniu i na plaży :)

a jeśli nie to wujek Google podpowiada :

http://www.adrialin.pl/?gclid=CK39pqPWxrACFQpj3wodalKinQ

http://www.casamundo.pl/cel/chorwacja?gclid=CKjJtqXWxrACFUFG3wodMzC6oA

i wiele wiele innych - choć ja wolę jeździć w ciemno i tam gdzie mnie oczy poniosą a właściwie obiektyw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a tak btw to nie ma ktos z was jakis sensownych namiarow na apartamenty na chorwacji ?? szukam czegos na wrzesien ...

Zdecydowanie polecam sam apartament jak i miejscowość Igrane :)

http://www.igrane.com/malesevic/index.htm

 

Polecam stronę http://www.cro.pl/ i http://www.cro.pl/forum/

Kopalnia wiedzy o Chorwacji prawdziwych cromaniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wyceny za 10cm (co niby odpowiada 20cm wełny) dają jej trochę więcej jakieś 12cm - tej zamkniętej komórkowo - 80 (Kraków) i 85zł (opolskie) brutto z materiałem i FV/m2 - różnica spora nawet jakby liczyć 15cm Rockwool MegaRock i 5 cm Isover Unimata wraz z robocizną. jeśli można wiedzieć jaką Ty masz wycenę ? Muszę się zdecydować w tym tygodniu, bo firmy od k-g nie będą dłużej czekać...

odp. na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...