Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Zbiornik na deszczówkę przesądzony- będzie pojemnik z przelewem na sąsiadujący ugór. Dół już wykopany, zbiornik zamówiony. Tyle tytułem wody "tylnej". Mam jeszcze do "zagospodarowania" wodę z dachu frontowego. Wobec tego pytanie- czy można odpływ rynien skierować na drogę??? Co na to przepisy- ktoś wie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

rozmowa o wczasach w Chorwacji jest czynem niehumanitarnym wobec wykańczających się:)

jak macie rozwiązaną wentylację kotłowni z piecem węglowym?

 

obok komina dymowego jest jeden kanal wentylacyjny z kratka ... narazie mamy nieszczelne okienko wiec elegancko ciagnie ale jak bedzie uszczelnione trzeba tam bedzie zorganizowac nawiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania styropianu na podloge ,podloga bedzie na gruncie z ogrzewaniem podlogowym po calosci na to wylewka anhydrytowa, max grubosc styro jaka wejdzie to 12 cm dlatego szukam jak najcieplejszego jaki byscie polecili?Dostalem dobra cene na niejaki styro z firmy Paneltech z Chorzowa slyszał ktos cos o nich styro w spolczynniku 0.35 z transportem 190za m3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tanio zaopatrzyć się w pstryczki i gniazda?? polecacie jakies strony lub hurtownie?

 

hurtownia svajs w katowicach - simon classic kupilismy 30% taniej niz najtansza oferta w okolicy ... sprecyzuj co potrzebujesz i kaz sobie wycenic ...

polecam goscia - bartosz konwierski 530 774 296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bardzo chętnie rozwiązałbym sprawę mikrouchyłem w oknie ale czy ktoś to potem musi odbierać? Jakiś kominiarz czy kierbud będzie się dąsał?

 

tak kominiarz musi to odebrac i nie czaruj nic bo co jak co ale wentylacja w kotlowni to nie przelewki ... jak sie bedzie zle wentylowac to se przy glupocie mozesz narobic biedy ...

 

nam kominiarz kazal zrobic rurke fi 100 sprowadzajaca powietrze na poziom podlogi zeby wentylowane bylo cale pomieszczenie a nie tylko to co jest "nad gruntem ... w przypadku kotlowni na poziomie parteru rozwiazuje sprawe otwor w scianie ... podobny temat pojawia sie w przypadku garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
szukamy czegos zupelnie niskobudrzetowego z namiotem wlacznie ... wiec we wrzesniu tylko poludnie nam pozostaje ...

Za 11 dni w powyższym apartamenie w lipcu za 3 osoby płaciliśmy 1700zł,apartament w pełni klimatyzowany z aneksem kuchennym.

Prawdopodobnie we wrześniu powinno być taniej a z uwagi,że w Europie kryzys to taniej tym bardziej :)

Bardzo fajna okolica,dobra jako baza wypadowa po Chorwacji,miasteczko małe,bez tłumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 11 dni w powyższym apartamenie w lipcu za 3 osoby płaciliśmy 1700zł,apartament w pełni klimatyzowany z aneksem kuchennym.

Prawdopodobnie we wrześniu powinno być taniej a z uwagi,że w Europie kryzys to taniej tym bardziej :)

Bardzo fajna okolica,dobra jako baza wypadowa po Chorwacji,miasteczko małe,bez tłumów.

 

Arturo drogo bo w lipcu myślę że w wrześniu śmiało można uderzyć w nocleg 10euro za osobodobę - wrzesień jest na tyle sympatyczny że klima już nie jest niezbędna zresztą sam klimat sprawia że upały nie są tak uciążliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 tygodnie przymusowego wolnego, postanowiłem ręcznie "zrobić" taras przy nowobudowanym domu.

Jak się zabrać - dom jest na płaskiej działce, dookoła rośnie trawka, chciałbym aby miał 25-30 m.kw, żadnych podwyższeń - równo z oknem tarasowym, wyłożony kamiennymi płytami, bo na drewno mnie nie stać.

 

Ile zebrać wierzchniej warstwy? 20 cm wystarczy?

Potem warstwa piasku, mam ręczny ubijak, co na to dalej?

 

Wersja ma być ekonomiczna, wytrzymać jakieś dwa lata, później będę od nowa robił całe otoczenie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na deszczówkę przesądzony- będzie pojemnik z przelewem na sąsiadujący ugór. Dół już wykopany, zbiornik zamówiony. Tyle tytułem wody "tylnej". Mam jeszcze do "zagospodarowania" wodę z dachu frontowego. Wobec tego pytanie- czy można odpływ rynien skierować na drogę??? Co na to przepisy- ktoś wie???

 

A nie mozesz rurami pociagnac ja na tyly i podpiac do zbiornika? Spadek w takich rurach nie musi byc duzy. Ja tak mam i sobie chwale :)

 

Jezeli chodzi o przepisy to wode mozesz wypuszczac wylacznie na swoj teren i to na czesc nieutwardzona - czyli na trawnik etc. Na chodnik czy droge - juz nie, bo wtedy woda staje sie wedlug przepisow juz sciekiem. Nie mozesz zebrac wody i wypuszczac ja rurociagiem na sasiednie dzialki, czyli na droge teoretycznie tez nie. W praktyce to wiesz - jak nikomu to nie bedzie przeszkadzalo to nikt sie nie przyczepi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bardzo chętnie rozwiązałbym sprawę mikrouchyłem w oknie ale czy ktoś to potem musi odbierać? Jakiś kominiarz czy kierbud będzie się dąsał?

 

W kotlowni weglowej MUSISZ miec "zetke", czyli dodatkowy nawiew plus wywiew kratka. Nie olewaj tego - to Twoje bezpieczenstwo, piec zuzywa ogromne ilosci powietrza - mikrouchyl moze nie wystarczyc, a zaczadzic sie jest bardzo latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 tygodnie przymusowego wolnego, postanowiłem ręcznie "zrobić" taras przy nowobudowanym domu.

Jak się zabrać - dom jest na płaskiej działce, dookoła rośnie trawka, chciałbym aby miał 25-30 m.kw, żadnych podwyższeń - równo z oknem tarasowym, wyłożony kamiennymi płytami, bo na drewno mnie nie stać.

 

Ile zebrać wierzchniej warstwy? 20 cm wystarczy?

Potem warstwa piasku, mam ręczny ubijak, co na to dalej?

 

Wersja ma być ekonomiczna, wytrzymać jakieś dwa lata, później będę od nowa robił całe otoczenie domu.

 

Podbudowa powinna miec te 20-30cm. Im bardziej gliniasta tym wiecej. Ale nie z piasku !! Na podbudowe zamow sobie czerwona berge LUB jakikolwiek gruz (ale czysty i wylacznie betonowy). Na ubita warstwe 20-30cm bergi daj 5cm piasku i na tym juz ukladaj plyty :) Warto dodac do piasku troche cementu (w proporcji 1:10 lub nawet mniej) - bedzie stabilniej i mrowki Ci tego nie wyniosa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbudowa powinna miec te 20-30cm. Im bardziej gliniasta tym wiecej. Ale nie z piasku !! Na podbudowe zamow sobie czerwona berge LUB jakikolwiek gruz (ale czysty i wylacznie betonowy). Na ubita warstwe 20-30cm bergi daj 5cm piasku i na tym juz ukladaj plyty :) Warto dodac do piasku troche cementu (w proporcji 1:10 lub nawet mniej) - bedzie stabilniej i mrowki Ci tego nie wyniosa :-)

 

Mam sporo gruzu z pustaków, nie przypasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...