Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A ja jutro próbuję pyknąć kawałek gładzi na ścianie,tzn. jakieś 12m2.

Jak wyjdzie ok i pójdzie szybko to pojadę sam z tym koksem po całości a tynki sobie odpuszczam ;)

 

Rece Ci odpadna ;) Robienie gladzi w domu ~120m2 gdzie scian pewnie jest z 300-400m2 to lekka katorga :) Odrazu lec po zyrafe do szlifowania bo recznie sie zajedziesz. Ja mialem 800m2 tynkow plus 280m2 sufitow i jeszcze mnie czeka 200-250m2 gladzi na skosach poddaszowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Jest tego tylko 280m2 ;)

Niby wybrałem gładź do szlifowania na mokro i łatwa do aplikacji czyli Acryl-Putz finish ale jak to wyjdzie to zobaczymy.

Jesli miałbym się zajechać przy tym i robić pół roku to znajdę kogoś do tego.

Samemu planuję zrobić to w 1 miesiac czyli ok.10m2 na dzień.

Na filmiku wygląda to bardzo fajnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego tylko 280m2 ;)

Niby wybrałem gładź do szlifowania na mokro i łatwa do aplikacji czyli Acryl-Putz finish ale jak to wyjdzie to zobaczymy.

Jesli miałbym się zajechać przy tym i robić pół roku to znajdę kogoś do tego.

Samemu planuję zrobić to w 1 miesiac czyli ok.10m2 na dzień.

Na filmiku wygląda to bardzo fajnie:

 

He he - na filmikach, szczegolnie reklamowych producenta, wszystko wyglada fajnie :D Ale zaraz - na co Ty chcesz ta gladz klasc - nie masz przeciez plyt kg u siebie ? 280m2 scian samemu.. dosc ambitnie - szczegolnie ze samo kladzenie to jeszcze jakos obleci ale wczesniej trzeba nalozyc (i to jest w gruncie rzeczy najwazniejsze) np. narozniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
He he - na filmikach, szczegolnie reklamowych producenta, wszystko wyglada fajnie :D Ale zaraz - na co Ty chcesz ta gladz klasc - nie masz przeciez plyt kg u siebie ? 280m2 scian samemu.. dosc ambitnie - szczegolnie ze samo kladzenie to jeszcze jakos obleci ale wczesniej trzeba nalozyc (i to jest w gruncie rzeczy najwazniejsze) np. narozniki.

Gładź chcę nałożyć bezpośrednio na ściany bez tynkowania,ściany są równiutkie,odchyłka w niektórych miejscach jest 1-2mm i to nie od pionu a między bloczkami.

Pod gładzią będzie zatopiona siatka zbrojeniowa.

Narożniki będą,narazie chcę wypróbować na prostej ścianie jak mi to pójdzie ;)

 

 

 

Pytanko nie wala się komuś reszta wieźby grube bale - i od razu drugie pytanie szukam kamieni takich troszkę większych ale bez przesady :) żebym mógł unieść :p

Może będzie ok:

Sprzedam krokwie 8x16, dł. 7,10-7,15 m.

Kontakt 696 317 610, cena do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas chłop najpierw na tynki dawał gładź szpachlową a potem już normalną ,czyli podwójna robota,a właściwie poczwórna.Najpierw trzy razy szpachlówka i raz normalna.Robił to długo,bo może ze dwa miesiące,ale zupełnie sam.Nikt mu nawet nic nie podał.Dał radę i nic mu nie jest.Wkurza mnie nawet,bo na okrągło jakąś robotę sobie wynajduje,.Kuźwa dla rodziny nie ma czasu w ogóle.Ja dzisiaj byłam z młodym na występie w Katowicach a dzieci się po wsi włóczyły(same),bo ojciec podmurówkę okładał styropianem.I tak do 20:00,bo o 20:20 mecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Robił to długo,bo może ze dwa miesiące,ale zupełnie sam.Nikt mu nawet nic nie podał.Dał radę i nic mu nie jest.Wkurza mnie nawet,bo na okrągło jakąś robotę sobie wynajduje

Chwała mu za to ;)

Kuźwa dla rodziny nie ma czasu w ogóle.Ja dzisiaj byłam z młodym na występie w Katowicach a dzieci się po wsi włóczyły(same),bo ojciec podmurówkę okładał styropianem.I tak do 20:00,bo o 20:20 mecz.

Jakbym swoją żonę słyszał :)

Całe szczęście,że ja mam młodego już prawie odchowanego,sam się lepiej zajmie sobą niż ja nim ale żona jest nie do przeskoczenia ;)

 

A ja jutro próbuję pyknąć kawałek gładzi na ścianie,tzn. jakieś 12m2.

Jak wyjdzie ok i pójdzie szybko to pojadę sam z tym koksem po całości a tynki sobie odpuszczam ;)

Eksperyment nie udany...

Za dużo gładzi by szło i za dużo roboty,także chceć nie chcieć tynki muszą być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...