Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Trochę musi się pomęczyć ale sądzę,że niedługo będzie mi wdzięczna ;)

 

Gabrysia, nie gadaj, że Ty szukasz;)

 

Mój znajomy robi gładź sobie sam, fakt, że zajmuje mu to bardzo dużo czasu, ale nic go nie goni, więc może się bawić. Tak, że jest to do zrobienia.

 

Gabrysia, a c czego masz huśtawki itp.? Kupoiłaś takie gotowe, czy też Twój mąż robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byliśmy u znajomych, co zbudowali wszystko samemu. Teść, emerytowany budowlaniec to podstawa sukcesu. Więźba, płytki, mury, wszystko sami. Nawet kostkę brukową sami robią.

Uwinęli się w dwa lata. Wycięte z życia. Dobrze że dzieci wtedy nie mieli, bo nie wolno tak robić małym dzieciom.

My prawie nic nie robimy sami przy naszej budowie, a każdy weekend zaczynamy od rozwiezienia dzieci po dziadkach, a potem w pośpiechu coś tam dziabiemy na budowie, ew. wybieramy w sklepach. I coś czuję że rózne zgrzyty między nami związane z budową od razu odbijają się na zachowaniu dzieci. Dziś ryczały synchronicznie:)

Także czas jest cenną walutą.

 

Zastanawiam się jakby tu zrobić radio na tarasie, z głosnikami w podbitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jeszcze nie szukam choć może powinnam.Mój chłop wszystko robi sam,oczywiście huśtawki też.Kupiliśmy stemple i póki co dwie huśtawki plastikowe,ale w przyszłym tygodniu będę miała swoją drewnianą huśtawkę(oczywiście mąż mi zrobił)powieszoną na łańcuchach.Jakbym umiała zdjęcia wkleić to bym pokazała.

Ps.bruk w przyszłym roku chłop też będzie kładł sam.I jeszcze bramę i furtkę zrobi sam.Ah dobra nie denerwuję się już,bo to i tak niczego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie kwiaty doniczkowe i do ogrodu ? był ktos tu na tej Wodzisławskiej naprzeciwko peugeota bo ktos pisał o tym

 

Pati, póki co, wszystkie krzaczki i kwiaty na skarpie mam od mojej Mamy z ogrodu - ona systematycznie rozsadza, przesadza, chce się pozbyć itp. Od niej mam trzmielinę, rozchodnik, jakieś dziwne ziele z grubymi liściami, paprotki... Dziś chcę się przejechać do ogrodniczego na roku Raciborskiej - jak się skręca na Niewiadom. Nie byłam tam jeszcze; na Wodzisławskiej też nie. Szukam kosodrzewiny i jałowca płożącego, zobaczymy, co i po ile znajdę.

 

 

Rutino, my wykańczaliśmy dom sami, tzn. malowanie, kładzenie paneli, wstawianie drzwi, biały montaż (oprócz wanny). Końcówka była "wycięta z życiorysu", a mamy dwójkę dzieci. Całe dnie były u moich Rodziców, a w wakacje przez miesiąc u Teściów. Było mi ich żal bardzo, choć powiem szczerze, że akurat u Teściów miały super wakacje i było im bardzo dobrze.

Trudno, teraz już dajemy im z siebie wszystko;), prawie wszystko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iglaki kupowałam koło Shella na Nowinach i pięknie sie przyjely i prztrwały mróz wiec polecam

teraz szukam kwiatów doniczkowych, na skarpe tez dostane...od sąsiadki :)

 

a dzieciaki...."cierpią" z braku trawnika, na szczęście jest duży taras z małym basenem i trampolina....w tym roku musi im wystarczyc

za to u dziadkow byc uwielbiają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene a jakich kwiatkow szukasz ?? pelargonie, surfinie czy cos bardziej "wykwintnego" ?? ja kupilam bakope i pelargonie w wodzislawiu na goslawa ...

 

rutin co do radia - zrob ... zrob!! zrob !! planujesz jakis sprzecior grajacy ?? poszukaj z druga strefa i pociagnij odpowiednie kabelki na podworko ... my nie zrobilismy glosniczkow i teraz zalujemy ale mam male radyjko i narazie daje rade :)

 

co do czasu na budowie - ja mialam straszne wyrzuty sumienia ze tak malo czasu poswiecilismy agatce przez ten czas ... niestety albo budowa albo rodzina !! teraz jak juz dzialam na ogrodzie to przynajmniej mam ja przy sobie i widze co robi, moge z nia pogadac cos ja nauczyc ... w zeszlym roku bylam z nia tylko wtedy kiedy mialam "kontuzjowana noge" niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea - ja takie zwykłe jakies wlasnie z tych co napisałas, wiejskie sielskie i naturalistyczne :) i do tego obowiązkowo zioła na tarasie...

dla mnie akurat "praca" przy kwiatkach to doskonały relaks...wolę sadzić kwiatki niż robić pranie ;)

 

w wodziu jest doskonaly wybor - i ceny w normie 2-4 zl za sadzonke :) jak chcesz to ci wytlumacze jak tam dojechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm....nie po drodze mi tam szczególnie podczas remontu ;) ale sprawdze jutro w ogrodach na GLiwickiej i porównam, dzieki :)

 

aaaaaa.......dziewczyny.........urwałam przy transporcie wstążeczke w nowych satynowych butach...naprawią mi to na gwarancji czy dać do naprawy - a jesli do naprawy to gdzie ? do szewca przy Nacynie nie pójde bo tam jest brudno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 15mb ( zależne od długości odcinków oryginalnych ) - 10x10 lub 12x12 ew 14x14

 

Kantówki 10x 10 są bo służyły nam do podparcia szalunków. Czyste, bez betonu ale też nie są szlifowane. Jak chcesz oglądnąć to daj znać- podjedziesz na budowę i zobaczysz na miejscu. Po 15-tej można się umówić- tel na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie kwiaty doniczkowe i do ogrodu ? był ktos tu na tej Wodzisławskiej naprzeciwko peugeota bo ktos pisał o tym

 

Ja pisałam - tam jest ogrodnictwo Kuśka. Sprzedają wyłącznie kwiaty doniczkowe i rabatowe- sezonowe. W środy i soboty stoją w Rybcu na targu. W każdy dzień tygodnia do południa kupisz kwiaty z ich uprawy- ceny nie wiem jak obecnie- zawsze były targowe ( hurtowe). Zazwyczaj kupowałam lobelie, aksamitki, petunie, smagliczki , pelargonie, niecierpki i ( nie wiem jak się nazywa) szarą "trawę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie budowy- my wszystko robimy sami. Łącznie z murowaniem kominów. Mąż samodzielnie murował ściany i kominy, szalował i zbroił z pomocą rodziny, sam prowadzi roboty budowlane a przy tym pracuje w kopalni. Szychta, budowa, szychta, budowa- i tak w kółko drugi rok. A dopiero mamy dach przykryty- to akurat robiła nam firma bo mężuś ma lęk wysokości:yes: Na szczęście mamy gdzie mieszkać i nic nas nie goni, bo w tym tempie potrwa to z 5 lat:D ale za to tanio..... A i dzieci są już duże, prawie dorosłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :)

czy ktoś może mi poradzić w sprawie drenażu ? tzn. czy kupować rurę drenarską z geowłókniną czy bez i ewentualnie gdzie ?

....

 

Przy różnicy w cenie 7zł netto na mb rury z i bez geowłókniny lepiej chyba kupić osobno rurę i osobno geowłókninę i owinąć ją samemu.

50cm x 50m geo możesz mieć już za 60zł, do tego rura +- 3zł netto za mb.

Dodatkowo może ci się przydać geowłóknina szerokości około 2m aby w niej umieścić rurę drenarską z obsypką żwirową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wzywaliście kominiarza , żeby sprawdzić czy wszystko dobrze zrobione i żeby zrobił odbiór? Dopiero po zakończeniu budowy. Czy w trakcie budowy sprawdzał wam czy wszystko gra.

 

Kominiarz nie zrobi Ci odbioru jeżeli nie masz np. zamontowanych drzwi wewnętrznych. Nasz przynajmniej tego wymagał. W trakcie budowy możesz go zawsze zawołać, aby sprawdził czy na tym etapie jest wszystko ok. Za darmo pewnie tego nie zrobi więc to dla niego tylko zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...