Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

witam,

 

od jakiegoś czasu zaglądam i czytam Wasz temat i tak sobie pomyślałem, ze macie już z całą pewnością doświadczenia z oknami tarasowymi. Chodzi mi o uwagi praktyczne pod względem łątwości obsługi i funkcjonalności:

 

- HS - podnoszone-przesuwane

 

- balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem

 

- PSK - uchylno-przesuwne

 

będę wdzięczny za kilka bardzo cennych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

od jakiegoś czasu zaglądam i czytam Wasz temat i tak sobie pomyślałem, ze macie już z całą pewnością doświadczenia z oknami tarasowymi. Chodzi mi o uwagi praktyczne pod względem łątwości obsługi i funkcjonalności:

 

 

- balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem

 

będę wdzięczny za kilka bardzo cennych opinii

 

mam 3 sztuki balkonowych bez środkowego słupka uchylno-rozwieralne, moim zdaniem swietne rozwiązanie, można wszystko przez nie wnieść do domu (szer. 2m), myć nie wychodząc z domu i otworzyć wielką przestrzeń na ogród, minusów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

od jakiegoś czasu zaglądam i czytam Wasz temat i tak sobie pomyślałem, ze macie już z całą pewnością doświadczenia z oknami tarasowymi. Chodzi mi o uwagi praktyczne pod względem łątwości obsługi i funkcjonalności:

 

- HS - podnoszone-przesuwane

 

- balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem

 

- PSK - uchylno-przesuwne

 

będę wdzięczny za kilka bardzo cennych opinii

 

mam okno tarasowe uchylno przesowne ... po pierwsze i najwazniejsze - nie trzeba mu miejsca w pokoju !!!! jest swietne i nie mam do niego zastrzezen !!! mam okno 3,2 /takiego przeszklenia nei zalatwisz otwieranym balkonem/ i wyjscie na taras 1,6 ... stol z pelnym obladowaniem miesci sie na luziku :D warunek to to ze robisz okno w konkretnej firmie - nie kazdy potrafi zrobic je dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okno tarasowe uchylno przesowne ... po pierwsze i najwazniejsze - nie trzeba mu miejsca w pokoju !!!! jest swietne i nie mam do niego zastrzezen !!! mam okno 3,2 /takiego przeszklenia nei zalatwisz otwieranym balkonem/ i wyjscie na taras 1,6 ... stol z pelnym obladowaniem miesci sie na luziku :D warunek to to ze robisz okno w konkretnej firmie - nie kazdy potrafi zrobic je dobrze ...

 

 

Mea 3,6m otwierane 1,8m więc jednak można ;) - też jestem za otwieranymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komus tez zniknął pasek z ikonkami...tymi z wklejaniem obrazków ? nie mam tego w polu odpowiedzi

 

dalej go nie mam ale poradziłam sobie

 

u nas prace w ogrodzie w pełni, są nowe kwiaty, nowa dekoracja na wejściu i wreszcie ziemia....świetna ziemia :)

 

http://img254.imageshack.us/img254/519/20120623204520899.jpg

 

reszta wkrótce w dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Adama - Nie miałeś jakiś problemów z firmą MP-BUD (tynki z gładzią). Aktualnie u mnie pracują i mam obawy co do dokładności wykonania. Jak było u ciebie?

 

Radzę ich przypilnować. Sprawdź kąty czy masz proste.

Mam ściany z gładzią. W kilkunastu miejscach popękały i są głuche, mam nadzieję, że jak pomaluję to tego nie będzie widać, jak się nie da to będą poprawiać. Sprawdzaj wszystkie zakamarki bo lubią iść na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ich przypilnować. Sprawdź kąty czy masz proste.

Mam ściany z gładzią. W kilkunastu miejscach popękały i są głuche, mam nadzieję, że jak pomaluję to tego nie będzie widać, jak się nie da to będą poprawiać. Sprawdzaj wszystkie zakamarki bo lubią iść na łatwiznę.

 

No to ja już bym takiej firmy nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś z was wie co to za krzaczek - rośnie nam i rośnie troszkę żal ścinać ale za nic nie wiem co to jest :)

http://img407.imageshack.us/img407/1228/krzak.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/1152/krzak2.jpg

 

a tak wyglądają listki - młody i stary

http://img853.imageshack.us/img853/5112/modylistek.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/5434/starylistek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to taki Off topic ale powiedzcie mi na co teraz zwracac uwage chcac kupic rower ?? ja potrzebuje go raczej na rodzinne wycieczki /siodelko dla mlodej z tylu i jakas torba/kosz ... / nie chce wydac zbyt wiele ale zeby to byl jakis konkret ... macie jakies sprawdzone miejsca ?? moze ktos jest w temacie i moze pomoc ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy różnicy w cenie 7zł netto na mb rury z i bez geowłókniny lepiej chyba kupić osobno rurę i osobno geowłókninę i owinąć ją samemu.

50cm x 50m geo możesz mieć już za 60zł, do tego rura +- 3zł netto za mb.

Dodatkowo może ci się przydać geowłóknina szerokości około 2m aby w niej umieścić rurę drenarską z obsypką żwirową.

 

dzięki :) sprawdzałam cene i faktycznie lepiej kupić osobno rurę i geowłókninę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jesli ktoś szuka bardzo dobrej i taniej ziemi - to polecam wycieczke na budowe castoramy...szukajcie pana Darka albo pana Piotra z Bonusa.

sprzedają naprawde doskonałej jakości czarną ziemię bez kamieni i chaszczy...po 10 zl za tone i 5 zł za kilometr dowozu, ja mam 9 km i za auto 15 ton płaciłam 245 zl, póki co wzięłam 5 aut

tylko trzeba uzbroić sie w cierpliwość bo mają dużo klientów i na auto czeka sie nawet kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...