Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoś mógłby mi poradzić tym razem w sprawie styropianu ? mianowicie zastanawiam się jaki powinnam kupić do izolacji ścian piwnicy, z tego co kierbud mówi to najlepiej styrodur, ale mogę dać też inny. Czy ktoś się orientuje ewentualnie gdzie mogę go kupić za rozsądną cenę ?

dzięki z góry za porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi poradzić tym razem w sprawie styropianu ? mianowicie zastanawiam się jaki powinnam kupić do izolacji ścian piwnicy, z tego co kierbud mówi to najlepiej styrodur, ale mogę dać też inny. Czy ktoś się orientuje ewentualnie gdzie mogę go kupić za rozsądną cenę ?

dzięki z góry za porady :D

 

napisz lub zadzwoń do niego na allegro pewny sprzedawca taniej raczej nie znajdziesz http://allegro.pl/styropian-hydro-stop-aqua-styrodur-hydro-xps-i2441950784.html ma też inne materiały które będziesz potrzebował

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Adama - Nie miałeś jakiś problemów z firmą MP-BUD (tynki z gładzią). Aktualnie u mnie pracują i mam obawy co do dokładności wykonania. Jak było u ciebie?

 

Sorry ze dopiero teraz odpisuje ale czasu brak :)

 

ABSOLUTNIE zadnych problemow - to sa porzadne chlopaki i polecam ich kazdemu - wszyscy ktorym ich polecilem byli rowniez bardzo zadowoleni :) Robia porzadna robote. Skad te obawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ich przypilnować. Sprawdź kąty czy masz proste.

Mam ściany z gładzią. W kilkunastu miejscach popękały i są głuche, mam nadzieję, że jak pomaluję to tego nie będzie widać, jak się nie da to będą poprawiać. Sprawdzaj wszystkie zakamarki bo lubią iść na łatwiznę.

 

Nie chce mi sie wierzyc. U mnie zrobili ~800m2 tynkow (w tym cala piwnice), u moich dwoch sasiadow podobnie - i to wlasnie szczegoly wykonania sa u nich najlepsze - wszedzie idealnie rowne listwy naroznikowe, rowne katy, idealne piony i poziomy. Jedna z najlepszych ekip jakie mialem na budowie !! Sam wszystko kafelkowalem i 100% "na prosto" (nie w karo) - wyszlyby wszystkie niedorobki, a wszystko wyszlo perfekcyjnie rowno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są w niektórych miejscach podciagi (belki), niestety nie było równo co było widac gołym okiem i to nie tylko na długiej belce, ale i na krótkich. Niby sufit nie był idealnie prosty, ale jednak po naszej interwencji dało się zrobić, żeby było prosto. a tłumaczenie szefa, że on w tym miejscu nie robił tylko jego pracownik jakoś do mnie nie przemawiało. Tak więc ogólnie ok ale jednak nie tak idealnie. Pilnowac trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Mirek robi szybko i równo, to prawda. Ale dylatacje między pokojami zrobili już po swojemu (krecha w betonie zamiast pianki, jak chciałem)

No i wszystko na czarno, nie ma zarejestrowanej firmy. Przez telefon zapewniał, że jak chcę to będę miał umowę. no i mam, z brygadzistą.

Także nie mam gwarancji na wylewki, a na tym mi zależało.

Może niepotrzebnie, bo podłogówka przeszła chrzest bojowy. na razie mam tak niesterowalną instalację CO, że ja ją hartuję zamiast wygrzewać.. dobrze że jest ciepło na dworze i te różnice temperatur nie są takie duże

Co do tynków to polecam barnabasa. Wyszło idealnie, nie będę musiał gładzi robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed firmą HATEX z Przyszowic!!!!!!!!!!!!!!!!! Zajmują się budowami zjazdów, układaniem kostki,...

 

Mieli u mnie robić zjazd z drogi powiatowej. Na 9:00 miał się odbyć odbiór tymczasowego oznakowania drogi.

Przyjechała Policja, Pan z Dróg Powiatowych, a firma się nie pojawiła. Gościu nie odbierał telefonu.

Ostatni raz rozmawiałem z nim o 8:35 i co słyszę:

"Już dzwonię do majstra, żeby natychmiast wyjeżdżali". No i to był mój ostatni kontakt telefoniczny z Firmą.

To tyle. Jak, kogoś interesuje, to więcej w moim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Mirek robi szybko i równo, to prawda. Ale dylatacje między pokojami zrobili już po swojemu (krecha w betonie zamiast pianki, jak chciałem)

No i wszystko na czarno, nie ma zarejestrowanej firmy. Przez telefon zapewniał, że jak chcę to będę miał umowę. no i mam, z brygadzistą.

Także nie mam gwarancji na wylewki, a na tym mi zależało.

Może niepotrzebnie, bo podłogówka przeszła chrzest bojowy. na razie mam tak niesterowalną instalację CO, że ja ją hartuję zamiast wygrzewać.. dobrze że jest ciepło na dworze i te różnice temperatur nie są takie duże

Co do tynków to polecam barnabasa. Wyszło idealnie, nie będę musiał gładzi robić.

 

A kto to ten barnabas? może jakieś namiary...Dziękuję bardzo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się tak nie da. trzeba pojeździć po hurtowniach z projektem. Niech każda (albo przynajmniej jedna) zrobi ci zestawienie potrzebnych materiałów. Potem czekasz na emaile z ofertami. tą najtańszą ofertę przesyłasz hurtowni nieco droższej. I tak ze dwa razy :) aż osiągniesz ceny z allegro. Mi to dobrze wychodziło z handlobudem i matuszkiem ale to jest Wodzisław.

Pytaj jak wyglądają zwroty, czy po palety przyjadą, z jakim wyprzedzeniem trzeba zamawiać. I czy ceny są z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...