Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

to się tak nie da. trzeba pojeździć po hurtowniach z projektem. Niech każda (albo przynajmniej jedna) zrobi ci zestawienie potrzebnych materiałów. Potem czekasz na emaile z ofertami. tą najtańszą ofertę przesyłasz hurtowni nieco droższej. I tak ze dwa razy :) aż osiągniesz ceny z allegro. Mi to dobrze wychodziło z handlobudem i matuszkiem ale to jest Wodzisław.

Pytaj jak wyglądają zwroty, czy po palety przyjadą, z jakim wyprzedzeniem trzeba zamawiać. I czy ceny są z transportem.

 

Dokładnie HANDLOBUD z Wodzisławia chciałem polecić bo sam u nich się zaopatrywałem jak zmianiałem dach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoś jeszcze poza meą kupował trawe ostatnio ? kupiłam dzis na szybko 2kg sportowej po 17zl w obi ....ale potrzebuje duzo więcej za kilka dni....tylko gdzie i jaką ?

 

udało mi sie znaleźć za 13zl/kg już z dostawą - http://www.gazon.pl/pl/uniwersalna.html

 

pierwsza trawa wysiana....czemu mam wrażenie ze na pewno źle to zrobiłam :(

 

 

ale kwiatki przynajmniej udane na tarasie :)

 

http://img443.imageshack.us/img443/3947/20120627202914514.jpg

 

 

I zapora dla psa zeby nie biegał po skarpach

http://img191.imageshack.us/img191/9412/20120627200248172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie HANDLOBUD z Wodzisławia chciałem polecić bo sam u nich się zaopatrywałem jak zmianiałem dach :)

 

No to powiem Wam, że mi się z Handlobudem nie udało- ich ceny przebiła hurtownia DOMLEX z Dziergowic / Kuźnia raciborska. robiłam wyceny w kilkunastu firmach Rybnika i Wodzisławia, Jastrzębia i Żor i Domlexa nie pobił nikt. Polecam ich z czystym sumieniem, naprawdę solidni i dostawy na czas. Ceny rewelacyjne a obsługa miodzio. To tyle słodyczy na ten temat.:D

Niektórzy wyceniają ( np lubar) mocno zaniżone ilości pustaków, dachówki itp- wiedząc, że klient patrzy na cenę "do zapłaty" a jak mu potem braknie, to i tak przyjdzie ....... Niefajne to praktyki ale bardzo częste, niestety.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeszcze poza meą kupował trawe ostatnio ? kupiłam dzis na szybko 2kg sportowej po 17zl w obi ....ale potrzebuje duzo więcej za kilka dni....tylko gdzie i jaką ?

 

udało mi sie znaleźć za 13zl/kg już z dostawą - http://www.gazon.pl/pl/uniwersalna.html

 

pierwsza trawa wysiana....czemu mam wrażenie ze na pewno źle to zrobiłam :(

 

 

ale kwiatki przynajmniej udane na tarasie :)

 

http://img443.imageshack.us/img443/3947/20120627202914514.jpg

 

 

I zapora dla psa zeby nie biegał po skarpach

http://img191.imageshack.us/img191/9412/20120627200248172.jpg

 

Pati, super te skrzynki! Ja ciągle kombinuję, jak odgrodzić skarpę od tarasu, ale nie chcę nic dawać na taras, żeby sobie miejsca nie zabierać, bo chcę mieć duuużo:) W ogóle dużo kwiatków kwitnących u Ciebie, fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Halina,ja patrzyłam tylko i wyłacznie na ceny jednostkowe.Np.pustaka,dachówki itp.Zostało nam i pustaków trochę i dachówki i Lubar wszystko nam odebrał spowrotem.W ogóle to miałam zestawienie materiałów w projekcie,Lubar przeliczył po swojemu i było niemal identycznie.Ja tam mogę polecić z czystym sumieniem.Każdy ma inne doswiadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, super te skrzynki! Ja ciągle kombinuję, jak odgrodzić skarpę od tarasu, ale nie chcę nic dawać na taras, żeby sobie miejsca nie zabierać, bo chcę mieć duuużo:) W ogóle dużo kwiatków kwitnących u Ciebie, fajnie:)

 

dzięki :) te skrzynki są tam na ten rok, jak wszystko posadzę wokół tarasu to sie skończy bieganie po skarpie i zostaną schodki w 2 miejscach skarpy...i tyle ;)

 

teraz na tarasie mam straszny bajzel bo musieliśmy uprzątnąć teren na rozplantowanie ziemi i wszystko na tarasie :/ nie podoba mi sie to ale trudno :D

ziemia wreszcie przestała śmierdzieć nawozami.....trawa zamówiona (jeszcze rabat dostałam więc polecam sklep :D ) ...będzie dobrze :)

 

a kwiatki lubie bardzo ;)

 

 

 

a z firm z materiałami - polecam sprawdzić Medrem...co ostatnio sprawdzam - to biją innych na głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam, że mi się z Handlobudem nie udało- ich ceny przebiła hurtownia DOMLEX z Dziergowic / Kuźnia raciborska. robiłam wyceny w kilkunastu firmach Rybnika i Wodzisławia, Jastrzębia i Żor i Domlexa nie pobił nikt. Polecam ich z czystym sumieniem, naprawdę solidni i dostawy na czas. Ceny rewelacyjne a obsługa miodzio. To tyle słodyczy na ten temat.:D

Niektórzy wyceniają ( np lubar) mocno zaniżone ilości pustaków, dachówki itp- wiedząc, że klient patrzy na cenę "do zapłaty" a jak mu potem braknie, to i tak przyjdzie ....... Niefajne to praktyki ale bardzo częste, niestety.:mad:

 

Halino,

 

a jakie dokładnie materiały kupowałaś? Porotherm może lub jakieś bloczki?

I czy wszędzie jeździłaś osobiście, czy wystarczyło posłać maila z zeskanowanymi rzutami z projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halino,

 

a jakie dokładnie materiały kupowałaś? Porotherm może lub jakieś bloczki?

I czy wszędzie jeździłaś osobiście, czy wystarczyło posłać maila z zeskanowanymi rzutami z projektu?

 

Pytanie nie do mnie ale może pomogę :) Z projektem jedziesz do jednej hurtowni. Tam robią Ci wycenę. Potem wchodzisz na stronę internetową kolejnej hurtowni, szukasz numeru do jakiegoś przedstawiciela i dzwonisz. Mówisz, że masz taką ofertę, przesyłasz na maila i czekasz na ich ruch. Przebiją cenowo napewno. I tą ich ofertę wysyłasz do następnej hurtowni. I tak do skutku. Ja tak robiłam, zaczęłam od Lubaru i na nich skończyłam, ale ceną obniżoną przez kilka innych hurtowni. I polecam zdecydować się na jedną hurtownię. Ja jako stały klient Lubaru miałam jeszcze dodatkowe znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................... ale kwiatki przynajmniej udane na tarasie :)

 

http://img443.imageshack.us/img443/3947/20120627202914514.jpg

 

Zona wrecz zmusiła mnie zebym napisał cytuję:

 

" Doniczki wiszące są przesliczne i urzekło ją to iż kwiatki są dopasowane kolorystycznie z doniczkami :yes:" koniec cytatu

 

Ja tez przyznaję ze mi się podobają, są nawet ładne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queene, a 1 kg tej trawy uniwersalnej na ile m2 starcza?

I, czemu myślisz, że źle trawkę zasiałaś?

 

nie wiem dokłądnie ile tej, średnio przyjmuje sie 3-5kg na 100m2

 

a czemu źle wysiałam....bo mam wrażenie że nierówno, za mało i kamienie powychodziły jak podlałam po wysianiu

 

 

i żono rewo - dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halino,

 

a jakie dokładnie materiały kupowałaś? Porotherm może lub jakieś bloczki?

I czy wszędzie jeździłaś osobiście, czy wystarczyło posłać maila z zeskanowanymi rzutami z projektu?

 

Już odpowiedź padła ale u mnie było tak: Lubar mam 150m od mojej budowy, a nie kupowałam u nich bo dla mnie było drogo. Próbowałam negocjować z kier sprzedaży ( P. Damian) porothermy 44 p+w. Wyliczyli w/g projektu 1600 szt-( grubo za mało) po 7 zł,. Negocjacjom podlegało 10 gr na sztuce. Handlobud ( P. Kałuża) wycenił prawidłową ilość- 2100 szt po 6,80 szt , Hadex 2200 szt po 6,70 Medrem w ogóle nie wchodził w grę bo ponad 7 zeta ( bez dyskusji) Domlex zaproponował 5,86 zł/szt plus 350 zł za całosamochodowy transpot. Po przeliczeniu na 2200 szt i tak było najtaniej. Do Lubara, Handlobudu i medremu pofatygowałam się osobiście, Domlex polecił mi ktoś z forum i meilowałam z pytaniem o ofertę- reszta telefonicznie.

Dachówkę też tam kupiłam bo w Lubarze miałam najtańszą podstawową- ale już wykończenia ( gąsiory, skrajne, trójniki, wentylacja) były dużo droższe. z tego co wiem obecnie troszkę " zeszli" z cen ale uważajcie na ilości- mnie zaniżyli o ok. 200szt - suma do zapłaty wyszła niższa niż gdzie indziej ale jak się wgłebiłam w ofertę to nie opłacalo mi się. Mam czas, więc szukam dobrych ofert- negocjuję i targuję się ostro. Dla mnie ta hurtownia była najtańsza ale jak powiedziano- każdy ma inne doświadczenia. A poza tym ceny wszędzie się zmieniają- ja kupowałam wszystko jesienią ub. roku. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...