Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

to jest straszne.

człowiek haruje, buduje, finanse rujnuje. A jak w końcu chce odpocząć na swoim wyśnionym tarasie to budzą się komary:)

mam cztery tony ekogroszku w domu. konkretnie w kuchni, bo kafelkarz nie wyrobił się z kotłownią.

Także noszenie czarnego złota czeka mnie raz jeszcze. Ale nie było tak źle, z moim dzielnym szwagrem wyrobiliśmy się chyba w godzinę. Wyobrażałem to sobie znacznie gorzej. bardzo się przydał dwukołowy wózek, polecam.

węgiel to groszek średni od http://www.minertu.eu 800zł/tona + transport 30zł. Wygląda dobrze, a wyjdzie w praniu.

piecyk rbr rewelka, wszystko sobie sam ustawia. ja bym zwariował gdybym miał się bawić w obserwację czy czas podawania ma być krótszy, a nadmuch dłuższy i czy jakaś krotność jest właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to jest straszne.

mam cztery tony ekogroszku w domu.

 

??? No ładnie,cztery tony ;)

800zł/t ?? I to wygląda ładnie ? ;)

3200zł...ja tyle zamierzam wydać na ogrzewanie przez 3 lata :D

Ale ktoś Cię wpuścił w maliny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? No ładnie,cztery tony ;)

800zł/t ?? I to wygląda ładnie ? ;)

3200zł...ja tyle zamierzam wydać na ogrzewanie przez 3 lata :D

Ale ktoś Cię wpuścił w maliny ;)

 

Arturo 800 PLN za tone dobrego Ekogroszku to okazja ja placilem od 720 do 940 zl tona (kupowalem mniejsze ilosci zeby spawdzic jak sie pali.

A zdazalo sie ze kupowalem wode po 800 zl tona bo wiecej w tym bylo wody niz wegla i nie chcialo sie palic nawet po wysuszeniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak rutino.....ale ja bardzo lubię maliny :D

Stuntmar...lejesz miód na serce Arturo takim postem ;)

u nas nawet zapominamy że piec jest....chodzi...i tyle :)

 

obsiałam trawą skarpe...namęczyłam się jak wołek...jeśli podcZAs deszczu mi to zjedzie to sie załamię

 

wczoraj zaliczyłam Limbę..polecam tym którym zależy na troszke podrośniętych krzaczkach....ja chciałam takie całkiem malusie...i tanie....i takich właściwie nie było, kupiłam kilka na górę skarpy...ale płożące kupie jednak w necie...no i nie da sie tam płacić kartą i za to mega minus...na plus obsługa - chodzą i pomagają wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo 800 PLN za tone dobrego Ekogroszku to okazja ja placilem od 720 do 940 zl tona (kupowalem mniejsze ilosci zeby spawdzic jak sie pali.

A zdazalo sie ze kupowalem wode po 800 zl tona bo wiecej w tym bylo wody niz wegla i nie chcialo sie palic nawet po wysuszeniu....

Tym bardziej się dziwie co Was skusiło na węgiel...

Stawiam,że za rok,dwa ekogroszek będzie po 1200zł,co przewidywałem jakiś czas temu ;)

Nie lepiej było zmniejszyć zapotrzebowanie ?

Stuntmar...lejesz miód na serce Arturo takim postem ;)

Serce mi się kraje jak ktoś tyle kasy puszcza z dymem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
póki co chodzą słuchy ze w przyszłym roku prąd idzie do góry o 100%...nie chce mi sie w to wierzyć ale może coś w tym być.....zresztą wszystko idzie do góry....chociaż benzyna staniała o 10 groszy :)

Nawet podwyżka 300% nie jest mi groźna w porównaniu do ekogrochu ;)

4000kWh*1zł/kWh=4000zł za ogrzewanie :) (300% podwyżki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
o jeju nie odnosiłam sie bezpośrednio do ciebie...tak tylko słyszałam...bardzo mnie to nie martwi bo mało za prąd płacimy póki co...ale brzmi nieciekawie, oby sie nie sprawdziło

masz malutki domek ....sorry...bedziesz miał.....to i potrzeby inne :p ale ja bym sie nie zamieniła

Spoko,ja także nie odnosiłem się do nikogo i niczego ;)

Chciałem tylko zauważyć,że zmniejszenie zapotrzebowania domu na ciepło powoduje uniezależnienie się od każdego medium jeśli chodzi o podwyżki :)

Dotyczy to każdego medium grzewczego,ekogrocha również :D

 

Chociaż na ekogrochu jest duże lobby sprzedawców kotłów,którzy zdecydowanie odradzają lepsze ocieplenie domu z prostej przyczyny,do domu o niskim zapotrzebowaniu na ciepło nie da się zainstalować kotła na ekogroszek a przez to instalatorzy i sprzedawcy kotłów nie zarobią kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom artura wygrzeje się sam, bez zużycia energii. strychową pompą powietrzną :)

coś nie gra z moim piecem. węgiel się pali a z komina dymu nie widać.

 

artur juz cie tyle razy prosiłem grzecznie i nie grzecznie. na wątku o ogrzewaniu uznano cię zgodnie za trolla. Skup się na swoim domku i odpierdol się od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a ja to widze tak - wiedzialam ze bede palila groszkiem i MY SAMI zdecydowalismy sie dac TYLKO 15cm styro i TYLKO 20cm

Prawdopodobnie dlatego,ze znajomi tak mają a znajomym ktoś tak radził a ten ktoś ma ogrzewanie na węgiel i ma słabe ocieplenia a temu ktosiowi doradził fachowiec od kotłów,że nie ma sensu lepiej ocieplać :)

Nie sądzę,że WY SAMI liczyliście opłacalność inwestycji w ogrzewanie ekogrochem ;)

Jeśli się myle to sorki ale za to ciekawy jestem Waszych wyliczeń opłacalności ekogrocha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dom artura wygrzeje się sam, bez zużycia energii. strychową pompą powietrzną :)

coś nie gra z moim piecem. węgiel się pali a z komina dymu nie widać.

 

artur juz cie tyle razy prosiłem grzecznie i nie grzecznie. na wątku o ogrzewaniu uznano cię zgodnie za trolla. Skup się na swoim domku i odpierdol się od mojego.

Dom Artura zużyje 4500kWh energii na ogrzewanie,czy to będzie węglem,czy prądem,czy gazem,zawsze będzie to 4500kWh :)

Chociaż przy PCi powietrznej będzie dzielone to na 2,5 :D

Oj brzydko gadasz,czyżbym nacisnął na czuły punkt ?

 

Musisz przyjąć do wiadomości,ze jednak będę podawał swoje zużycie prądu na ogrzewanie,takze przygotuj się na "czułe punkty" ;)

4t...na 3 lata ;)

Adam,Adiqq też mają się od...lić ze swoimi niskimi rachunkami za ogrzewanie,mniejszymi niż 4t/3 lata ekogrocha ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonę spalę teraz wygrzewając dom. Trzy tony na rok chyba nie jest jakiś dramatyczny wynik. Rocznie wydam z tysiąc złotych więcej niż użytkownik pompy ciepła. Bez ponoszenia ekstra kosztów na ocieplenie czy kominek.

Nie mieszaj w to Adama i Adiqqa, oni nie wtrącają się nikomu w jego ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tonę spalę teraz wygrzewając dom. Trzy tony na rok chyba nie jest jakiś dramatyczny wynik. Rocznie wydam z tysiąc złotych więcej niż użytkownik pompy ciepła. Bez ponoszenia ekstra kosztów na ocieplenie czy kominek.

Nie mieszaj w to Adama i Adiqqa, oni nie wtrącają się nikomu w jego ogrzewanie.

Wi wychodziły zgoła inne wyliczenia opłacalności instalacji na ekogroszek ale co kalkulator to inne wyniki ;)

Dla mnie ekogroszek był nieopłacalny w stosunku do prądu i do powierznej pompy ciepła,tym bardziej,że jej koszt jest nawet niższy niż koszt instalacji na ekogroszek,biorąc pod uwagę też kominy :)

A jakie to są ekstra koszty na ocieplenie ?

Dodatkowe 5cm styropianu na ścianę to 1tys.zł więcej,na strop to 1tys.zł więcej.

To są te ekstra koszty ? Sądzę,że za komin zapłaciłeś znacznie więcej :)

Ale jak mówiłem,każdy kalkulator pokazuje różne wyniki...

 

Poza tym zasada zmniejszania zapotrzebowania domu na ciepło nie dotyczy tylko ogrzewania na prąd czy pompą ciepła,jest to zasada uniwersalna,która dotyczy wszystkich mediów grzewczych,węgla także,chyba,że komuś nie zależy na niskich rachunkach za ogrzewanie w przyszłości ;)

Gdyby wynaleziono piec na ekogroch,który ma moc 5kW i sprawność 80% to gdybym grzał węglem,moje zużycie węgla było by za sezon grzewczy coś w okolicy 700-800kg ekogrocha...

 

Za kilka tygodni będę wygrzewał już wylewkę,także zapodam zużycie prądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...