Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Arturo72 ależ jesteś upierdliwy z tym Twoim prądem.

Jak ktoś sobie wybrał ogrzewanie groszkiem a nie prądem to jego wybór.

Czy Ciebie ktoś szkaluje za to,że wybrałeś prąd?

Chwalisz się do przodu a ja chciałbym abyś zrobił to po sezonie grzewczym.

Jak będzie tak jak piszesz teraz ty tylko się cieszyć.

Na dzień dzisiejszy męczysz ludzi tym prądem.

Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Arturo72 ależ jesteś upierdliwy z tym Twoim prądem.

Jak ktoś sobie wybrał ogrzewanie groszkiem a nie prądem to jego wybór.

Czy Ciebie ktoś szkaluje za to,że wybrałeś prąd?

Chwalisz się do przodu a ja chciałbym abyś zrobił to po sezonie grzewczym.

Jak będzie tak jak piszesz teraz ty tylko się cieszyć.

Na dzień dzisiejszy męczysz ludzi tym prądem.

Bez urazy.

 

A kogo ja szkaluje ? Wyrażałem jedynie swoją opinię na zakup tylu ton węgla :)

To ja się czuję szkalowany ;)

Każde moje zdanie na temat energooszczędności spotyka się z atakiem z kilku stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo ja szkaluje ? Wyrażałem jedynie swoją opinię na zakup tylu ton węgla :)

To ja się czuję szkalowany ;)

Każde moje zdanie na temat energooszczędności spotyka się z atakiem z kilku stron...

 

Przepraszam za słowo "szkalowanie" tak mi jakos na myśl przyszło.

Oczywiście masz swoja opinie i wiem ,że jej nie zmienisz ale to juz się nudne staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Bys sie wzial za robote przy budowie to by Ci ani palce nie zesztywnialy a i troche mniej bys planowany budzet przekroczyl ;) ;)

 

dobrze powiedziane, hehe

 

wielokrotnie to już pisałem - tutaj arturo ma rację - warto inwestować w zmniejszenie zapotrzebowania zapotrzebowania na ciepło, bez względu na to czym się będzie ogrzewać dom. koniec i kropka....

a że ma upierdliwy styl prowadzenia dyskusji.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tak jak mea....uważam ze nie ma co przesadzać z ociepleniem, chociaż u mnie jest ciut więcej wełny...(btw. jak może być za ciepło skoro macie reku...toto nie chłodzi ani troche ? )

ja nie chciałam robić z domu termosu i mieć ścian jak w XV wiecznym zamku ;)

rutino....to u mnie piec nie działa od początku bo właściwie nigdy dymku z komina nie widać....tylko komin jakiś lekko brudny nie wiem z czego :)

 

EDIT: przypominam że po przeliczeniu na m2 dom Arturo wcale nie jest (znowu źle - MOŻE BĘDZIE) najtańszy w budowie...więc naprawde nie ma sie czym emocjonowac...ma mały dom i małe zapotrzebowanie na wszystko...niech ma....i jestem pewna że zadno z nas które maja już wybudowany domek nie chciało by się z nim zamienic

 

szkoda tylko że Arturo ma takie podejście do innych jak ma, ale temat przerabiany wielokrotnie....mnie bardziej rozśmiesza jego wielkie EGO niż porusza...dla mnie stanie się wiarygodny po roku mieszkania i użytkowania domu....teraz to "se może" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

szkoda tylko że Arturo ma takie podejście do innych jak ma, ale temat przerabiany wielokrotnie....mnie bardziej rozśmiesza jego wielkie EGO niż porusza...dla mnie stanie się wiarygodny po roku mieszkania i użytkowania domu....teraz to "se może" ;)

 

podpisuję się pod tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ale ja tak jak mea....uważam ze nie ma co przesadzać z ociepleniem, chociaż u mnie jest ciut więcej wełny...(btw. jak może być za ciepło skoro macie reku...toto nie chłodzi ani troche ? )

 

reku sam w sobie nie chłodzi....jedynie w nocy jak jest chłodniej, to ochładza wdmuchując chłodniejsze (nocne) powietrze...

GWC to tylko taka namiastka chłodzenia....wystarczy policzyć strumienie powietrza i moce jakie przenoszą, żeby wiedzieć dlaczego.

GWC za to dużo bardziej przydaje się zimą, żeby wymiennik nie zamarzał i/lub lepiej pracował

od chłodzenia jest klima :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
szkoda tylko że Arturo ma takie podejście do innych jak ma, ale temat przerabiany wielokrotnie....mnie bardziej rozśmiesza jego wielkie EGO niż porusza...dla mnie stanie się wiarygodny po roku mieszkania i użytkowania domu....teraz to "se może" ;)

Mnie też rozśmiesza moje własne ego ;)

 

P.S.

Chyba udało się rozbujać forum bo nawet adiqq się pojawił po długim niebycie :)

 

Bys sie wzial za robote przy budowie to by Ci ani palce nie zesztywnialy a i troche mniej bys planowany budzet przekroczyl ;) ;)

 

Za gorąco,wczorajszy i dzisiejszy upał dał się we znaki ;)

Wczoraj coś tam porobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tak jak mea....uważam ze nie ma co przesadzać z ociepleniem, chociaż u mnie jest ciut więcej wełny...(btw. jak może być za ciepło skoro macie reku...toto nie chłodzi ani troche ? )

 

Ciezko to ocenic - u mnie w domu jest bardzo przyjemnie - jak sie wejdzie z dworu to sie wydaje jakby klima dzialala (ale trudno nie czuc sie lepiej w 25stC jak na zewnatrz jest 35+ :) W tym momencie (bo sie wlasnie bawilem ustawieniami bypassa) reku pokazuje ze z domu wyrzuca 25stC, a wpuszcza chlodniejsze 20stC z dworu. Bypass dziala swietnie, ustawilem wyzsze predkosci wentylow. Nie wiem na ile ten efekt "klimy" daje sam reku, a na ile duza bezwladnosc domu (i grube ocieplenie) i pewnie nigdy sie nie dowiem bo to by trzeba sprawdzic w praktyce - tj. w dokladnie takich samych warunkach musialbym wylaczyc na minimum 2-3 dni reku i korzystac z wentylacji grawitacyjnej! Powtorzyc 2-3 dni takich samych warunkow - nierealne. Wlaczyc wentylacje grawitacyjna - sie nie da, bo jej nie mam ;)

 

Jutro rano sprawdze jaka bedzie temperatura wyrzucana z domu - mysle ze costam jednak ten reku daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma reku ale pozamykane rolety w dzień od strony południowej a otwarte od północy i w domu jest odczuwalnie chłodniej, myslę że jak założę rolety dodatkowo na okna dachowe to zyskam dodatkowy chłód....chociaż już teraz jest w porządku...W KOŃCU MAMY LATO !! :)

 

No wlasnie - ja mysle ze u mnie najwieksza robote robi jednak daszek nad wyjsciem tarasowym - dzieki niemu slonce wogole "nie wlazi" do salonu - zatrzymuje sie prawie rowno na progu tarasu :) Gdyby nie on to mialbym w salonie spokojnie +3-4stC wiecej zapewne! A tak - roletki mozna podniesc a slonce nie przeszkadza! W zime za to jak slonce jest nisko to "penetruje" caly salon i dogrzewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...