Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Właśnie my zrezygnowaliśmy z daszku nad tarasem,ba nawet z tarasu zrezygnowaliśmy,a teraz żałuję.Wydawało się,że działka taka mała i jak zrobię taras to już nie będzie miejsca na nic.Teraz już prawie wszystko jest i spokojnie miejsca dużo.Ten taras kiedyś tam będę miała na pewno,i będzie drewniany i z daszkiem nawet a co.

Mam pytanie co dać pod basen,bo kupujemy większy i się zastanawiam.Teraz mieliśmy taki 244 cm i stał na trawie.Dzisiaj wylałam wodę i myslałam,że umrę.Trawa pod nim zgniła i wali,że hej.Zastanawiam się,ale chyba to zgniłe trawsko przekopiemy i nasypiemy piasku.Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie my zrezygnowaliśmy z daszku nad tarasem,ba nawet z tarasu zrezygnowaliśmy,a teraz żałuję.Wydawało się,że działka taka mała i jak zrobię taras to już nie będzie miejsca na nic.Teraz już prawie wszystko jest i spokojnie miejsca dużo.Ten taras kiedyś tam będę miała na pewno,i będzie drewniany i z daszkiem nawet a co.

Mam pytanie co dać pod basen,bo kupujemy większy i się zastanawiam.Teraz mieliśmy taki 244 cm i stał na trawie.Dzisiaj wylałam wodę i myslałam,że umrę.Trawa pod nim zgniła i wali,że hej.Zastanawiam się,ale chyba to zgniłe trawsko przekopiemy i nasypiemy piasku.Jak myślicie?

 

My planujemy miejsce pod basem wyłożyć kostką/płytami chodnikowymi. Basen będzie stał przez całe lato, a przynajmniej teren będzie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach nad tarasem to jedna z lepszych pozycji w projekcie domu

czy słońce czy deszcz...na tarasie można zjeść :)

 

Zgadzam się całkowicie. :yes: Mimo że jeszcze nie mieszkamy to jednak przy tych obecnych upałach jest fajnie siąść na tarasie zadaszonym zrobić sobie pauzę w pracach budowlanych na kawkę czy coś zimnego. Słońce nie praży a od zachodu wieje leciutka bryza. :D Achh nie mogę się doczekać kiedy już zamieszkamy.

 

Choć w na etapie adaptacji projektu zastanawialiśmy się czy nie zwiększyć salonu kosztem tarasu zadaszonego, to jednak odrzucenie tego zamysłu było bardzo dobrym krokiem. Nasz obecny taras wyłożony jest paletami do których przykręciłem deski szalunkowe daje namiastkę tego w przyszłości i nie jest śliski :D

 

Edit: trochę oddziela nas też od armii mrówek próbujących dokonać inwazji. Oj coś czuję że w przyszłości będzie ostry konflikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mrówki już sie wyniosły :) 2x posypane pierwwszym lepszym proszkiem na mrówki i pooooooooszły won :)

 

Gabrysiu - pod basen wg mnie najlepiej piasek, równo sie rozłoży pod naporem wody a i dno nie bedzie ocierało o zadne twarde czy wystające przedmioty, tak mieliśmy kilka lat gdy mieszkałam u rodziców i było ok, rozkładany co rok a przetrwał kilka lat

 

 

EDIT: MAM TRAWĘ !! (no...może kilka kiełków...ale są :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Śledze grupę rybnicką od początku gdyż jestem w trakcie budowy i stanąłem teraz przed trudnym wyborem więc pytam o radę.

Czy słyszał ktoś lub miał styczność z firma KNS z Wodzisławia (i firmą Prestige montującą ich okna) albo firmą Zama (mają przedstawiciela w rybniku na chrobrego Efekt okna) bo rozważam zakup okien i biore pod uwage te dwie firmy. Interesują mnie okna 3 szybowe akurat oni robią na profilu Veka z trzema uszczelkami ale jedni na okuciach Maco a drudzy na Roto NT(a okna troche ważą np balkonowe ponad 110kg). Jeśli by ktoś miał jakieś uwagi do producenta okien montażystów albo osprzętu to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Śledze grupę rybnicką od początku gdyż jestem w trakcie budowy i stanąłem teraz przed trudnym wyborem więc pytam o radę.

Czy słyszał ktoś lub miał styczność z firma KNS z Wodzisławia (i firmą Prestige montującą ich okna) albo firmą Zama (mają przedstawiciela w rybniku na chrobrego Efekt okna) bo rozważam zakup okien i biore pod uwage te dwie firmy. Interesują mnie okna 3 szybowe akurat oni robią na profilu Veka z trzema uszczelkami ale jedni na okuciach Maco a drudzy na Roto NT(a okna troche ważą np balkonowe ponad 110kg). Jeśli by ktoś miał jakieś uwagi do producenta okien montażystów albo osprzętu to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

Mam okna z KNSu - zamawiałem je w ich placówce w Raciborzu. Wykonanie i montaż OK. Brałem Alphaline z pakietami 3-szybowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Śledze grupę rybnicką od początku gdyż jestem w trakcie budowy i stanąłem teraz przed trudnym wyborem więc pytam o radę.

Czy słyszał ktoś lub miał styczność z firma KNS z Wodzisławia (i firmą Prestige montującą ich okna) albo firmą Zama (mają przedstawiciela w rybniku na chrobrego Efekt okna) bo rozważam zakup okien i biore pod uwage te dwie firmy. Interesują mnie okna 3 szybowe akurat oni robią na profilu Veka z trzema uszczelkami ale jedni na okuciach Maco a drudzy na Roto NT(a okna troche ważą np balkonowe ponad 110kg). Jeśli by ktoś miał jakieś uwagi do producenta okien montażystów albo osprzętu to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

zerknij do orzepowic zaraz obok szpitala firma GBI product okien

o KNS słyszałem dobre i złe opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytajcie jak po burzy bo slow mi brakuje ... nawalnica zastala mnie w centrum - straty w samochodzie:blacharka na dachu i masce ... szyba jakims cudem sie ostala ... a w domu 10cm w piwnicy i gejzer po wypompowaniu studni ... normalnie sie rozplakalam z czystej ludzkiej bezsilnosci ... a jutro znowu sprzatanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

u mnie po raz kolejny sprawdził się rów wykopany rok temu...odprowadził, chociaż nie bez trudności całą wodę...

ale burze popsuła mi sterownik do PC - albo jakiś przekaźnik(bo sterowniki do CO nie mają zasilania) - muszę to rozkminić dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stwierdziłam że nie bede walczyc z wiatrakami...i kupiłam to na skarpy : http://allegro.pl/biowloknina-sposob-na-tani-i-piekny-trawnik-110m2-i2453051323.html

 

wczoraj pół nocy nad tym siedziałam i wybór był najbardziej optymalny moim zdaniem, bo to i nie wygląda na zewnątrz i sie rozkłada po czasie i jest w miarę pewne i stabilne jak czytałam po forach

sa tacy co dają to jako trawnik zwykly przysypuja humusem i dosiewaja dobrej trawy do tego....i jest idealny

 

zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...