Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
ja jeszcze długo przed odbiorem domu, nadałem sobie numer na działkę - mimo że to nie jest podstawa do zameldowania, to już wiedziałem jaki będę mieć w przyszłości numer - i od razu przy ulicy powiesiłem tabliczke. Z drugiej strony, czeka się chyba na to kilka dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec odnosnie egzaminu - OUG zatwierdzenie sredniego dozoru w OS

 

rutin idz do urzedu i niech ci nadadza numer do celow korespondencyjnych !! potrzebna mapka jakas i wypisany u nich wniosek :D

 

Nie w każdej gminie to tak działa. Ja też chciałem uzyskać nr do celów korespondencyjnych. Zawsze to łatwiej podawać ulicę z nr domu niż ulica b/n i opisywać jaki to dom.

Gmina odpowiedziała mi że nr domu nadany zostanie dopiero po oddaniu domu do użytku. No i d... blada.

A częśc towarów płytki, panele , sanitariaty chcę zamawiać bezpośrednio do domu. Bezsensu zamawiać na adres mieszkania obecnego i przewozić to do domu. Chociaż ostatnio zamawiałem drzwi zewnętrzne przez Allegro i bez problemu kurier dotarł z nimi do mnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stemple to przeważnie ludzie odkupują jeden od drugiego.My na wiosnę odkupywaliśmy parę sztuk od fajnych ludzi z Kamienia.W wątku kup-sprzedaj szukaj

 

Gabrysia, a duzo tych stempli potrzebowaliscie? I czy swoje tez juz sprzedaliscie czy raczej juz po wtornym uzywaniu nie byly zdatne to uzytku dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdej gminie to tak działa. Ja też chciałem uzyskać nr do celów korespondencyjnych. Zawsze to łatwiej podawać ulicę z nr domu niż ulica b/n i opisywać jaki to dom.

Gmina odpowiedziała mi że nr domu nadany zostanie dopiero po oddaniu domu do użytku. No i d... blada.

 

To, że gmina nie chce przyjąć wniosku, to jest coś dziwnego. U mnie poszło bez problemu - budynek w trakcie budowy.

 

Nadanie numeru porządkowego dla nieruchomości (budynku)

Dokumenty od wnioskodawcy (strony)

 

I. Wniosek pisemny o nadanie numeru porządkowego .

 

II. Załączniki do wniosku

 

1. Dla budynku

a. dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości

b. mapa nieruchomości z aktualnym stanem zabudowy

2. Dla budynku w trakcie budowy lub dla budynku prognozowanego do wybudowania

a. dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości

b. ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę wraz z kopią projektu zagospodarowania nieruchomości, stanowiącym załącznik do tej decyzji.

 

III. Pełnomocnictwo – jeśli wnioskodawca jest reprezentowany przez inną osobę.

 

Informacje na temat opłat

Postępowanie nie podlega opłatom

 

Forma załatwienia

Pisemne zawiadomienie o nadaniu numeru porządkowego.

 

Przewidywany termin załatwienia

W ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku.

 

Podstawa prawna

1. Art. 47a pkt 2 i art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2005 r., Nr 240, poz. 2027 z późn. zm.)

2. Art. 35 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego(Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.)

3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635).

 

Uwagi

1. O nadanie numeru porządkowego wystąpić może właściciel lub osoba faktycznie władająca nieruchomością.

2. Wnioskodawca w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o oznaczeniu nieruchomości numerem porządkowym, umieszcza w miejscu widocznym na budynkach położonych na nieruchomościach lub ogrodzeniach tabliczki z wyraźnymi numerami porządkowymi nieruchomości (budynku) i nazwą ulicy.

3. Jeżeli budynek jest położony w głębi nieruchomości, która jest ogrodzona od ulicy (drogi), wówczas – niezależnie od tabliczki umieszczonej na budynku – należy umieścić tabliczkę na ogrodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff net juz jest i pomalutku czujemy sie jak u siebie BTW Mea mozesz dac jeszcze raz namiary na goscia od swiadectwa energetycznego (nie mialas zadnych problemow z nim????) BTW jakby komus sie chcialo oswiecic mnie to co musze miec (dziennik budowy wypelniony, pozwolenie ,projekt czy cos jeszcze??) zeby zglosic zakonczenie budowy i gdzie co i jak (chyba do nadzoru)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodezja powykonawcza nie wiem czy pisałeś.Wszystkie papierki od kominiarza,elektryka,wodociągów lub ja my nasze oświadczenie o wodzie i kanalizacji,jezeli były jakieś zmiany dokonywane w czasie budowy a kierownik nie jest fajny i nie napisze,że wszystko zgodne z projektem to trzeba od architekta mieć papierek.

My już nie mamy stempli,te co pisałam w Kamieniu to tylko parę sztuk na hustawkę kupywalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Tzn mam znowu wolac geodetow zeby wszystko pomierzyli (wiem ze durne pytanie ale sie pomalu zabieram do finiszu)

 

inwentaryzacja powykonawcza - można to już robić z dużym wyprzedzeniem, ze względu na czas oczekiwania na mapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...