Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

oj nie wiem, zostawiłem te zapiski w pracy. zrobi to winkler z Jastrzębia, jak znajdę jego cennik to podam. na dno wejdzie kruszywo niesortowane szare, na wierzch szary drobniejszy kamień. Wyjdzie drożej niż berga ale nic nie powinno się z tym już dziać. Korytowanie na 50cm.

 

oni ci dadza czarna berge na dol ... zlasuje sie i bedziesz w D ... chyba ze dopilnujesz zeby to byl piaskowiec albo dolomit ale raczej ty tego nie wylapiesz ...

ja czarna berge przerabialam juz od winklera ... przyjechala z kawalkami tasmy, wezy hydraulicznych wegla ... no i teraz byl z tym problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwoną berge brałam na początku budowy po 12 zl tona z przywozem, podjechałam tam i wzięłam pierwszego lepszego kierowce ktory tam stał i zgodził sie przywieźć

u nas pod kostką jest dolomit i częściowo przy krawężnikach coś z cementem....jak musiałam to rozkopac to było twarde jak beton

a szerokość garażu jest 7 m i oba auta moga miec otwarte drzwi. Od bramy do garazu bedzie jakies 7-8m wiec tylko obok siebie wejdą, choć cały podjazd duzo szerszy bo bokiem obok garażu jeszcze musi wjechać auto z opałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar w tym tygodniu umówić sie na kilka spotkań w celu wybrania ekipy do SSO.

Sprawdzałem wątek, ale prócz niego chciałbym zapytać, czy ktoś z Was miał jakiekiekolwiek doswiadczenia z następującymi firmami (osobami)

Jad-Budownictwo (Jastrzębie Zdrój)

Dariusz Błaszczyński (Jastrzębie Zdrój)

Edward Stawicki (Żory)

Roman Banaczek (Wierzbica)

ALBUD Lachowski (Łaziska)

Master R.Kieczka (Rudzica)

 

chyba, ze ktoś ma jeszcze jakąś polecaną ekipę, nieuwzględnioną w naszym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pojawi się u nas koparka do wyrównania terenu i wykorytowania placu pod samochody. Przyjedzie też kamień na ten plac, zagęści sie to i zostanie, aż kiedyś będzie nas stać na bruk.

Będzie to miało z 11metrów długosci (dwa auta pod przyszłą wiatą i ew. dwa auta gości przed wiatą) i 5 lub 6 metrów szerokości. Tzn w projekcie zagospodarowania terenu jest 5 ale zastanawiam się czy to wystarczy do wygodnego parkowania i wsiadania do auta?

 

Rutino, nasza wiata ma 6 metrów szerokości, spokojnie dwa auta parkują i wsiada się swobodnie. Przed wiatą mamy też kawałek wysypany bergą i tam również można parkować (ale już prostopadle do wiaty). Wiata jest przedłużeniem garażu, póki co w samym garażu mamy bajzel pobudowlany, więc jako miejsce parkingowe nie nadaje się;). Oba auta stoją przed - własnie pod wiatą.

Aha, pod wiatą mamy kostkę, ale naokoło bergę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłam poruszyc problem ubezpieczenia domu...po wydarzeniach na północy z niepokojem patrzę w niebo (masz racje mea)

 

wiem że u nas na forum jest conajmniej jedna osoba która siedzi w ubezpieczeniach, mam prośbę gdyby zechciała przybliżyc temat, jak to wygląda w praktyce, jak ubezpiecza sie dom z hipoteką, co warto dopisać a co można sobie darować

przy podobnych domach stawka wynosi od 500-1000 zl rocznie...do czego warto dopłącić ? gdzie najlepiej sie ubezpieczyc ?

osoby mające temat za soba prosze o opinie gdzie warto

 

 

za tone stali płaciłam na Kolejowej 2 lata temu 2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłam poruszyc problem ubezpieczenia domu...po wydarzeniach na północy z niepokojem patrzę w niebo (masz racje mea)

 

wiem że u nas na forum jest conajmniej jedna osoba która siedzi w ubezpieczeniach, mam prośbę gdyby zechciała przybliżyc temat, jak to wygląda w praktyce, jak ubezpiecza sie dom z hipoteką, co warto dopisać a co można sobie darować

przy podobnych domach stawka wynosi od 500-1000 zl rocznie...do czego warto dopłącić ? gdzie najlepiej sie ubezpieczyc ?

osoby mające temat za soba prosze o opinie gdzie warto

 

Domyślam się, że o mnie piszesz;)

 

 

Przypuszczam, że większość w nas ma ubezpieczony dom, bo taki był warunek banku.

Po pierwsze warto się zastanowić, po co chcemy dom ubezpieczać - jeżeli interesuje nas tylko spełnienie wymogów kredytu, to trzeba poszukać oferty najtańszej, tyle tylko,żeby suma ubezpieczenia odpowiadała sumie kredytu udzielonej nam przez bank.

Jeżeli jednak interesuje nas RZECZYWISTA ochrona, to musimy dom ubezpieczyć na RZECZYWISTĄ wartość, czyli zazwyczaj większą niż ta, którą interesuje bank (w banku ubezpieczenie jest wygodne, ale naprawdę ich nie obchodzi nasza nieruchomość). Bankowi chodzi o zabezpieczenie kredytu, czyli tych pieniędzy, które dał nam. A my musimy być zainteresowani taką sumą, która w razie szkody pozwoli nam doprowadzić dom do staniu nowego (bo nowe domy mamy).

 

 

Ubezpieczamy mienie od ognia i innych zdarzeń losowych - w tym są: deszcz nawalny, dym, grad, huragan, powódź i inne (można dokładnie przeczytać w Ogólnych warunkach dostępnych w internecie). Ubezpieczać możemy sam dom i jego stałe elementy, jak i ruchomości domowe, czyli wszystko to co da się "ruszać" - meble itp. Możemy również ubezpieczyć mienie od kradzieży z włamaniem i rozboju .

Trudno ocenić, co można sobie darować, bo samemu trzeba ocenić ryzyko i potrzeby. Jeżeli mamy w domu wartościowe rzeczy, to dobrze jest wziąć ubezpieczenie od kradzieży. Ale tu również w grę wchodzą warunki - jeżeli mamy system alarmowy, psa, oprócz tego mieszkamy między rodzicami a ciotką i stale ktoś ma nasz dom na oku, to kradzieży nie warto brać. Można również przy ubezpieczeniu mienia wziąć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym - czyli odpowiedzialność za to, jeżeli coś się komuś stanie na terenie naszej posesji (zjedzie w dół po schodach, tyle, że jak pijany, to nie działa;).

 

Są zestawy dla wymagających, można ubezpieczyć w nich siłowniki do bram, meble ogrodowe, a nawet roślinność;).

Na pewno sensownym jest ubezpieczenie domu na faktyczną wartość. Są firmy, które oferują polisy trzyletnie (np. Compensa) i z tego tytułu są zniżki, a mamy pewność, że przez te trzy lata składka nie ulegnie zmianie (przy polisie rocznej różnie to bywa). Większość firm za ubezpieczenie majątku daje zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.

 

My mamy akurat ubezpieczenie w Compensie, właśnie w polisie trzyletniej. Jak ktoś chce, to mogę taką przykładową kalkulację podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja poprosze :) chyba ze z Hestii też by sie dało i połączyc to z komunikacyjnym...bo wiesz jak jest z naszymi autami ;)

chce pełną wartośc domu z hipoteką powiedzmy na 800tys zł

na to ubezpieczenie które mam teraz to nawet nie licze bo to praktycznie nic

 

Pati, jutro, jak będę w pracy, to wyliczę i Ci napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie troszku wypowiem odnosnie ubezpieczenia ktore ja musialam kupic w banku - mamy ubezpieczenie w hestii /same mury od zdarzen losowych plus dodatkowo od upadku "obiektow latajacych" i z tej polisy mamy cesje na bank ... efekt jest mniej wiecej taki ze przy zalaniu piwnicy w czasie nawalnicy wyliczyli nam ok 1100zl odszkodowania - jak by bylo do 1000 to juz mielibysmy kase a jak jest powyzej to musza zapytac banku czy moga nam to wyplacic ... pytanie jak potraktuja drugie zalanie (ps chwalilam sie wam ze drugi raz nas zalalo ??) czy wyplaca tyle co za pierwsze czy raczej nie ?? zobaczymy ...

 

we wrzesniu konczy nam sie polisa /na ten rok/ i bedziemy sie zastanawiac nad takimi opcjami:

1. ubezpieczenie dla banku i dodatkowe na wyzsza sumke dla nas

2. dobre ubezpieczenie na wyzsza kwote z opcja cesji na bank /tu musimy sie liczyc z tym ze w razie W bank nam wstrzyma wyplate na rzecz kredytu ... ale to w sytuacji kiedy by juz byla olbrzymia szkoda ...

3. obowiazkowo bedziemy ubezpieczec sprzety od przepiec i innych zdarzen - ostatnio przy burzy kumpla nie bylo w domu i zjaralo mu sie pol instalacji w tym cala kuchni, 2 telewizory i kuuuupe pomniejszego sprzetu ... wyplacili mu z gory jakas okragla sumke a po zakupieniu niezbednosci doplacili reszte na podstawie paragonow!! /hestia/

 

bedziemy myslec ...

agucha wez mi wyslij namiary na siebie na prv - bo to bedzie wiekszy temat to ubezpieczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ciekawa jestem jak to wyglada z hipoteka....ubezpieczenie na realna wartość domu czy wartość z hipoteką

 

p.s. rozwala mnie to ubezpieczenie od obiektów latajacych....zwykle to jest....a nigdy jeszcze wśród znajomych sie to nie przydarzyło :)

 

a czy przy zbiorowych ubezpieczeniach jest zniżka ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ciekawa jestem jak to wyglada z hipoteka....ubezpieczenie na realna wartość domu czy wartość z hipoteką

 

p.s. rozwala mnie to ubezpieczenie od obiektów latajacych....zwykle to jest....a nigdy jeszcze wśród znajomych sie to nie przydarzyło :)

 

a czy przy zbiorowych ubezpieczeniach jest zniżka ?? :D

 

jak bys miala lotnisko za plotem i co chwile bys widziala jak wrecz sie prosza o bliskie spotkanie z dachowka to bys sie nie dziwila takiemu ubezpieczeniu :D

 

a to grupowe ubezpieczenie to nie glupi pomysl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...