Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanko w sprawie elewacji - kto z Was ma instalację odgromową? jak ją poprowadziliście - pod styropianemw jakiś specjalnych rurkach czy może nad styropianem?

 

Madzia, my mamy, w rurkach pod styropianem, zaraz zresztą pójdę i sprawdzę - bo nie wiem nawet;). Tak, mamy tak jak pisałam, ale jakie rurki to ja nie wiem, muszę męża dopytać.

 

 

Muszę się pochwalić, a co - od dziś mam na mojej skarpce: 5 cyprysików, 5 małych tujek (takich kulistych), 2 tawuły, irgę płożącą, 2 berberysy, 2 małe krzaczki lawendy:). Poza tym to, co już było - rozchodniki, takie fioletowe nie-wiem-jak-się-nazywają - motylkowe, trzmieliny; Większośc od mojej kochanej Mamusi; a wczoraj cyprysy kupiłam w Ogrodach XXI w Golejowie - mają 20% rabaty lipcowe, tuje zaś w Szczerbicach.

Moja skarpa jest ogromna, ale powoli się zapełnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc fotki...to ja tez sie odważę z moimi "dywanami" ...ale juz powoli zarastają trawa i coraz mniej je widać

 

instalacje odgromowa mamy..jakąś :D aż sie boje burzy i testu na niej...

 

a do ogrodow w takim razie znowu sie wybiore...kurcze a mialam dac sobie spokoj w tym miesiacu, od 10 dni siedze 8 godzin dziennie w ogrodzie i sadzę...

 

a od dzis mamy oczko....świeci i pluska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie godziny dziennie??

a chemią jakąś nie chcesz?

My mamy świeżo rozplantowaną działkę. przy tarasie odchwaszczony wcześniej humus (w formie błota), za domem glinę zmieszaną z ziemią i trochę z kamieniem.

kusi żeby to zabronować, pograbić, odkamienić i wsypać trawy. Nie bardzo mamy teraz na to czas, ale może warto póki chwasty nie wyrosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie godziny dziennie??

a chemią jakąś nie chcesz?

My mamy świeżo rozplantowaną działkę. przy tarasie odchwaszczony wcześniej humus (w formie błota), za domem glinę zmieszaną z ziemią i trochę z kamieniem.

kusi żeby to zabronować, pograbić, odkamienić i wsypać trawy. Nie bardzo mamy teraz na to czas, ale może warto póki chwasty nie wyrosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię zdjęć tego wszystkiego niestety, ale może cyknę coś dziś i wrzucę.

Gabrysia, a co Ty tam pielisz przez te dwie godziny?? Trawę?? Ja mam kwiaty, a nie pielę. No chyba, że przeszkadza Ci każda mała drobinka chwaścika, bo mi nie. Mi czasem takie wyłażą przez korę, ale dopiero, jak się ich więcej zbierze, to wyrywam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka mam taką dziką trawę,przekwitniętą.Ona jest taka ostra i twarda i to wyrywam.Jakieś inne małe chwaściku jak tylko się pokażą to też wyrywam,ale dużo tej dzikiej jest i chyba mi lata zabraknie do tego,żeby to wszystko zrobić.I jeszcze chłop i synek buczą na mnie,że jak to wyrywam to dziury sie robią,bo to ma wielkie korzenie.Pati fajną masz znajomą,ja jeszcze nie widziałam,ale może dlatego,że wieczorami nie wychodzę.Chłop już spotkał nie raz,ja za to podziwiam młode zajączki codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę raczej ok. 40 - 45 min. Hm zalezy też z jaka prędkością lubisz jeździc po autobanie.:D

 

Kurde 45 min to mozna z Wodzislawia obrocic do pyrzowic :-) Sama A1 swierklany -> gliwice sosnica (wezel z A4) to ok 12 minut, jadac spokojnie te 140-150km/h non stop :) Z belku (a1) do pyrzowic spokojnie dasz rade 30 minut :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka mam taką dziką trawę,przekwitniętą.Ona jest taka ostra i twarda i to wyrywam.Jakieś inne małe chwaściku jak tylko się pokażą to też wyrywam,ale dużo tej dzikiej jest i chyba mi lata zabraknie do tego,żeby to wszystko zrobić.I jeszcze chłop i synek buczą na mnie,że jak to wyrywam to dziury sie robią,bo to ma wielkie korzenie.Pati fajną masz znajomą,ja jeszcze nie widziałam,ale może dlatego,że wieczorami nie wychodzę.Chłop już spotkał nie raz,ja za to podziwiam młode zajączki codziennie.

 

Zamiast wyrywac moze zacznij malowac roundupem ? Jak wyrwiesz to za 2-4 tygodnie zas odrosnie (bo calego korzenia nie wyciagniesz). Kup roundup, pedzelek i jazda - maluj liscie chwastow - zdechna z calymi korzeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,ale właśnie chodzi o to,że to nie jest chwast tylko dzika trawa i nie wiem jakby to podziałało.Ten mniszek chwasty zniszczył,ale to ostre trawsko zostało i nic go nie rusza.Aha wyrywam z całymi korzeniami,wbijam się głęboko do ziemi i ciągnę,dlatego chlopy buczą,że dziury robie,bo korzenie ogromne nieraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Adam,ale właśnie chodzi o to,że to nie jest chwast tylko dzika trawa i nie wiem jakby to podziałało.Ten mniszek chwasty zniszczył,ale to ostre trawsko zostało i nic go nie rusza.Aha wyrywam z całymi korzeniami,wbijam się głęboko do ziemi i ciągnę,dlatego chlopy buczą,że dziury robie,bo korzenie ogromne nieraz.

Roundap zniszczył mi wszelakie ziele opócz chyba perz to się nazywa(taka choineczka),nawet po mocniejszej dawce czyli 60ml/l dalej skubańswo zielone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...