Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanko w sprawie elewacji - kto z Was ma instalację odgromową? jak ją poprowadziliście - pod styropianemw jakiś specjalnych rurkach czy może nad styropianem?

Przewody odprowadzające możesz poprowadzić pod elewacją i nad elewacją.

Pod elewacją:

- w bruździe, którą następnie tynkujesz zaprawą cementową

- w rurze osłonowej

Nad elewacją:

- na uchwytach (kołkach)

- za rynną (specjalne uchwyty)

 

Rury osłonowe to najczęściej rura wodociągowa PE, tania i łatwo dostępna.

 

Jest jeszcze jeden ważny element - złącze kontrolne.

Takie złącze może wylądować na ścianie (schowane w elewacji) lub w ziemi (w specjalnej puszce).

 

Wybór konkretnego rozwiązania należy do Ciebie i elektryka, który się pod tym wszystkim podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roundap zniszczył mi wszelakie ziele opócz chyba perz to się nazywa(taka choineczka),nawet po mocniejszej dawce czyli 60ml/l dalej skubańswo zielone :)

 

To jest skrzyp, i na to jest specjalny preparat bo roundap tego nie bierze.

Świństwo jakich mało, nam się udało, a mielismy tego multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliscie za kafelkowanie takie zwykłe np. kotłownia . Oj błogosławione rece, które potrafią układać płytki. Mój mąż niestety nic a nic i za kafelkowanie drugie tyle co za kafelki.

 

Oj błogosław, błogosław, żeby wytrwały do końca :)

MY sami z mężem wykafelkowaliśmy już kotłownię, hol i właśnie kończymy kuchnię :)

I skromnie powiem że całkiem nieźle nam to wychodzi. Oczywiście 50% powodzenia to równiutka wylewka, u nas jest naprawdę równiutka :)

Jak pomyślę ile kasy zaoszczędzimy na tym to aż mi się buzia uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jade autem ? ile fabryka dała :D też myśle ze w 30-40 min ze swierklan bym dała rade...ale juz nieaktualne bo śmigam na Balice ;)

 

a trawa....mnie wqrza...też rośnie plackami najlepiej tam gdzie sie zrobiło wgłebienie po deszczu i woda stoi...tam to busz :D

zrobiłam dosiejke...pogoda odpowiednia więc dosiałam...grunt to podlewać, ziemia nie może być sucha

 

no i była dzis w ogrodach XXI (agucha przez ciebie :p ) - ale zrobiłam super zakupy - duże świerki kłujące kupiłam po 20 zl i trawy do oczka po 4 zł :) jak z allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroy Merlin mają wełnę 15cm z saint gobain 0,044WmK po 7.99zł/m2 (7.19zł po rabacie z programu lojalnosciowego)

taniej nie znajdę. Brać? Chcę ułożyc dwie takie warstwy na stropie nieużytkowego poddasza. na to folia malarska, szkielet podłogi z desek po budowie i mam ocieplenie dachu za 3000zł :)

Szlifuję sobie ręcznie moje sciany z gipsowego knaufa diamanta. Uczyłem się na kotłowni, jest pomalowana i wygląda na dobrze pomalowaną :)

Pytanie brzmi co zrobić z dziurami i innymi ujawnionymi nierównościami. A dokładniej czym je wypełnić? Mam kupić jakąś gotową mase szpachlową? Bo mam jeszcze dwa worki tego diamanta, moze wystarczy go z wodą rozrobić, czy jednak lepszy będzie jakiś finish-putz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
rutino a jakie sa teraz ceny wełny ?

53zł/m3 to jest dobra cena,ale jest to wełna z najgorszym współczynnikiem przenikalności ciepła.

Ja bym się mocno nad tym zastanawiał i raczej bym nie wszedł w taką wełnę.

W moim przypadku musiałbym zapodać ponad pół metra takiej wełny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroy Merlin mają wełnę 15cm z saint gobain 0,044WmK po 7.99zł/m2 ...

 

Na myśl o takiej wełnie robi mi się zimno ;)

Ja bym do domu nie brał nic gorszego niż 0,39.

Z tego co zauważyłem, jak szukałem wełny na poddasze, to im mniejszy ten współczynnik to wełna bardziej szmatowata,

wiec ostatecznie po zgnieceniu jej ten współczynnik przegrody będzie gorszy.

Ja wybrałem isovera profit mate wsp. 0,35 cena około ~20zł m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się nie odważyła marketowej wełny kupić.To,że taki współczynnik jest na opakowaniu nie oznacza,że faktycznie jest taki.

Ostatnio znajomy mówił,że elektronarzędzia z bosha marketowe w ogóle nie są przyjmowane do serwisu.Możesz to oddać w markecie a ci pewnie to zutylizują i dadzą nowe,bo taki przemiał mają taniochy.W Leroyu to mogę firankę za 20 dychy kupić ewentualnie lampkę za 15 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...