Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

czy różnica między słabą wełną a średnią. która wynosi 0,005W/mK ma istotne znaczenie?

 

Kupuj toprocka - 0,035. Czy ma znaczenie? Ma - szczegolnie w lato :) To w koncu ~25% lepsza izolacja. Juz pal licho te PLNy zuzyte na ogrzewanie w zime ale w lato grubsza / lepsza izolacja poddasza (jak nie masz klimy) to podstawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie kto jest jeszcze przed zeby zrobic odpływ w podłodze w miejscu gdzie trzymacie opał...my (znaczy mój M. ;) ) własnie tak jak Gabrysia pisze przelecimy mopem, weżem sie spłucze i jest w miare czysto

no i jednak co kafelki to kafelki...łatwe w utrzymaniu czystości...i chociaż znam takiego co w kotłowni z piecem takim jak my suszy pranie bo ma TAK czysto...to u nas to nierealne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati jak on to robi?? Ja choćbym nie wiem jak tam sprzątała to ten kurz widzę wszędzie.A odnośnie kotłowni tak mi się przypomniało,że ostatnio chłop wyniósł naszą lodówkę zapasową z kotłowni właśnie.W zamysle miała być dodatkowa na napoje w gorące lato,ale nie sprawdziła się.Ten kurz do niej wlazł tak czy siak.Może ktoś by ją chciał na budowę.Teraz stoi na dworze,ale jest na chodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałam dopytać w sprawie sprzedaży mieszkań.Przed nami za niedługo etap wykańczania a pieniążków coraz mniej Wiem ze parę osób sprzedawało mieszkanie.Moje pytanie dotyczy -Czy lepiej samemu czy zlecaliście jakieś firmie, czy prowizja dla takiej firmy jest duża?Czy dostaliście jakąś zaliczkę , wiecie żeby choć trochę wykończyć chałupkę i ile mieliście czasu na wyprowadzkę od dnia sprzedaży?Pytam, bo dopóki nie sprzedamy mieszkania to nie mamy za co wykończyć a zarazem się wprowadzić no i koło się zamyka . Jak Wy to rozwiązaliście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klienta, który sprzedał mieszkanie i wynajął je od razu od nowego właściciela.

Mieszkał w starym prawie przez rok i wykańczał się.

 

Miałem klienta, który wykończył 1 pokój i 1 łazienke, sprzedał mieszkanie i zamieszkał na szybko, a wykończeniówka szalała w reszcie budynku.

Trwało to pół roku.

 

Najczęściej jednak budujący przeprowadzają się do rodziny na czas jakiś i kontynuują budowę mieszkając na paczkach.

 

O zaliczkach od pośrednika nie słyszałem.

Teraz jest ciężki okres na sprzedaż mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klienta, który sprzedał mieszkanie i wynajął je od razu od nowego właściciela.

Mieszkał w starym prawie przez rok i wykańczał się.

 

Miałem klienta, który wykończył 1 pokój i 1 łazienke, sprzedał mieszkanie i zamieszkał na szybko, a wykończeniówka szalała w reszcie budynku.

Trwało to pół roku.

 

Najczęściej jednak budujący przeprowadzają się do rodziny na czas jakiś i kontynuują budowę mieszkając na paczkach.

 

O zaliczkach od pośrednika nie słyszałem.

Teraz jest ciężki okres na sprzedaż mieszkania.

 

No tak można wykończyć łazienkę i kuchnie i pokój zamieszkać ale dom będzie jeszcze nieodebrany i co z zameldowaniem?

A zaliczka ma dotyczyć kupującego po spisaniu umowy zaliczka np 30% wartości mieszkania a reszte po wyprowadzce za półroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To ja się dołączam do sprzedających mieszkanie w najbliższym okresie ;)W moim przypadku wygląda to tak,że wziąłem kredyt na 100% budowy domu i to ma starczyć do wprowadzenia się ;)Po wyprowadzce jeśli ceny mieszkań nie wzrosną raczej je wynajmiemy i poczekamy na skok cenowy nieruchomości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy spisaną umowę oczywiście zaliczka jakieś 20%(coś koło tego) i mielismy wpisana datę wyprowadzki przypadająca kilka miesięcy później. Oczywiście notariusz umowiony przed samą wyprowadzką. Ważne aby sprawdzić zaliczka czy zadatek :p

 

Czym różni się zaliczka od zadatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dostaliśmy 10 tysięcy zadatku i mogliśmy mieszkać jeszcze pięć miesięcy.Później półtora roku mieszkaliśmy u babci na walizkach(nasza piątka na 42 metrach),ale daliśmy radę.Nie powiem,że było lajtowo,bo było ciezko,ale wiedzieliśmy,że czeka nas miła perspektywa.Wystawilam mieszkanie w paru agencjach,prowizja wahała się od 2-5% wartości,ale w końcu sprzedaliśmy sąsiadce z naprzeciwka i to za wyższą kwotę niż chcieliśmy.To się nazywa mieć szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Czym różni się zaliczka od zadatku?

 

jak kupujący zrezygnuje, to zaliczke się zwraca, zadatku nie

jak zrezygnuje sprzedający, to zaliczke się zwraca, a zadatek trzeba zwrócić w podwójnej wysokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prowizji dla biur - jak masz sile nerwy i cierpliwosci w nadmiarze - daruj sobie biura ... a jak ci sie nie chce to wystaw mieszkanie na rybnik.com.pl i do kilku dni zglosi sie do ciebie kilka biur ... prowizja dla biura to ok 3% kwoty ... ale to jest wyjsciowa prowizja trzeba sie targowac a najlepiej ustalic kwote sztywna a potem z niej do umowy wpisac procent :) furtka ze w razie zmniejszenia ceny mieszkania zmniejsza sie tez prowizja :) i spokojnie mozna schodzis nawet do 1% - najwazniejsze jest jednak NIE PODPISYWANIE UMOWY NA WYLACZNOSC !!!!!! zeby moc samemu sprzedac mieszkanie !!! albo dac do innych biur ... no i sprawdz na jakich stronach ogolnopolskich i lokalnych biuro zapewnia ci ogloszenie - one sa tez platne wiec warto jak to bedzie po stronie biura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupujący zrezygnuje, to zaliczke się zwraca, zadatku nie

jak zrezygnuje sprzedający, to zaliczke się zwraca, a zadatek trzeba zwrócić w podwójnej wysokości...

 

to zalezy jak sie wpisze w umowie przedwstepnej ... my mielismy wpis ze jesli ktorakolwiek ze stron zrezygnuje to druga placi podwojna kwote zaliczki ale jak nie dojdzie do transakcji z przyczyn formalnych /u nas to chodzilo o zatwierdzenie projektu podzialu dzialki/ to tylko my dostaniemt to co wplacilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...