Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Wentylacja grawitacyjna . A kanały które ja mam nie mają połączenia z wentylacyjnymi w kominie. Kanał wentylacyjny mam osobno . Są to oddzielone dwa niezależne kanały połączone ze sobą , które nie mają wyjścia na zewnątrz , tak że jak do jednego podpinam rure z okapu to drugim mi wyjdzie oczyszczone powietrze.......mam nadzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wentylacja grawitacyjna . A kanały które ja mam nie mają połączenia z wentylacyjnymi w kominie. Kanał wentylacyjny mam osobno . Są to oddzielone dwa niezależne kanały połączone ze sobą , które nie mają wyjścia na zewnątrz , tak że jak do jednego podpinam rure z okapu to drugim mi wyjdzie oczyszczone powietrze.......mam nadzieje.

 

mam wrazenie ze bedziesz miec czarne plamy na scianie bo powietrze z okapu bedzie ci wywalac syf z tego kanalo spowrotem do kuchni !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba i raczej coś takiego u mnie będzie.

Nie porównywałem cenowo do prawdziwego klinkieru ale zapewne wyjdzie znacznie taniej,jakościowo wygląda ok,z trwałością też nie powinno być źle.

Na allegro podane są ceny chyba z bliźniaczej firmy:

http://allegro.pl/slupki-murki-ogrodzenie-a-la-klinkier-betonowe-i2492092636.html

 

Mi sie to nie podoba - wieje tandeta z daleka! Cenowo - jak murujesz samemu to roznie moze wyjsc (acz na pewno taki gotowiec stawia sie szybciej). Na slupek 34x34 wys. 150cm trzeba ok 76 cegiel - w kolorze "ceglastym" kupisz ja w cenie ok 1 pln / szt. czyli 76 pln plus trzy worki zaprawy po 20 pln = 136 pln. Wiec wychodzi to bardzo podobnie cenowo, nie wliczajac oczywiscie robocizny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana kominowa w kuchni ma kanał wentylacyjny i jakieś dwa kanały połaczone ze sobą poziomo , które nie wiedząc dlaczego nie mają żadnego wyprowadzenia na zewnątrz .Uświadomcie mnie po co te kanały ? Czy ktoś mi spartolił robotę? Na mój rozum tam powinien być kanał do podłaczenia okapu ale powinien mieć jakieś wyprowadzenie . Chyba nie obejdzie sie bez kierownika budowy Nie potrafie jakoś dzisiaj dodać żadnego zdjęcia żeby wam to pokazać nie wiem dlaczego Dużo rzeczy wychodzi w trakcie wykańczania np zamurowany dzwonek i domofon kabel poprowadzony nie tam gdzie trzeba albo jego brak chociaz wszystko było przemyślane rura do podłaczenia wody z wodociągów żle poprowadzona pod fundamentami okno mogło być większe itp.........Wykańczanie wykańcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,ale podałeś cenę cegły w kolorze ceglastym za 1 zeta,a już np.tytan kosztuje ponad 3 zeta,więc automatycznie koszt trzy razy wyższy.Szczerze to nie widziałam tych słupków jeszcze na żywo,ale na zdjęciach nie wygląda to źle.Jutro pojadę pooglądać.I wiesz jak się nie ma kasy to trzeba lubieć co jest.

Paty te co Ty pokazałaś to jest imitacja kamienia lub piaskowca coś takiego.I to widziałam na żywo w Wilczej przy głównej drodze,ale z kolei to mi się nie podoba,bo to jest strasznie ostre.Mam wrażenie,że jakbym tak zaryła łokciem po takim słupku to łokieć zdarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klinkierke macie juz na zawsze, a z tym kij wie po jakim czasie farba bedzie zlazic, jak juz oszczedzac to z glowa, niedaleko mnie koles cos takiego ma, wygladalo super po 2 latach juz sie zastanawia czym to pomalowac, bo wyglada koszmarnie. No chyba ze to teraz siakas nowa technologia, ale jak znam zycie to pewnie foremka betonem zalana i pomalowana. BTW Adam ma wprawe to wam za flaszke wymuruje ;) (pije do Arturo jakby co wiec mnie nie linczuj)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klinkierke macie juz na zawsze, a z tym kij wie po jakim czasie farba bedzie zlazic, jak juz oszczedzac to z glowa, niedaleko mnie koles cos takiego ma, wygladalo super po 2 latach juz sie zastanawia czym to pomalowac, bo wyglada koszmarnie. No chyba ze to teraz siakas nowa technologia, ale jak znam zycie to pewnie foremka betonem zalana i pomalowana. BTW Adam ma wprawe to wam za flaszke wymuruje ;) (pije do Arturo jakby co wiec mnie nie linczuj)

 

Nigdy w zyciu ;) Nie mam wprawy! Zeby murowac i fugowac z klinkierki szybko i sprawnie to trzeba chyba przynajmniej pare miesiecy doswiadczenia - ja wymurowalem ledwo z 1000-1200 cegiel i idzie mi bardzo wolno (choc calkiem prosto i ladnie, nieskromnie napisze ;) Ale na chleb bym murowaniem nie zarobil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, u mnie stoi już stan surowy zamknięty, tynki wewnętrzne zrobione, "robi się" ogrzewanie rękami pana Artura Gęby:)

W związku z tym mam pytanie, czym wyłożyć posadzkę przed układaniem podłogówki, czy wystarczy folia plus styropian, czy lepiej dać papę pod spód - nie mam podpiwniczenia.

 

Podajcie też proszę konkretny rodzaj produktu, bo np. nie wiem jakiego styropianu szukać, dostałem tylko info od p. Artura, że lepiej kupić 2x5mm i układać na przemian, żeby nie było niepotrzebnych strat ciepla.

 

Pomożecie? W sobotę to muszę ułożyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej odizolujesz styropian od podłoża tym lepiej.

Zapewne na myśli miał 2x50mm na przemian.

Tak jest lepiej niż 1x100mm.

Można dać papę i folię ale dobrze by było aby pod tym bezpośrednio był piasek.

Podjedź do Wodzisławia do HANDLOBUDU tam ci doradzą odpowiedni styropian oraz izolację.

 

Tak z ciekawości zapytam na jaki rodzaj ogrzewania się decydujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej odizolujesz styropian od podłoża tym lepiej.

Zapewne na myśli miał 2x50mm na przemian.

Tak jest lepiej niż 1x100mm.

Można dać papę i folię ale dobrze by było aby pod tym bezpośrednio był piasek.

Podjedź do Wodzisławia do HANDLOBUDU tam ci doradzą odpowiedni styropian oraz izolację.

 

Tak z ciekawości zapytam na jaki rodzaj ogrzewania się decydujecie?

 

Ogrzewanie tradycyjne, piec na ekogroszek, na dole podłogówka, w garażu i u góry kaloryfery,

górna łazienka też podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre okapy mają klapy blokujące powrót - Mea nie licz na to że opary tłuszczu wyłapie reku - część możeeeee tak ale reszta zostanie na ścianach suficie etc

 

po pol roku mieszkania powiem - przy kuchni indukcyjnej jest moze 1/4 tego tluszczu ktory byl przy gazie ... kafelki nad plyta myja sie w kilka sekund :) meble od dolu myje nie czesciej niz raz na 2-3 tyg - po prostu nie ma takiej potrzeby :) a sciana nad szafka okapowa jest zasadniczo jak po malowaniu /poszlam sobie sprawdzic bo na codzien nie patrze jak ona wyglada ... mysle ze znaczenie ma tu tez umiejscowienie wyciagu z reku - jest dosc blisko i zasadniczo jak uruchamiam okap wlanczam tez reku na 3 bieg wiec idzie wtedy na full ... efekt wymagany osiagniety :)

 

 

a co do cofania sie powietrza - z tego co zrozumialam to tam sa dwa kanaly wentylecyjne w jednym ma byc wpiety okap a drugi ma wyrzucac to powietrze ktore okap zaciagnie ... dlatego jestem sceptyczna co do takich rozwiaczan ... OCZYWISCIE ZAKLADAM ZE JEST TEZ W KUCHNI DROZNY KANAL WENTYLACYJNY bo jesli nie to wogole wentylacja bierze w Dupe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie tradycyjne, piec na ekogroszek, na dole podłogówka, w garażu i u góry kaloryfery,

górna łazienka też podłogówka.

 

 

zalezy ile masz miejsca na styropian ... na gruncie dala bym tyle ile maksymalnie jest mozliwe i o wysokim wspolczynniku ... polecam stronke mega1000.pl ... ja tam zamawialam i dostalam w dobrej cenie ...

 

acha i podzwon po wszystkich lokalnych hurtowniach bo z nimi niezle idzie sie licytowac :D

 

a jakie wrazenia ze wspolpracy z arturem /i moim "ulubiencem" Slawkiem/ - jaki piec wzioles ?? jak SASa to zapraszam do mojego meza - robi na nim doktorat po malu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klinkierke macie juz na zawsze, a z tym kij wie po jakim czasie farba bedzie zlazic,

 

ale klinkierke trzeba po mistrzowsku połozyc zeby sie trzymała...u nas wlasnie w tym tygodniu robimy próbe bo strzeliła nam do głowy myśl żeby cała elewacje zrobić z płytek klinkierowych

ale najpierw musze to zobaczyc wiec zrobmi tylko wokół drzwi wejściowych i potem może reszta

bardzo mi sie taka elewacja od zawsze podobała...ale troche sie tego obawiam ...że właśnie po latach może coś odpadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...