Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ale klinkierke trzeba po mistrzowsku połozyc zeby sie trzymała...u nas wlasnie w tym tygodniu robimy próbe bo strzeliła nam do głowy myśl żeby cała elewacje zrobić z płytek klinkierowych

ale najpierw musze to zobaczyc wiec zrobmi tylko wokół drzwi wejściowych i potem może reszta

bardzo mi sie taka elewacja od zawsze podobała...ale troche sie tego obawiam ...że właśnie po latach może coś odpadać...

Tylko ja mowilem o ceglach a nie o plytkach BTW nie robilem zwyklych wylewek, ale co polecilibyscie do garazu wolnostojacego sama wylewke czy dac styropian pod nia????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nigdy w zyciu ;) Nie mam wprawy! Zeby murowac i fugowac z klinkierki szybko i sprawnie to trzeba chyba przynajmniej pare miesiecy doswiadczenia - ja wymurowalem ledwo z 1000-1200 cegiel i idzie mi bardzo wolno (choc calkiem prosto i ladnie, nieskromnie napisze ;) Ale na chleb bym murowaniem nie zarobil :)

oj tam oj tam fajnie ci to wyszlo jak ma byc dobrze to sie nie ma co spieszyc a flaszka czeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klinkierke trzeba po mistrzowsku połozyc zeby sie trzymała...u nas wlasnie w tym tygodniu robimy próbe bo strzeliła nam do głowy myśl żeby cała elewacje zrobić z płytek klinkierowych

ale najpierw musze to zobaczyc wiec zrobmi tylko wokół drzwi wejściowych i potem może reszta

bardzo mi sie taka elewacja od zawsze podobała...ale troche sie tego obawiam ...że właśnie po latach może coś odpadać...

 

Plytka klinkierowa a cegla to przeciez dwie rozne sprawy. Mowa byla o slupkach - a te sa przeciez murowane z cegly klinkierowej, a nie obklejane plytkami :)

 

Elewacje klinkierowe sa piekne - ale najlepsze jak to jest sciana 3 warstwowa i warstwa elewacyjna jest tez murowana z cegiel klinkierowych. Wtedy wytrzyma lata!! Plytki na przyklejonym styropianie.. Duzo waza - u mnie bym sie nie odwazyl bo mam niekolkowany styropian (tylko w narozach i przy nadprozach) i mogloby odpasc.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież ja piszę o płytkach od samego początku ...a nie o cegle :) na płocie też myślałam o płytkach....aczkolwiek tu sie waham bo mam jeszcze czas stąd zainteresowanie alternatywą Gabrysi

a elewacja - tak, styropian musi być kołkowany i do tego specjalistyczny klej ( na razie znalazłam tylko 3 producentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież ja piszę o płytkach od samego początku ...a nie o cegle :) na płocie też myślałam o płytkach....aczkolwiek tu sie waham bo mam jeszcze czas stąd zainteresowanie alternatywą Gabrysi

a elewacja - tak, styropian musi być kołkowany i do tego specjalistyczny klej ( na razie znalazłam tylko 3 producentów)

 

A czemu plytki na plocie zamiast normalnej cegly? To wcale nie wychodzi drozej (material i wykonanie), a z cegly jest na dlugie lata. Z plytek - na elewacji to jeszcze pikus (bo lekko zadaszone i nigdy na to tak deszcz / snieg nie pada) ale IMO plytki na przeslach ogrodowych nie wytrzymaja za dlugo i na 100% beda pekac / odpadac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku,ale mi nie chodzi o tą robotę za flaszkę,bo chłopa mam takiego zdolnego,że i bez flaszki by mi to zrobił,ale o koszt trzy razy wyższy.Jasek jakbyś był tak miły i podał chociaż ulicę gdzie ten gość ma takie słupki to będę wdzięczna,bo w tym tygodniu do Bierunia nie dam rady podjechać a chciałabym to zobaczyć.Pati ja choruję na elewację z klinkieru,piękna jest,ale kto by na to zarobił.Na Pochyłej widziałam dzisiaj śliczny dom obłozony ciemnymi płytkami klinkierowymi,boski jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrysia....ale to wcale nie wychodzi dużo drożej. Ja też myślałam ze to takie strasznie drogie ale płytki elewacyjne z Opoczna które sobie upatrzyłam kosztują 30zl/m2 więc na dom wyjdzie jakies 6500 za płytki drugie tyle robocizna i dochodzi cena kleju około 800zl kołki i fuga

Łącznie może 15 tys

Drogo to wychodzi ściana 3W z cegła ...tak myślę...ale z płytkami...

Adam masz racje na płot raczej cegła ale wystarczy dziurawka, prawda ? bo pełna to koszt dużo większy

 

ale ciągle sie waham...chociaż mam bardzo dobrego płytkarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam masz racje na płot raczej cegła ale wystarczy dziurawka, prawda ? bo pełna to koszt dużo większy

ale ciągle sie waham...chociaż mam bardzo dobrego płytkarza

 

Ja bym osobiscie na dom plytki polozyl - acz zwroc uwage na cene plytek naroznych - kalkulacja moze sie o troche zlociszy podwyzszyc niestety. A to wlasnie w narozach najczesciej "wieje tandeta" - jak nie ma plytek naroznych tylko rozne dziwne rozwiazania klejacego :-)

 

Na slupki jak najbardziej dziurawka - pelna tylko na komin! No moze ewentualnie ostatnia warstwe wymurowac z pelnej, zalezy czym bedzie wykonczona :) Mam trzy duze slupki klinkierowe (szerokosc na 2,5 cegly) - z dziurawki, przezyly juz dwie zimy - a nie mam ani czapy ani nawet fugi (nie ma czasu) i nic sie z nimi nie dzieje zlego :)

 

Gabi - juz Gingeros pisal ze te slupki moze teraz i wygladaja fajnie ale jak zejdzie farba to moze byc tragikomedia :) Popatrz na pomalowane betonowe czapy jakie ma bardzo wiele ogrodzen - one sie w pierwszej kolejnosci rozlatuja i farba odlazi :/ Ja dziekuje malowac to potem zeby wygladalo jak klinkier. Ty masz latwiej bo masz gromadke dzieci w wieku ze akurat im dasz pedzelki i beda sie bawic ;) ;)

 

Albo popatrz na betonowe ogrodzenia (te takie przeslowe) jak wygladaja po np 10-ciu latach ?

 

Nowe:

 

http://ogrodzeniabetonowe.eu/oferta/004.jpg

 

Po latach:

 

http://gfx.mmka.pl/newsph/300280/340593.3.jpg

 

Przemysl to :-) Ja kasy nie mialem to machnalem zwykle panelowe - zywotnosc ze 30-40 lat (ocynk + malowanie proszkowe), za 3-4 lata zarosna to thuje i nie bedzie go nawet widac - cena 70-80 pln za 1mb kompletnego ogrodzenia. Klinkierke mam tylko przy furtce/bramie - wyglada ladnie, schludnie, czysto, estetycznie i o to chodzilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do segmentowych ogrodzen - popatrzcie na żorskiej i w wodzisławiu na kokoszyckiej kolo inter carsu /nowy punkt/ tam tez powinni miec !! ja widzialam kiedys wlasnie takie "segmenty" klinkierowe ... mi sie podobaly ale mariusz sie obawia wlasnie o jakosc !! my narazie jestesmy za opcja murowania z betonikow i okladania plytkami ... wychodzi relatywnie najtaniej i elegancko ... taka sama plytka na cokol i moim zdaniem bedzie to swietne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a gdzie na tej Żorskiej to widziałaś? Adam jakbyś nie miał kasy to byś dał siatkę leśną,a nie panelowe ogrodzenie,bo jak dla mnie to wcale one też tanie nie są.Pisałam już,że szukam taniego rozwiazania,nie mam kasy.Jakby co to nie zapominajcie,że jestem bezrobotna.Jak wygram w totka to zrobię z pełnej klinkierowej ogrodzenie i elewacje z płytek klinkierowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do segmentowych ogrodzen - popatrzcie na żorskiej i w wodzisławiu na kokoszyckiej kolo inter carsu /nowy punkt/ tam tez powinni miec !! ja widzialam kiedys wlasnie takie "segmenty" klinkierowe ... mi sie podobaly ale mariusz sie obawia wlasnie o jakosc !! my narazie jestesmy za opcja murowania z betonikow i okladania plytkami ... wychodzi relatywnie najtaniej i elegancko ... taka sama plytka na cokol i moim zdaniem bedzie to swietne!!

 

Wszystko zalezy od cegly. Jak pasowalaby Ci w kolorze "ceglastym" to te sa po 1 pln i murowanie z nich slupkow wychodzi taniutko! A samo murowanie jest proste jak cholera - jak chcecie to Wam pokaze :D

 

Betoniki nijak nie pasuja rozmiarami do plytek - bedziecie musieli kazda ciac, a dodatkowo sa cztery naroza, a bez oryginalnych naroznikow to wyglada srednio (a z naroznikami poplyniecie z kasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a gdzie na tej Żorskiej to widziałaś? Adam jakbyś nie miał kasy to byś dał siatkę leśną,a nie panelowe ogrodzenie,bo jak dla mnie to wcale one też tanie nie są.Pisałam już,że szukam taniego rozwiazania,nie mam kasy.Jakby co to nie zapominajcie,że jestem bezrobotna.Jak wygram w totka to zrobię z pełnej klinkierowej ogrodzenie i elewacje z płytek klinkierowych.

 

Gabi a te pseudo-klinkiery to ile wychodza? Przeciez to tylko slupki - a gdzie reszta (przesla) ????? :) Same slupki w ogrodzeniu panelowym sa po 50-60 pln :)

 

EDIT: najtaniej to IMO wyjda slupki z pustakow zasypowych zalanych byle jakim betonem plus nalozenie naroznikow i otynkowanie ich np. tynkiem takim jak na domu. Wlasnie w tym tygodniu tynkowalem barankiem w taki sposob moje dwa slupy na tarasie:

 

http://szyna.civ.pl/taras/1.jpg

 

Bo tez nie mam kasy na wykonczenie ich czyms innym (klinkierka = 2,5 tys pln!!), a zostaly mi dwa wiadra tynku z domu wiec dokupilem tylko narozniki, troche zwyklego tynku na podklad i calosc wyszla mnie 40 pln ;) A zrobic musialem bo lada dzien bede kladl legary i dechy tarasowe :)

 

W polowie roboty:

http://szyna.civ.pl/taras/3.jpg

 

Jeszcze troche i bedzie ladnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku,ale mi nie chodzi o tą robotę za flaszkę,bo chłopa mam takiego zdolnego,że i bez flaszki by mi to zrobił,ale o koszt trzy razy wyższy.Jasek jakbyś był tak miły i podał chociaż ulicę gdzie ten gość ma takie słupki to będę wdzięczna,bo w tym tygodniu do Bierunia nie dam rady podjechać a chciałabym to zobaczyć.Pati ja choruję na elewację z klinkieru,piękna jest,ale kto by na to zarobił.Na Pochyłej widziałam dzisiaj śliczny dom obłozony ciemnymi płytkami klinkierowymi,boski jest.
Na bocznej od polnej (zamyslow) tylko nic nie zobaczysz skul je wyrownal i wlasnie obklada je klinkierka i mnie ochrzanil ze o nim pisze ;) bo bedzie wygladac bosko BTW wlasnie wydalem 300 na same zarowki nosz mnie szlag trafi chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te nie zdążę już zobaczyć jak daje klinkierke.Adam,ale ja teraz kupię tylko trzy słupki.Dwa do furtki i jeden do bramy,chociaż bramy też jeszcze nie będziemy teraz mieć.Na razie mamy zwykłą zieloną siatke,więc na pewno taniej niż Twoje panelowe.Kiedyś przęsła będą ze zwykłych sztachetek drewnianych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a gdzie na tej Żorskiej to widziałaś? Adam jakbyś nie miał kasy to byś dał siatkę leśną,a nie panelowe ogrodzenie,bo jak dla mnie to wcale one też tanie nie są.Pisałam już,że szukam taniego rozwiazania,nie mam kasy.Jakby co to nie zapominajcie,że jestem bezrobotna.Jak wygram w totka to zrobię z pełnej klinkierowej ogrodzenie i elewacje z płytek klinkierowych.
szczerze lepiej dac siatke, zbite palety itp. i poczekac na kase i zrobic roz a porzadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te nie zdążę już zobaczyć jak daje klinkierke.Adam,ale ja teraz kupię tylko trzy słupki.Dwa do furtki i jeden do bramy,chociaż bramy też jeszcze nie będziemy teraz mieć.Na razie mamy zwykłą zieloną siatke,więc na pewno taniej niż Twoje panelowe.Kiedyś przęsła będą ze zwykłych sztachetek drewnianych.

 

A jakiego rozmiaru te slupy chcesz ? Przeliczalas ile by one wyszly murowane ? Tym bardziej ze jeszcze chyba masz te parenascie/dziesiat pozostalosci tytana ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
EDIT: najtaniej to IMO wyjda slupki z pustakow zasypowych zalanych byle jakim betonem plus nalozenie naroznikow i otynkowanie ich np. tynkiem takim jak na domu.

To mój drugi sposób na tanie ogrodzenie frontowe,obrzucone tynkiem mozaikowym :)

Taniej od pustaków zasypowych wyjdą chyba bloczki wentylacyjne z silikatu,robiłem z nich słup z przodu i kosztują dosłownie parę groszy za szt.,za 15szt zapłaciłem coś koło 40-50zł w Handlobudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój drugi sposób na tanie ogrodzenie frontowe,obrzucone tynkiem mozaikowym :)

Taniej od pustaków zasypowych wyjdą chyba bloczki wentylacyjne z silikatu,robiłem z nich słup z przodu i kosztują dosłownie parę groszy za szt.

 

Ale jakie maja wymiary ? Te zasypowe, szczegolnie w czechach - mozna kupic w przeroznych, takze calkiem duzych rozmiarow. Obawiam sie ze takie wentylacyjne beda za malutkie i beda wygladaly smiesznie :) Minimum to IMHO taki slupek 40x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale jakie maja wymiary ? Te zasypowe, szczegolnie w czechach - mozna kupic w przeroznych, takze calkiem duzych rozmiarow. Obawiam sie ze takie wentylacyjne beda za malutkie i beda wygladaly smiesznie :) Minimum to IMHO taki slupek 40x40.

http://www.cozaile.pl/technologia-murowana/produkty/pustak-wentylacyjny-pw-24n

Fakt,w ogrodzeniu mogą wyglądać bardzo "delikatnie" ;)

Chociaż mój słup wygląda okazale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...