Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

kurcze, teraz juz nic nie wiem :) na płot chyba faktycznie cegła...kiedys tam :) póki co z boku dajemy panelowe i podmurówka z bloczków...a frontowe zostanie na przyszły rok...może ktoś wymysli coś ciekawego do tego czasu :) albo z Gabrysią w totka wygramy ...chociaż ja właściwie nie gram ;)

ale ta elewacja mnie kusi, zawsze mi sie taka marzyła.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a jak sie wam widzi taki rodzaj elewacji - tzn czesc płytki część tynk, też mi przeszło przez myśl żeby częściowo opłytkować, tylko płytki mam inne

 

dom podobny do mojego ja myślałam zeby jeszcze rogi domu opłytkowac - tam mam okna i wokoło nich dac płytki

 

http://www.probud.skleppsb.com.pl/product_picture/full_size/d28513975bc6980cb7784da620d803c9.jpg

 

a moja płytka taka:

 

http://nokautimg1.pl/p-89-35-89352c12f76f40f76c93701133c5d7ca500x500/simple-sand-elewacja-24-5x6-5.jpg

 

a wyglądałoby to tak:

 

http://klinkier.blox.pl/resource/klinkier.jpg

 

a płot może bez podmurówki :) tylko słupki i przęsła (zdj. z tego forum)

 

http://www.fence-depot.com/ourwork/images/gate.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyglądałoby to tak:

 

http://klinkier.blox.pl/resource/klinkier.jpg

 

Tylko jezeli uzyjesz tez plytek naroznikowych! Policz ile ich wyjdzie - kazdy naroznik, kazdy glif okienny (nadproza etc). Zwykle elementy narozne sa 5-10 x drozsze od pojedynczej plytki... ;) Bez nich wszystkie naroza ukaza ze to nie cegla, a plytki - nie wyglada to moim zdaniem za ciekawie :)

 

a płot może bez podmurówki :) tylko słupki i przęsła (zdj. z tego forum)

http://www.fence-depot.com/ourwork/images/gate.jpg

 

Ja tez nie mam podmurowki - mam pod tym agrowloknine i posadzone jalowce. Wiem ze Ci sie agrowloknina nie podoba - tylko bez niej czeka Was cotygodniowe niewygodne koszenie podkaszarka, a dookola slupkow - reczne pielenie - katorga ;) Jezeli podoba Ci sie tego typu ogrodzenie to polecam http://www.xcel.pl - bajera, tylko drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zmagamy z tym tematem i chyba będzie całkiem po kosztach czyli brama z marketu i czarna siatka bez podmurówki. Tego musi być 120mb i nawet panele wyjdą kilka tysięcy drożej. Ciekawe czy będziemy umieli na nią patrzeć:) Może kiedyś na tych słupkach uda sie wstawić sensowne przesła albo sztachety?

co mam zrobić z bramą z marketu przed pomalowaniem? przetrzeć całą papierem ściernym czy tylko rdzawe plamy usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zmagamy z tym tematem i chyba będzie całkiem po kosztach czyli brama z marketu i czarna siatka bez podmurówki. Tego musi być 120mb i nawet panele wyjdą kilka tysięcy drożej. Ciekawe czy będziemy umieli na nią patrzeć:) Może kiedyś na tych słupkach uda sie wstawić sensowne przesła albo sztachety?

co mam zrobić z bramą z marketu przed pomalowaniem? przetrzeć całą papierem ściernym czy tylko rdzawe plamy usunąć?

 

Tez mam 120mb.. frontu :D Na tylach (300mb) mam 2mb siatke powlekana.

 

Brame z marketu najlepiej kup w wersji ocynkowanej, bez malowania i zawiez do lakierni proszkowej (macie w Rybniku jedna fajna). Za malowanie proszkowe zaplacisz maksymalnie 100-120 pln, a takie malowanie jest bardzo estetyczne i super trwale :)

 

Jak brama nie jest w ocynku to bym ja najpierw wypiaskowal (50-100 pln), ocynkowal (tu niestety nie znam dokladnie cen) i pomalowal proszkowo. Spokoj na 20 lat, bez ocynku bedziesz to co rok odmalowywal pedzelkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić z bramą z marketu przed pomalowaniem? przetrzeć całą papierem ściernym czy tylko rdzawe plamy usunąć?

Zawieźć do cynkowni, a później do lakierni.

W zależności jaka to lakiernia i cynkownia temat powróci po 3-10 latach.

Domowymi sposobami uzyskasz trwałość powłoki max. 3 lata przy dobrych suchych wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie mnie uświadomcie bo nie mam porównania kafelkowanie 30-35 zł . ,ocieplenie wełną szczytów 10, 00 , położenie płyt OSB na podłogę strych 15,00 a płyty kartonowo gipsowe z całą resztą ( wełna folia płyty itp) to wydatek 50 zł za metr kwadratowy Jak te ceny mają sie do cen rynkowych Ile wy płaciliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zmagamy z tym tematem i chyba będzie całkiem po kosztach czyli brama z marketu i czarna siatka bez podmurówki. Tego musi być 120mb i nawet panele wyjdą kilka tysięcy drożej. Ciekawe czy będziemy umieli na nią patrzeć:) Może kiedyś na tych słupkach uda sie wstawić sensowne przesła albo sztachety?

co mam zrobić z bramą z marketu przed pomalowaniem? przetrzeć całą papierem ściernym czy tylko rdzawe plamy usunąć?

 

A czemu wogole czarna siatka? Czarna brzydka jest! Sasiad ma i wyglada jak w wiezieniu - lepsza jest zielona - na tle roslinek jej wogole nie widac :) No i nie kupuj czasem siatki w markecie bo przeplacisz, a jakosc jest marna!! Ja po siatke jechalem pod zawiercie - tam jest centrum siatek i ceny nizsze, a siatke mam "strong" z druta 4mm - w marketach to taka cienizna po 2mm - roznica jest kolosalna i warto wziac taka mocniejsza :) Ogolnie marketow bym unikal jak ognia jezeli chodzi o sprawy ogrodzeniowe, bo ceny potrafia zabic. Np. zielona obejma narozna do slupka 60x40 do montazu paneli kosztuje... uwaga... 9,99 pln. W sieci kupisz solidniejsza za 1-1,5 pln. Zwykle obejmy sa po 3-4 pln, w sieci kupisz po 0,5-1 pln. Przy 120mb potrzebowalem ich ok. 150 sztuk, czyli dobrych pare setek w kieszeni! Tak jest ze wszystkim - wszystkie male elementy (druty naciagowe etc) sa przerazliwie drogie :)

 

W Rybniku polecam sklep http://www.siatexpol.pl - maja wszystko calkiem tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli samodzielne działanie, nawet nie mam jak zawieźć jej do lakierni czy cynkowni.

Domowy sposób:

0. ZDOBĄDŹ FARBĘ MINIOWĄ

1. Przetrzyj rdzę papierem/szczotką drucianą/czyścikami ściernymi

2. Odtłuść benzyną

3. Pomaluj podkładem (Farba miniowa)

4. Pomaluj chlorokauczukiem

5. W trakcie zakładania uważaj na zdarcie świeżej farby.

 

Wszelkie spawy i dziury technologiczne w profilach to potencjalne ogniska rdzy.

Tam się skup najbardziej.

Ilość powłok 2+2, po każdym malowaniu czekasz aż wyschnie i odtłuszczasz lub malujesz w zamkniętym pomieszczeniu.

W trakcie malowania mieszaj minię w puszce co jakiś czas.

 

Jest jeszcze ocynk w spray'u, ale będzie Cię to kosztować sporo, a efektu nie osiągniesz lepszego niż minią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zielona mniej nam się podoba niż czarna.

Wydaje się mniej widoczna. Właśnie siatexpol będzie nam to robił. 32zł materiał+25zł robocizna na siatce 3,2mm. Zwykle panele też jakoś nie zachwycają, już wolę równą siatkę.

Winkler już trzeci tydzień naprawia zagęszczarkę płytową. Może ktoś ma namiar na człowieka z taką maszyną bo coraz bardziej nas to blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zielona mniej nam się podoba niż czarna.

Wydaje się mniej widoczna. Właśnie siatexpol będzie nam to robił. 32zł materiał+25zł robocizna na siatce 3,2mm. Zwykle panele też jakoś nie zachwycają, już wolę równą siatkę.

Winkler już trzeci tydzień naprawia zagęszczarkę płytową. Może ktoś ma namiar na człowieka z taką maszyną bo coraz bardziej nas to blokuje.

 

602 850 823 - wypozyczalnia zageszczarek z Niedobczyc. Maja transport i obsluge - z tego co kojarze to jakos 20 pln / h chca z operatorem co jest calkiem niska cena. Za transport do Wodzislawia chcieli ~50 pln. Tez wlasnie szukam zageszczarki - takiej 200kg.. Protech widze na stronie ok 150 pln / dobe :/ Moze zrobimy zrzutke z sasiadami ;)

 

EDIT: a nikt z Was by na pol dnia nie chcial tej zageszczarki 220kg za 150/2 pln ? :) Ja ja potrzebuje na 2-3h kurde i szkoda mi tyle bulic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zielona mniej nam się podoba niż czarna.

Wydaje się mniej widoczna. Właśnie siatexpol będzie nam to robił. 32zł materiał+25zł robocizna na siatce 3,2mm. Zwykle panele też jakoś nie zachwycają, już wolę równą siatkę.

 

A mnie moje zwykłe panele zachwycają :p:p:p I łatwiejsze w montażu. No ale nasze ogrodzenie robił S własymi rękami, z siatką byłoby gorzej. A tak 4 tyś w kieszeni za robociznę, będzie na wykończenie tarasu :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ten słupek potrzebujemy 35x35.Adam Ty liczyłeś z tą cegłą za złotówkę,że wyszzło by to ok.130 zł,a ja Ci pisałam,że tytan jest po 3,20 najtaniej,czyli jeden słupek wyjdzie ok.400 zł.(dobrze liczę??).Jasek właśnie mamy tak jak piszesz,zielona siatka+furtka pozbijana z desek(wstyd na wsi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ten słupek potrzebujemy 35x35.Adam Ty liczyłeś z tą cegłą za złotówkę,że wyszzło by to ok.130 zł,a ja Ci pisałam,że tytan jest po 3,20 najtaniej,czyli jeden słupek wyjdzie ok.400 zł.(dobrze liczę??).Jasek właśnie mamy tak jak piszesz,zielona siatka+furtka pozbijana z desek(wstyd na wsi)

 

Z cegly robisz slupek ~39x39 - na jedna warstwe (~8cm) wchodza 4 cegly. Na slupek 1,5mb trzeba 19 warstw * 4 cegly = 76 cegiel. Razy 3,2 = 243 pln. Plus trzy worki zaprawy po 20 pln = w sumie rowne 300 pln za slupek :) Plus oczywiscie wykonczenie (mozna np. dac cegly na sztorc). Plus oczywiscie fundament (ale to trzeba przy kazdym rodzaju slupka) - czyli troche betonu i pare drutow. Ale taki slupek masz na dluuuuuuugie lata bez koniecznosci jakiejkolwiek konserwacji czy malowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...