Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

my z sieci sciagalismy - ale nasz sprzedalam do Wojtka wiec moze juz mu nie potrzebny ??

 

Niestety potrzebny, więc nie pomogę - moja walka z wodociągami trwa nadal, chałupa stoi, tynki są, ogrzewanie się właśnie robi, a wody nadal nie mam...

 

Ile płaciłaś za ocieplanie domu? Zniszczoł wstępnie rzucił 40 zł za metr, plus materiał. Dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

po napisaniu posta w nocy wywaliło nam prąd, włączyli dzis o 17

okolica jak po pobojowisku, w najblizszej okolicy poleciał dach, dachówki, podbitka, drzewa i słupy połamane wszystko leżało na drodze, wszystkie okoliczne trampoliny na drzewach...jak statki ufo normalnie...

nie wiem skąd to sie bierze...

tak sobie teraz myśle że te krzesełka ogrodowe i stół to pikuś w porównaniu do TAKICH strat....i ciesze sie ze tylko tyle

ale dalej boje sie patrzeć w niebo.....u mnie też psychika lekko przeorana po takich przeżyciach, do tego nie spałam do rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, toś pytanie zadała, gada o robocie jak najęty, ale jaki oddział - coś wspomina ciągle o GPS ale ja nie wiem czy to oddział :sick: dopytam i dam znać :)

A twój Mariusz na którym?

 

GPS - cyt z mojego meza "oddział karny i dla pomaranczowych" po przymusowej odsiadce przeniasa go na docelowy oddzial :) mariusz karna kompanie odrobil na przygotowkach a potem trafil na MD1 i dobrze mu z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potrzebny, więc nie pomogę - moja walka z wodociągami trwa nadal, chałupa stoi, tynki są, ogrzewanie się właśnie robi, a wody nadal nie mam...

 

Ile płaciłaś za ocieplanie domu? Zniszczoł wstępnie rzucił 40 zł za metr, plus materiał. Dobra cena?

 

to Tomek widze ze juz kompleksowo buduje :) od poczatku do konca :) gosc mi chyba dobra flaszke wisi bo dzieki mnie ma tyle roboty ze hej !!! /mozesz mu przekazac :)/

 

u Halisty mialam 75zl z materialem z czego 35 to byla robocizna wiec oferta tomka chyba jest ok ale zupelnie nie wiem jakie na dzis sa ceny materialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po napisaniu posta w nocy wywaliło nam prąd, włączyli dzis o 17

okolica jak po pobojowisku, w najblizszej okolicy poleciał dach, dachówki, podbitka, drzewa i słupy połamane wszystko leżało na drodze, wszystkie okoliczne trampoliny na drzewach...jak statki ufo normalnie...

nie wiem skąd to sie bierze...

tak sobie teraz myśle że te krzesełka ogrodowe i stół to pikuś w porównaniu do TAKICH strat....i ciesze sie ze tylko tyle

ale dalej boje sie patrzeć w niebo.....u mnie też psychika lekko przeorana po takich przeżyciach, do tego nie spałam do rana

 

mniej wiecej wiem co przezywasz ... ja truchleje przy co wiekszej ulewie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były takie plastikowe krzesła z odzysku po rodzicach :) znalazły sie w okolicy...pod drzewem, na łące, w błocie....nie było co zbierać, stół to samo

teraz juz na pewno w nastepne lato musimy kupic nowe :)

generalnie przestaliśmy jadac na tarasie z powodu os...jest ich multum i są strasznie upierdliwe..jak mam latać z klapką zamiast spokojnie zjeść....to wole zjeść w kuchni gdzie też mam jak na dworze....bo okna rogowe do ziemi...a potem w spokoju iść na taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS - cyt z mojego meza "oddział karny i dla pomaranczowych" po przymusowej odsiadce przeniasa go na docelowy oddzial :) mariusz karna kompanie odrobil na przygotowkach a potem trafil na MD1 i dobrze mu z tym :)

 

DOKŁADNIE TAK :) kolonia karna....ale cóż począć, to początki więc nie ma co się stawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Pati - to straszne co piszesz...u mnie też bylo nieciekawie, ale strat żadnych nie było...prąd był nawet do rana, dopiero rano na godzine wyłączyli i potem już cały czas byl...no ale ja jestem zasilany z innej strony niż ty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uroki lata właśnie,jak jest jeszcze za chlodno,żeby jesć na dworze to żadnych owadów nie ma,a jak fajna pogoda to robale w spokoju zjeść nie dadzą.U nas aż tak dużo os nie ma,ale jak byliśmy u znajomych w Katowicach to masakra,były wszędzie.Ja się cieszę,bo udało mi się reanimowac moją trawę.No,ale ja podlewam dwa razy dziennie po dwie godziny,a jak to zleciłam mlodemu to raz dziennie przez 10 minut i efekt taki,że trawa spalona.Myślałam,że już nic z niej nie będzie,ale widzę,że wypuściła dużo zielonych źdzbełek.Teraz się tylko zastanawiam czy kosić to już,bo w innych miejscach trawa wysoka,czy poczekać aż te nowe trochę urosną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uroki lata właśnie,jak jest jeszcze za chlodno,żeby jesć na dworze to żadnych owadów nie ma,a jak fajna pogoda to robale w spokoju zjeść nie dadzą.U nas aż tak dużo os nie ma,ale jak byliśmy u znajomych w Katowicach to masakra,były wszędzie.Ja się cieszę,bo udało mi się reanimowac moją trawę.No,ale ja podlewam dwa razy dziennie po dwie godziny,a jak to zleciłam mlodemu to raz dziennie przez 10 minut i efekt taki,że trawa spalona.Myślałam,że już nic z niej nie będzie,ale widzę,że wypuściła dużo zielonych źdzbełek.Teraz się tylko zastanawiam czy kosić to już,bo w innych miejscach trawa wysoka,czy poczekać aż te nowe trochę urosną?

 

Os jest duzo jak jest duzo kwiatow, a szczegolnie ciagna do koniczyny! Dlatego zaczalem koniczyne ostro tepic i w tym roku jest ich juz duuuuzo mniej :) Kwiatow tez mam bardzo malo bo jakos nie przepadam - wole zielsko roznej masci (iglaki etc) ktore nie kwitnie ;)

 

Ja bym na Twoim miejcu ta wysoka trawe skosil - pierwsze koszenie = gdy trawa osiagnie ok 10cm i skroc o polowe (5cm). Malej to nie powinno ruszyc no bo jest mala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka druga dosiewka...po koszeniu wyszły placki gołej ziemi wiec dosiałam 3 dni temu...i wszystkie ziarna mi popłynęły....gdzieś....

za to trawka po skoszeniu dostała takiego kopa ze urosła w tydzien kilka dobrych cm

 

Zostaw se to lepiej na wrzesien - teraz jak dosiejesz to wiekszosc i tak uschnie, a najgorzej jest IMHO dosiewac w miejscach gdzie juz jakakolwiek trawa rosnie - ani tego przegrabic nie idzie za bardzo, a nie przegrabione albo wyschnie albo ptaki wydziobia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw se to lepiej na wrzesien - teraz jak dosiejesz to wiekszosc i tak uschnie, a najgorzej jest IMHO dosiewac w miejscach gdzie juz jakakolwiek trawa rosnie - ani tego przegrabic nie idzie za bardzo, a nie przegrabione albo wyschnie albo ptaki wydziobia ;)

 

dziennie podlewam więc wilgotno jest a zapowiadają chłodniejszy tydzień więc bedzie dobrze, zreszta non stop dosiewam w różnych miejscach ogrodu i kiełkuje :) trawa jest cierpliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...