Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

tylko nie ogrodźcie się tak na amen, bo jeszcze stada koparek, wywrotek i innych ciężarówek będzie tam jeździć i manewrować

 

no no, oczywiście. Mam nadzieję na te stada koparek wywrotek itp...

 

Dzięki Adam za szczegóły. A powiedz, dlaczego różne druty napinające kupowałeś? To ma jakieś znaczenie? Może głupio pytam, ale to będzie pierwszy płot w naszym życiu, a nie chcemy, żeby nas ktoś naciągnął na niepotrzebny wydatek. W siatexpol wyceniono nam wszystko na 3968zl. Chyba dużo, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no no, oczywiście. Mam nadzieję na te stada koparek wywrotek itp...

 

Dzięki Adam za szczegóły. A powiedz, dlaczego różne druty napinające kupowałeś? To ma jakieś znaczenie? Może głupio pytam, ale to będzie pierwszy płot w naszym życiu, a nie chcemy, żeby nas ktoś naciągnął na niepotrzebny wydatek. W siatexpol wyceniono nam wszystko na 3968zl. Chyba dużo, co?

 

Nie wiem czy duzo bo to wszystko zalezy od materialow! Trzeba przeliczyc. Ja kupowalem inny drut bo mam siatke 2mb i cztery druty naciagowe. Dwa (dolny i gorny) mam grubsze - one sa wazniejsze, a ich nie trzeba przewlekac miedzy siatka (tylko zahaczasz siatke o nie) wiec chcialem grubsze i mocniejsze. Dwa srodkowe mam juz troszke ciensze - przede wszystkim dlatego ze grubego druta nie daloby sie tak latwo wplesc w srodek siatki :)

 

Najwazniejszy jest gorny drut - na nim wisi cala siatka. Wiec polecam jakis grubszy drut tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :)

czy ktoś może ma do sprzedania kręgi betonowe (może komuś zostały i nie potrzebuje) ?

albo może macie jakieś namiary na firmy, które handlują czymś takim ? musimy zrobić odprowadzenie z drenażu jak najszybciej bo nas zalało ostatnio i w piwnicy mieliśmy wody po łydki :( grzecznie wypompowaliśmy ale drżymy przed deszczami :(

z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :)

czy ktoś może ma do sprzedania kręgi betonowe (może komuś zostały i nie potrzebuje) ?

albo może macie jakieś namiary na firmy, które handlują czymś takim ? musimy zrobić odprowadzenie z drenażu jak najszybciej bo nas zalało ostatnio i w piwnicy mieliśmy wody po łydki :( grzecznie wypompowaliśmy ale drżymy przed deszczami :(

z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Prefrow - betoniarnia Niewiadom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że zniszczyłem sobie ściany zbyt silnym gruntem.

Chciałem kupić grunt śnieżki, ale nie było. Pan polecił atlas unigrunt, zresztą pisze na nim, że jest do ścian gipsowych.

Można malować trzy warstwy, a dalej widac każdy zaciek gruntu pod nim. dziś spróbuję zagruntować to jeszcze gruntem-snieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hej,

 

pisał ktoś o zwrot kosztów poniesionych na wzmocnienie konstrukcji ze względu na szkody górnicze?

 

Muszę pojechać złożyć takie pisemko do Pszowa, ale przydałby się jakiś wzór, byłoby łatwiej oprzeć się na jakimś już wypłaconym:)

 

Jakby co, to [email protected]

Ja składałem taki wniosek ale do innej kopalni.

Wypłacony ;)

U nas na stronie gminy znajduje się takowy wniosek:

http://www.static.bip.gieraltowice.pl/download/attachment/4551/wniosek_zabezpieczenia.doc

 

A tego co wiem kosztorys zabezpieczeń to wymóg każdej kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem taki wniosek ale do innej kopalni.

Wypłacony ;)

U nas na stronie gminy znajduje się takowy wniosek:

http://www.static.bip.gieraltowice.pl/download/attachment/4551/wniosek_zabezpieczenia.doc

 

A tego co wiem kosztorys zabezpieczeń to wymóg każdej kopalni.

 

A kosztorys mogę prosić również? Tzn., bez kwot, ale mniej więcej żebym wiedział co napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A kosztorys mogę prosić również? Tzn., bez kwot, ale mniej więcej żebym wiedział co napisać...

Raczej trudno będzie,u mnie kosztorys to kilkanaście stron ;)

Kosztorys robił mi projektant,który projektował mi plytę fundamentową,są tam zestawienia wg aktualnie przyjętych cen i roboczogodzin wg jakiegoś systemu.

Każdy etap budowy jest tam dokładnie wyliczony i zajmuje kilka stron wyliczeń :)

Pod każdą kategorię szkód są różne typy zabezpieczeń,pod każdy dom inne,także nie ma uniwersalnego kosztorysu,ja mam III kat. szkód,określoną przez kopalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...