Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

czesc. mam znowu pytanie: jak macie rozwiązaną sprawę z przechowywaniem węgla (jeśli to nie jest węgiel w workach). Nam proponowano wykopanie obok kotłowni (poza fundamentami) takiego wielkiego zsypu zamykanego klapą, z okienkiem do kotłowni. Ma ktoś tak?

 

Tak ,tyle,że do tego zsypu mam wybite drzwi.Jak przywożą opał to te dziurę obstawiam deskami i węgiel dalej nie przelatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra witamy po długiej nieobecności. Widzę, że lokalizacja domu trochę się zmieniła. No szkoda, że nie będziemy sąsiadkami.

 

A właśnie, temat studni, mąż się zastanawia czy nie zrobić. On chciałby taką kopaną (własnonożnie oczywiście) z kręgami. Skąd mamy się dowiedzieć czy w ogóle warto kopać, tzn czy woda nie ukryła się gdzieś hen hen głęboko? Bo chyba nie od różdżkarza, co? :)

 

Nam szukał różdżarz, nawet mu wyszło. Ale samemu kopać byśmy się nie odważyli. Nam robiła ekipa z Jejkowic (ale nie polecam). Mam kopaną na 10 m i gdy widziałam jak im się obrywają boki, kręgi wykrzywia to strach było na to patrzeć. No i pytanie do czego Ci potrzebna ta woda? Jeżeli do podlewania ogórdka itp. to można bawić się w kopaną. Jeżeli ma to być studnia bardziej uyżytkowa to zastanówcie się nad wierconą. My na swoją wydaliśmy ponad 4 tyś. a teraz po badaniach wody okazało się, że nie nadaje się nawet żeby psu ją dać do picia. Jest w niej wszystko, łącznie z bakteriami coli. Napływają do niej wszystkie wody gruntowe czyli całe świństwo z pól dokoła nas. Teraz napewno zrobilibyśmy wierconą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene ślicznie to wygląda! Możesz powiedzieć, ile taka elewacja kosztuje?

 

płytki udało mi sie kupic za 26zl/m2 a z m2 płytek wychodzi 1,2m2 ściany więc potrzebuje jakieś 190m2 wychodzi 4940 za płytki na cały dom, robocizna 30zl/m2 więc jakies 6tys do tego klej i fuga...niestety i to i to dośc drogie i nie mam w tym momencie pojęcia ile to wyjdzie ale mam nadzieje zmieścić sie w 15-16tys za 220m2 elewacji

 

 

tymczasem....odwiedziłam Paryż :) miasto dalej piękne, byłam już kolejny raz....ale przeraża mnie to że biali ludzie (zaznaczam że nie zaliczam się do rasistek) to mniejszość w tym mieście. Jestem tym zaskoczona...i trochę ...hmmmm....niezadowolona ? zdziwiona ? sama nie wiem...

w każdym razie mieliśmy bardzo wyczerpujący ale i udany długi weekend :)

http://img859.imageshack.us/img859/871/20120819173430907.jpg

 

a tu zmasakrowana wieczorem po upalnym i wyczerpującym dniu :) chyba nie widać ale wlazłam do fontanny razem z mnóstwem dzieciaków :D

 

http://img266.imageshack.us/img266/4699/20120819211842827.jpg

 

 

 

a tu panorama ze szczytu wieży...można wypić tam lampke oryginalnego szampana za 10 euro...ogólnie jest drogo....bardzo...gałka lodów lub mała butelka wody kosztuje 3 euro, piwo w knajpie to juz 8 euro, transport - z lotniska do centrum i z powrotem+karnet na metro na 2 osoby kosztował nas prawie 90 euro

 

http://img684.imageshack.us/img684/1949/20120819201017363.jpg

 

 

a teraz zagadka ....ile kosztuje mieszkanie (to dużo powiedziane...ale standart na Paryż) 30m2 przy wieży Eiffla....strzelajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

tymczasem....odwiedziłam Paryż :)

Nie dziwie się,przecież najlepsze kasztany to tylko na placu Pigalle ;)

Fajny weekend :)

chyba nie widać ale wlazłam do fontanny razem z mnóstwem dzieciaków :D

Widać :)

a teraz zagadka ....ile kosztuje mieszkanie (to dużo powiedziane...ale standart na Paryż) 30m2 przy wieży Eiffla....strzelajcie ;)

150000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chyba już kiedyś ktoś o tym pisał, ale nie mogę znaleźć - czym zmyć z kostki pod wiatą ślady po oleju/płynach jakichkolwiek samochodowych (które wyciekły)? Nakapało nam trochę, tragicznie to wygląda, co prawda jak auto stoi, to nie widać, ale jak wyjedzie... Samochody naprawione, jak znów się zacznie, to nawet nie zobaczę, bo plama jest;)

Druga sprawa do tych co mają kominek i już użytkowali (pytanie trochę nie w sezonie): czy też Wam się brudzi w środku kominek od sadzy? Miałam o to już pytać zimą - czy macie jakiś sposób na to? Znajomy polecił nam jakiś proszek zielony, który dosypywaliśmy do drewna, podobno miał spalać ten osad. Ale on w ogóle nie działał. Nadal wnętrze kominka mamy oblepione dosłownie takimi płatami - może to wina wkładu? Jak to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka poszukaj na necie,swego czasu mialam to dystybuować,ale nie wyszło środki perfect.Drogie,ale rewelacyjne.Do kominka i piekarnika mielismy taki psikacz jak clin,wystarczyło popsikać poczekać i brud spłynął.Swoją drogą też muszę kupić,bo sie skończył,a do kominka nie można zajrzeć.Jest też do czyszczenia kostki brukowej,niestety z braku kostki jeszcze nie wypróbowany.

Odnośnie Leieru słowackiego,mamy z niego dom,stoi,murarze nie narzekali.Na pewno o niebo lepszy od polskiego.Inna rzecz,że drugiego domu nie zbudowałabym z ceremiki,tylko jakiegoś betonu komórkowego czy czegoś tam podobnego.Ceramike strasznie źle obrobić,wierci się w tym bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z Leierem słowackim z Lubaru?

Będę bardzo wdzięczna za jakeis wskazowki

 

My od nich braliśmy. A właściwie od kolesia z dom-netu. Okazuje się że pod Lubarem są inne firmy. Załatwialiśmy wszystko przez Krzysztofa Stepczuka 697-342-000. Wszystkie dostawy autami i z magazynu z Lubaru z tym, że po dużo niższych cenach. Krzysztof Stepczuk jest pracownikiem Lubaru. Dostawy dosłownie na telefon, świetny kontakt.

Odnośnie leiera słowackiego - jest lepszy od polskiego jeśli chodzi o cięcia na połówki ze względu na prostokątne piórka a nie rombowate jak to jest w przypadku leiera slowackiego. Pozostaje mniej odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od nich braliśmy. A właściwie od kolesia z dom-netu. Okazuje się że pod Lubarem są inne firmy. Załatwialiśmy wszystko przez Krzysztofa Stepczuka 697-342-000. Wszystkie dostawy autami i z magazynu z Lubaru z tym, że po dużo niższych cenach. Krzysztof Stepczuk jest pracownikiem Lubaru. Dostawy dosłownie na telefon, świetny kontakt.

Odnośnie leiera słowackiego - jest lepszy od polskiego jeśli chodzi o cięcia na połówki ze względu na prostokątne piórka a nie rombowate jak to jest w przypadku leiera slowackiego. Pozostaje mniej odpadów.

 

Marcela a dawno kupowaliscie? Pamietasz mzoe w jakiej cenie?

I czy nie mieliscie problemu ze zwrotem lub jakimis reklamacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...