Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Agusia a gdzie kupowalas material? I czy pamietasz w jakiej cenie wtedy byl?

No i najwazniejsze czy duzo mieliscie odpadow ?

 

Ja całą budowę zaopatrywałam się w Lubarze, ze zwrotami nigdy nie miałam problemów. Ceny nie pamiętam, ale nie ma co tu porównywać, bo to było 2 lata temu. Wiem tylko, że Lubar po negocjacjach dał mi najlepszą cenę ze wszystkich hurtowni w okolicy. A odpadów trochę było, ale one zawsze będą, bo ceramika jest krucha, jakby nie patrzeć. Jednakże nie były to duże ilości. Większość z nich murzarz wykorzystał gdy potrzebował mniejszy kawałek niż cały kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Marcela a dawno kupowaliscie? Pamietasz mzoe w jakiej cenie?

I czy nie mieliscie problemu ze zwrotem lub jakimis reklamacjami?

 

Braliśmy w zeszłym roku i w tym.

Ceny z tego roku, wlaściwie sprzed miesiąca:

38 - 4,61 brutto

12 - 3,95 brutto

8 - 3,44 brutto

 

Jesli chodzi o reklamacje to nie było takich sytuacji, zawsze przywozili kilkanaście sztuk więcej w razie jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu. Zwroty to tylko pełne palety.

Właściwie teraz bierzemy od tego kolesia wszystko na budowę (prócz piasku). Współpracujemy z nim drugi rok i nadal ma bezkonkurencyjne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra witamy po długiej nieobecności. Widzę, że lokalizacja domu trochę się zmieniła. No szkoda, że nie będziemy sąsiadkami.

 

 

 

Nam szukał różdżarz, nawet mu wyszło. Ale samemu kopać byśmy się nie odważyli. Nam robiła ekipa z Jejkowic (ale nie polecam). Mam kopaną na 10 m i gdy widziałam jak im się obrywają boki, kręgi wykrzywia to strach było na to patrzeć. No i pytanie do czego Ci potrzebna ta woda? Jeżeli do podlewania ogórdka itp. to można bawić się w kopaną. Jeżeli ma to być studnia bardziej uyżytkowa to zastanówcie się nad wierconą. My na swoją wydaliśmy ponad 4 tyś. a teraz po badaniach wody okazało się, że nie nadaje się nawet żeby psu ją dać do picia. Jest w niej wszystko, łącznie z bakteriami coli. Napływają do niej wszystkie wody gruntowe czyli całe świństwo z pól dokoła nas. Teraz napewno zrobilibyśmy wierconą.

 

agusia_x niestety nie z naszej winy, musielismy kupic nową działkę. ale chyba lepszą, więc jest ok. pozdrowienia dla męża. :)

co do wody, to znajomy mężowi pokazał po czym poznać gdzie płynie woda, ale póki co chyba nie będziemy kopać (przeraziłaś mnie tą twoją studnią), szukamy jakiegoś wielkiego pojemnika na wodę. jakby ktoś miał odsprzedać to my chętnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kominka mam środek który dostałam od sprzedawcy, firma Remix, środek do usuwania przypaleń, w sprayu, psikam i samo spływa

poza tym jeśli szyba jest z polaryzą/polarizą to ostry ogień powoduje ze to samo sie wypala, u mnie to działa

 

Pat, ale mi nie chodzi o szybę - też dostałam środek od Wilczoka Remix. Mi chodzi o wnętrze - wkład. Na ściankach się robi taki osad-płaty sadzy. Brzydko to wygląda; siedzę tak sobie przy tym kominku, który nie grzeje teraz i to widzę - nie podoba mi się i zrobiłabym z tym porządek.

 

Gabrysia, dzięki, posprawdzam to, co napisałaś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

Poszukuje dobrego elektryka , na naszym forum w namiarach znalazłam kilka razy polecanego pana Mariusza Sobala ,jestem ciekawa jakie ma zalety :) Może ewentualnie ktoś jeszcze może polecić swojego elektryka .Szukam kogoś solidnego ,słownego ,kogoś kto potrafi też doradzić :) gdyby jeszcze był nie najdroższy to już wogóle ideał :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat, ale mi nie chodzi o szybę - też dostałam środek od Wilczoka Remix. Mi chodzi o wnętrze - wkład. Na ściankach się robi taki osad-płaty sadzy. Brzydko to wygląda; siedzę tak sobie przy tym kominku, który nie grzeje teraz i to widzę - nie podoba mi się i zrobiłabym z tym porządek.

 

Gabrysia, dzięki, posprawdzam to, co napisałaś:)

 

Musisz wyeliminowac problem u zrodla. A zrodlem powstawania tej sadzy jest:

 

1. Mokre drewno

2. Nieprawidlowy sposob palenia (za bardzo "dusisz" ogien)

3. Za slaby ciag w kominie

 

Wyeliminuj wszystkie w/w powody i sadza sama sie wypali i wiecej sie nie pojawi :)

To kominek powietrzny, czy z plaszczem wodnym ?

 

Dodam, ze najczestszym powodem jest punkt nr 1. Drewno ktore kupisz - najlepiej spalac nie w tym sezonie, ani nawet nie w nastepnym, tylko dopiero za 2 lata. Swiezo (czyli do powiedzmy roku wstecz) kupione i przywiezione drewno zawsze jest mokre - niedosc, ze daje znacznie mniej ciepla to wlasnie mocno syfi wklad i sam komin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się,przecież najlepsze kasztany to tylko na placu Pigalle ;)

Fajny weekend :)

 

 

 

150000 ?

 

nie trafiłeś :)

mieszkanie 30m2 obok wieży to koszt ponad 2 moich domów :) 450 tys euro :) KOSMOS...

 

 

 

 

a co do kominka jeszcze - na ściankach też mam sadze ale ona jakos sama odpada płątami, wypala sie jak zrobię duży ogień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

Poszukuje dobrego elektryka , na naszym forum w namiarach znalazłam kilka razy polecanego pana Mariusza Sobala ,jestem ciekawa jakie ma zalety :) Może ewentualnie ktoś jeszcze może polecić swojego elektryka .Szukam kogoś solidnego ,słownego ,kogoś kto potrafi też doradzić :) gdyby jeszcze był nie najdroższy to już wogóle ideał :)

Pozdrawiam

U mnie robil tani nie jest ale dobrze zrobil . Dzisiaj wzialbym forumowego Roberta Sz. i tobie go polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyeliminowac problem u zrodla. A zrodlem powstawania tej sadzy jest:

 

1. Mokre drewno

2. Nieprawidlowy sposob palenia (za bardzo "dusisz" ogien)

3. Za slaby ciag w kominie

 

Wyeliminuj wszystkie w/w powody i sadza sama sie wypali i wiecej sie nie pojawi :)

To kominek powietrzny, czy z plaszczem wodnym ?

 

Dodam, ze najczestszym powodem jest punkt nr 1. Drewno ktore kupisz - najlepiej spalac nie w tym sezonie, ani nawet nie w nastepnym, tylko dopiero za 2 lata. Swiezo (czyli do powiedzmy roku wstecz) kupione i przywiezione drewno zawsze jest mokre - niedosc, ze daje znacznie mniej ciepla to wlasnie mocno syfi wklad i sam komin!

 

Dobra, będziemy eliminować. Drewno palone ubiegłej zimy leżało 1 sezon, czyli rok (wstecz), więc może rzeczywiście jeszcze za mokre?? Mamy kominek z płaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robil tani nie jest ale dobrze zrobil . Dzisiaj wzialbym forumowego Roberta Sz. i tobie go polecam.

 

ja sie tez podpisze pod poleceniem roberta !!! my robilismy elektryke "razem" i co jak co ale fantazje to on ma a przy takiej instalacji ta umiejetnosc jest NIEZMIERNIE WAZNA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tez podpisze pod poleceniem roberta !!! my robilismy elektryke "razem" i co jak co ale fantazje to on ma a przy takiej instalacji ta umiejetnosc jest NIEZMIERNIE WAZNA!!!

 

Ja co prawda elektrykę robiłem ze znajomym i tu nie polecę, bo on nie zajmuje się tym zawodowo, natomiast polecam każdemu wszystkich, których poleca mea:)

 

Teraz jestem po wylewkach Adama z Lubaru, poleconego oczywiście przez meę, jestem zadowolony.

 

W kolejce czeka Szymon od karton gipsów, wchodzi na początku listopada, mam nadzieję, że będzie równie dobry

 

Mea, czy Szymon robił u Ciebie również łazienki? I też polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167381-we%C5%82na-z-Castoramy-knauf-15cm&p=5488902&viewfull=1#post5488902

forumowicz devileczek:

Ja z ciekawosci przeliczylem dwa przypadki ocieplania welna 17cm 0.044W/mKi 0.032W/mk miedzykrokwiowo, i 10cm podkrokwiowo 0.032.

 

Zalozenia :

wysokosc krokwi 17cm

przewodnictwo sosny 0.16W/mk (polska sosna, kanadyjska ma ponoc 0.11)

dach 120m2

srednia roznica temperatur 25C ( na zewnatrz -5, przez caly dzien)

ilosc dni grzewczych 200 ( ekstremalny przypadek, trudno przez 200 dni w roku miec srednio -5C na zewnatrz)

Rozstaw krokwi 90cm

Szerokosc krokwi 8cm

10cm welny 0.032 podkrokwiowo - przewodnictwo cieplne 0.032, opor (3.125)

Cena welny 0.032 - 24PLN 17cm

Cena welny 0.044 - 9PLN 17cm

 

W nawiasach podano opor cieplny

przewodnosc cieplna welny 0.044 o gr 17 cm = 0.26W/m2K (3.85)

analogicznie dla sosny = 0.88W/m2K (1.13)

Przewodnosc cieplna polaci z jedna warstwa ocieplenia , 91.2%*0.26+8.8%*0.88 = 0.315W/m2K (3.175),

W tym przypadku 25% ciepla przenika przez wizbe, 75% przez welne.

Po dodaniu drugiej warstwy super welny, czyli 3.175+3.125 = 6.25m2K/W, czyli przewodnictwo cieplne dachu wynosi ok 0.16W/m2K

 

Analogicznie dla welny 0.032 stosowanej miedzykrokwiowo:

Przewodnosc cieplna polaci z jedna warstwa ocieplenia 0.275W/m2K (3.62)

tym przypadku 28.5% ciepla przenika przez wizbe, 71.5% przez welne

Po dodaniu drugiej warstwy super welny, czyli 3.62+3.125 = 6.75m2K/W, czyli przewodnictwo cieplne dachu wynosi ok 0.148W/m2K

Roznica dla calego dachu w stratach ciepla to 7.5%

Strata mocy w pierwszym wypadku wynosi 120m2*0.16*25C to 480W, z czego 7.5% jakie%2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...