Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
ja bym bez namysłu brała 39, to juz minimum w dzisiejszych czasach...44 to może nad nieogrzewany garaż pro forma

 

u mnie znowu zaczyna wiać....oby to nie przyniosło niczego złego

 

ja bez namysłu to dałem 15+15 - 0,033 i 0,039 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
Mea ja zapytanie do ciebie , z tego co wiem posiadasz kocioł SAS tłokowiec 23KW. Czy mozesz cos więcej powiedziec o nim, a chodzi mi o :

zużycie opału ,łatwości obsługi itp. naprawde jestem ciekawy by poznać wszystkie plusy jak i minusy tego kotła dzięki i pozdrawiam.

 

poza tym, że jest sporo przewymiarowany jak na jej dom, to pewnie wszystko z nim ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio znalazłem cos takiego :

 

http://www.aplatech.pl/index.php/oferta/materialy-scienne/pustaki-ceramiczne/jopek/

 

zamawia sie telefonicznie lub przez maila a płaci kierowcy po rozładowanu

 

pustaki jopek 25pw klasa 10 za 3,03zł , klasa 15 3,35zł

 

do ceny trzeba doliczyc koszt transportu który ustalany jest indywidualnie

w moim przypadku cena sztuki klasy 10 przy zamowieniu pustaków na 180m2 muru uwzgledniając transport wyszła w granicach 3.45

 

 

ale na sciany domu to chyba klasa 10 to troche za malo??

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na sciany domu to chyba klasa 10 to troche za malo??

co o tym sądzicie?

 

Beton komorkowy w zaleznosci od gestosci to klasa 1,5-7, a mozna nim budowac nawet kilku-pietrowe budynki.. Wiec - 10-tka spokojnie moze byc :) Ja dla spokoju sumienia mam 15-tke porothermu - taka powinna tez byc mniej krucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda elektrykę robiłem ze znajomym i tu nie polecę, bo on nie zajmuje się tym zawodowo, natomiast polecam każdemu wszystkich, których poleca mea:)

 

Teraz jestem po wylewkach Adama z Lubaru, poleconego oczywiście przez meę, jestem zadowolony.

 

W kolejce czeka Szymon od karton gipsów, wchodzi na początku listopada, mam nadzieję, że będzie równie dobry

 

Mea, czy Szymon robił u Ciebie również łazienki? I też polecasz?

 

nie lazienki robil mi pan Mietek ale on jak twierdzi juz fuch nie robi - i chyba dobrze ... a szymon mial mi przyjsc robic schody ale jak zwykle dla mnie nei ma czasu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea ja zapytanie do ciebie , z tego co wiem posiadasz kocioł SAS tłokowiec 23KW. Czy mozesz cos więcej powiedziec o nim, a chodzi mi o :

zużycie opału ,łatwości obsługi itp. naprawde jestem ciekawy by poznać wszystkie plusy jak i minusy tego kotła dzięki i pozdrawiam.

 

ogolnie nic zlego nie moge na niego powiedziec ... jak tloki czasem sie blokuje i trzeba go popchnac recznie - zwlaszcza przy groszku 16-31 ktory mielismy zima ... ale to nie typowy eco wiec nie mozna miec pretensji :) z rozpalaniem nie ma klopotu, co do czyszczenia ja sie nie wypowiadam a mariusz nie marudzi :)

 

a co do przewymiarowania - ponoc ... ale przy 25st mrozie nie odczulismy nic w domu wiec nawet na taki hardcore daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję porady w sprawie doboru kotła do CO - mam 190m2 do ogrzania podłogówką-(1200mb rurek), dom z porotermu 25cm +15cm styro, podpiwniczony -Ciepła woda dla dwóch osób na stałe.Mam wstępnego kandydata - RBR Ekouniwesal 17kW firmy instalco, ale nie wiem czy aby nie za mała moc- może model 23kW ? Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję porady w sprawie doboru kotła do CO - mam 190m2 do ogrzania podłogówką-(1200mb rurek), dom z porotermu 25cm +15cm styro, podpiwniczony -Ciepła woda dla dwóch osób na stałe.Mam wstępnego kandydata - RBR Ekouniwesal 17kW firmy instalco, ale nie wiem czy aby nie za mała moc- może model 23kW ? Będę wdzięczny za opinie.

 

Lepiej trafić nie mogłeś :)

Zapukaj do mnie na gg-2426716 lub zadzwoń 721274788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato jest ok ale do grzania w zimie juz nie bardzo.

 

zdecydowanie na zime musi byc kamienny!! ale ten co mialam marcelowski znowu nie nadawal sie na lato by zbyt dlugo sie palil i sie piec przegrzewal ... ale roznica w kalorycznosci jest zasadnicza - 23kJ czech /w optymistycznej wersji/ a nawet do 31kJ marcelowski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...