Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Potrzebuję porady w sprawie doboru kotła do CO - mam 190m2 do ogrzania podłogówką-(1200mb rurek), dom z porotermu 25cm +15cm styro, podpiwniczony -Ciepła woda dla dwóch osób na stałe.Mam wstępnego kandydata - RBR Ekouniwesal 17kW firmy instalco, ale nie wiem czy aby nie za mała moc- może model 23kW ? Będę wdzięczny za opinie.

17kW jest idealny dla Twojego domu.

Zadzwoń ,po prawej masz odnośnik do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHWAŁOWICE ma 27

Jak sprawuje się Marcelowski w lecie,nie zasyfia pieca za mocno?

 

marcelowski zasyfia nawet zima ale zima zdecydowanie mniej ... natomiast latem jest kompletnie nieustawialny a przy wiekszych wichurach piec sie palil na 90st !!!!!!! przy slabym weglu nie ma takiej opcji !! zima nawet jesli sie rozgrzewal to zawsze mial wystarczajaca ilosc odbiornikow i nie bylo tego efektu ... inny temat to klapa na wiatrak ... bedziemy ja musieli uskutecznic jsienia ale kurka gdzies stracilam link do sklepu w ktorym to jest dostepne ... wiesz o czym mowie ?? taka oslona zeby ciag z komina nie rozpalal wegla ...

 

tak w kwestii porownania wegla i jego kalorycznosci kontra czas opalania ... marcelowski 2,5t starczyl nam od grudnia do kwietnia ... od kwietnia do teraz spalilismy natomiast 1,3t brunatnego /przy czym praktycznie do maja byl wlaczony obieg na dom bo moj maz nie potrafil sie przekonac do tego ze nalezy juz piec przelaczyc !!! a walnieta tesciowa go utwierdzala w przekonaniu ze powinno sie grzac jeszcze dluzej :)/ teraz jeden worek brunatnego starcza nam na 7 do 8 /nawet 9/ dni ... chyba zupelnie niezly wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuję sterowanie bruli.pl , grzeję tylko CWU i 160kg wystarcza na ponad 2 miesiące.

No na Twoim miejscu kupił bym mniejszy -17kW. A jaki masz kocioł jeśli można wiedzieć?

Co do przesłony to można ją zrobić samemu.

W Twoim przypadku warto pomyśleć o ograniczniku ciągu kominowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuję sterowanie bruli.pl , grzeję tylko CWU i 160kg wystarcza na ponad 2 miesiące.

No na Twoim miejscu kupił bym mniejszy -17kW. A jaki masz kocioł jeśli można wiedzieć?

Co do przesłony to można ją zrobić samemu.

W Twoim przypadku warto pomyśleć o ograniczniku ciągu kominowego

 

 

dokladnie taki

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html

jak juz pisalam 23kw

 

co do sterownika to sie nie wypowiadam bo sie kompletnie na tym nie znam - maz wyczylal ze ok ... ale jesli da sie podlaczyc cos lepszego i warto to zrobic z jakiegokolwiek powodu to chetnie sie dowiem cos wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taki

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html

jak juz pisalam 23kw

 

co do sterownika to sie nie wypowiadam bo sie kompletnie na tym nie znam - maz wyczylal ze ok ... ale jesli da sie podlaczyc cos lepszego i warto to zrobic z jakiegokolwiek powodu to chetnie sie dowiem cos wiecej :)

 

Więcej można się dowiedzieć na www.bruli.pl

Sterownik jest uniwersalny jak do ślimaka tak i do tłoka.Ma opcje pracy automatycznej oraz ręcznej.

Podgląd oraz sterowanie za pomocą internetu oraz tel komórkowego.

Z racji tego,że są to testy nie dam podglądu do mojego sterownika ale podaję inne do wyboru https://esterownik.pl/zdalny-dostep można podejrzeć pracę wszystkich zarejestrowanych użytkowników.

Firma ta opracowała bezdymne spalanie w kotłach z podajnikiem tłokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję porady w sprawie doboru kotła do CO - mam 190m2 do ogrzania podłogówką-(1200mb rurek), dom z porotermu 25cm +15cm styro, podpiwniczony -Ciepła woda dla dwóch osób na stałe.Mam wstępnego kandydata - RBR Ekouniwesal 17kW firmy instalco, ale nie wiem czy aby nie za mała moc- może model 23kW ? Będę wdzięczny za opinie.

 

Właśnie w piątek dojechał do nas taki kociołek :)

Kurier trochę zakręcony, ale na szczęście udało się ściągnąć kociołek z auta :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kominek z płaszczem wodnym.

 

Aaa widzisz - to zupelnie inna para kaloszy. Ja tez mam z plaszczem i zeby dojsc do stanu kiedy szyba i scianki sie nie kopca trzeba sie sporo nadoswiadczac :D Jaki masz sterownik i jak on dokladnie dziala ? Jaka temperature trzymasz w plaszczu? Dla mnie najlepsza to ok 60-65stC i sterowanie ("analogowe" 1-10) doplywem powietrza - przepustnica elektryczna na dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam sprawdzonej firmy windykacyjnej, metody działania są mi obojętne, jesli ktos miał stycznosc to prosze o info

 

Tzn. szukasz dresow do spuszczenia komus wpier***u, czy raczej legalna kancelarie co to ktorej wezwania do zaplaty z pieczatka prawnika ma sie wystraszyc ten co Ci kase wisi ? :)

 

Jak to drugie to Ci dam na priv nr mojego brata - radca prawny ktory sie zajmuje wlasnie glownie windykacja. Ale taka legalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...