Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Aaa widzisz - to zupelnie inna para kaloszy. Ja tez mam z plaszczem i zeby dojsc do stanu kiedy szyba i scianki sie nie kopca trzeba sie sporo nadoswiadczac :D Jaki masz sterownik i jak on dokladnie dziala ? Jaka temperature trzymasz w plaszczu? Dla mnie najlepsza to ok 60-65stC i sterowanie ("analogowe" 1-10) doplywem powietrza - przepustnica elektryczna na dolocie.

 

Adam, nie mamy sterownika :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam, nie mamy sterownika :o

 

Coooo ? A jak on jest wpiety w instalacje CO? Przez wymiennik, czy bezposrednio ? Jezeli nie chcecie go za 3-5 lat wymieniac (z powodu korozji) to lepiej zainwestujcie w sensowny sterownik!! Jaka temperatura utrzymywana jest w samym kominku przez caly czas ? Jest stala, czy sie waha (w jakich granicach) ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeeeee Adaś !

Ach, zapracowana mocno byłam i zajęta sprawami osobistymi.

;)

 

Nooo a tu sie wszyscy martwili i pytali gdzie jestes :)

 

Więc ze spraw prywatnych :

- już rozwiedziona ( wygrałam sprawę )

- pracuję w firmie spedycyjnej w Rybniku

- mieszkam od 3 miesięcy w .... Rybniku, hahaha ! ( wynajmuję mieszkanie )

- jestem w trakcie podziału majątku

- poznałam interesującego mężczyznę.

:wiggle:

 

Dobra dobra. Kiedy ruszasz z budową! ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. Mam pytanie. Moi znajomi jak zbierali dokumentację do budowy musieli załatwić jakieś oświadczenie z kopalni o tym czy są szkody górnicze czy nie. Mnie interesuje kopalnia Anna Rydułtowy. (tak mi powiedzieli w starostwie). Jaki wniosek i do kogo należy złożyć, aby otrzymać wspomniany świstek? Kto może pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooo ? A jak on jest wpiety w instalacje CO? Przez wymiennik, czy bezposrednio ? Jezeli nie chcecie go za 3-5 lat wymieniac (z powodu korozji) to lepiej zainwestujcie w sensowny sterownik!! Jaka temperatura utrzymywana jest w samym kominku przez caly czas ? Jest stala, czy sie waha (w jakich granicach) ?? :)

 

Przez wymiennik. Nie wiemy, jaka temperatura, ale staramy się, żeby była w miarę stała. Mistrzu, który nam to instalował,mówił że sterowniki są bez sensu, że to nic nie daje, ha. No i co zrobić, rozwalać kominek? PAti, a Wy macie z płaszczem wodnym? Jeżeli tak, to macie sterownik? Bo u nas też robił Wilczok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, sprawa niebudowlana ale pilna! Pytanie do Pań: czy ktoś ma pożyczyć/odsprzedać kapelusz wizytowy, koniecznie w kolorze ecru lub zbliżonym (jasnym)? Zależy mi bardzo, a nowe są horrendalnie drogie. Zważywszy, że potrzebuję go tylko na 1h nie chcę wywalać tyle kasy. Może któraś z Pań ma w rodzinie ewentualnego właściciela takiego kapelusza? Chętnie pożyczę za odpłatnością lub odkupię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie gratuluję - zawsze to szkoda gdy dwojga ludzi musi się rozstać - podstawa jednak to to że jeśli się tak już stanie to żeby potrafili zostać przyjaciółmi :)

 

No tak - zawsze szkoda.

Niestety, nie zawsze przyjaźń jest możliwa.

Czasami krzywda jest zbyt wielka i ciężko przyjaźnić się ze swoim katem...

:-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
cześć. Mam pytanie. Moi znajomi jak zbierali dokumentację do budowy musieli załatwić jakieś oświadczenie z kopalni o tym czy są szkody górnicze czy nie. Mnie interesuje kopalnia Anna Rydułtowy. (tak mi powiedzieli w starostwie). Jaki wniosek i do kogo należy złożyć, aby otrzymać wspomniany świstek? Kto może pomóc?

Ja informację o szkodach górniczych miałem w MPZP,pismo o potwierdzenie i o kategorię szkód na mojej działce wysłała do kopalni gmina.Po otrzymaniu od kopalni,gmina przesłała do mnie :)

Każda kopalnia ma dział zajmujący się szkodami górniczymi i tam uderzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, sprawa niebudowlana ale pilna! Pytanie do Pań: czy ktoś ma pożyczyć/odsprzedać kapelusz wizytowy, koniecznie w kolorze ecru lub zbliżonym (jasnym)? Zależy mi bardzo, a nowe są horrendalnie drogie. Zważywszy, że potrzebuję go tylko na 1h nie chcę wywalać tyle kasy. Może któraś z Pań ma w rodzinie ewentualnego właściciela takiego kapelusza? Chętnie pożyczę za odpłatnością lub odkupię :)

 

kupiłam 2 tyg temu w h&m na dziale męskim, biały, za 29 zl :)

a w c&a brązowy za 3,90 a biały jakby szydełkowany -śliczny ale po co mi drugi biały - był za 12,90 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wymiennik. Nie wiemy, jaka temperatura, ale staramy się, żeby była w miarę stała. Mistrzu, który nam to instalował,mówił że sterowniki są bez sensu, że to nic nie daje, ha. No i co zrobić, rozwalać kominek? PAti, a Wy macie z płaszczem wodnym? Jeżeli tak, to macie sterownik? Bo u nas też robił Wilczok.

 

Tzn. dobrze rozumiem, ze nie masz nawet termometru i nie wiesz jaka jest w kominku temperatura? A pompy od wymiennika kiedy sie wlaczaja? Chodza caly czas jak palisz ?? Nawet mi nie mow, nie wierze ze Wilczok taka partanine odwala :) Jezeli tak jest to nie masz wogole kontroli nad temperatura wody w plaszczu - to znaczy ze w calym kominku moze byc bardzo niska temperatura, a to znaczy ze spalanie bedzie slabe i generowane bedzie sporo sadzy.. A dodatkowo czas zycia kominka skracasz o dobrych pare lat (korozja go szybko zezre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich poczynań w ogrodzie - obiecuję wpaść na kawkę i obejrzeć wszystko w "realu".

 

A ja mam tyyyle skarpek do obsadzenia lada dzień, przydałaby się jakaś rada co tam posadzić, inaczej skończy się na jałowcu wiltonii i tujach :D

 

A tak wogóle..... to może szykuje się jakiś zlocik na pożegnanie lata, cio ???

:lol:

 

Ledwo przyszla i odrazu sie chce alkoholizowac no :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to dobry pomysł....jest nas kilka nowych mordek.....może byśmy sie gdzieś spotkali...no chyba ze ktos czuje sie na siłąch zeby zrobić cos u siebie....ja zrobie sałatke :p

każdy wezmie swoje krzesło....albo piknik na kocyku tez moze byc jak budowa w toku ...nawet lepiej:)

kto chętny zeby sie wkupic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tyyyle skarpek do obsadzenia lada dzień, przydałaby się jakaś rada co tam posadzić, inaczej skończy się na jałowcu wiltonii i tujach :D

 

Eeeeee, no to też mogę wpaść do Was.

Wezmę kilka książek i katalogów z roślinami i coś poradzimy.

:)

 

 

Ledwo przyszla i odrazu sie chce alkoholizowac no :)

 

Nooooooooo.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to dobry pomysł....jest nas kilka nowych mordek.....może byśmy sie gdzieś spotkali...no chyba ze ktos czuje sie na siłąch zeby zrobić cos u siebie....ja zrobie sałatke :p

każdy wezmie swoje krzesło....albo piknik na kocyku tez moze byc jak budowa w toku ...nawet lepiej:)

kto chętny zeby sie wkupic ;)

 

Pati,

ja się piszę.

:)

 

To co, robimy zlocik ?

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...