Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wszyscy chcą pić i jeść....ale miejscówki ciągle nie ma....

ja obiecuje ze w przyszłym roku jak mi trawa wyrośnie to zapraszam

może nawet impreze nad jakimś wodnym czymś uda sie skroić :)

 

ale na teraz nie mam gdzie....więc kto na ochotnika ?? nie musi byc chałupy, wystarczy kawałek pola , wezmiemy krzesła prowiant i kocyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. dobrze rozumiem, ze nie masz nawet termometru i nie wiesz jaka jest w kominku temperatura? A pompy od wymiennika kiedy sie wlaczaja? Chodza caly czas jak palisz ?? Nawet mi nie mow, nie wierze ze Wilczok taka partanine odwala Jezeli tak jest to nie masz wogole kontroli nad temperatura wody w plaszczu - to znaczy ze w calym kominku moze byc bardzo niska temperatura, a to znaczy ze spalanie bedzie slabe i generowane bedzie sporo sadzy.. A dodatkowo czas zycia kominka skracasz o dobrych pare lat (korozja go szybko zezre).

No widocznie dla niezbyt zamożnych klientów odwala coś takiego. My braliśmy wkład tani z kratek, dodatkowo obudowę najprostszą, bez żadnych marmurów (tak nam się akurat podoba), może to zadecydowało, ale nie wiem. Co do szczegółów, to ja się nie znam, zapytam męża, to odpiszę popołudniu. Na pewno pompa nie chodzi cały czas, tylko włącza się, jak już jest pewna temperatura.

 

Cześć, wyprostuję powyższe (mąż).

 

Termometr jest i temperaturę załączania się małego obiegu (od wymiennika) ustawialiśmy na 35-40st. Wymiennik i termometr to robota ekipy od centralnego a nie Wilczoka.

 

Natomiast co do Wilczoka - za jego namową zrezygnowaliśmy ze sterownika elektornicznego dolotu powietrza, a nawet, mimo że podciągnąłem dolot powietrza z zewnątrz domu, nie dołączyliśmy go bezpośrednio do kominka. Mówił, że przy tanim kominku z kratek to nie ma najmniejszego sensu, bo i tak wkład powietrze zasysa głównie ze szczelin wokół drzwi. (co innego w droższych wkładach - one są szczelne i dolot z zewnątrz wraz ze sterownikiem jest jak najbardziej wskazany).

 

Po jednym sezonie palenia żałuję jednak, że nie dałem tego sterownika. Ręczne sterowanie dolotem powietrza z salonu jest uciążliwe i nieekonomiczne ze względu na zużywanie ogrzanego powietrza z domu (zdaniem fachowca nie byłoby konieczne, gdyby drewno było sezonowane dwie zimy). Żeby to poprawić trzeba rozwalać obudowę, a tego robić się nie chce...

 

Jaką temperaturę według Ciebie powinniśmy nastawić na sterowniku pompą wymiennika żeby nie było sadzy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie 14 też pasuje :)

teraz tylko pytanie - mea czy Gazdówka lub inny lokal, może na świeżym powietrzu jak bedzie ciepło

 

albo np znowu Leśna Ostoja skoro juz wiekszosc wie gdzie to i zarezerwowac tą chate ichniejszą z kominkiem, połączyc 3 stoły i gotowe

http://lesnaostoja.pl/chlopska_chata.html

http://lesnaostoja.pl/foto/ch4.jpg

http://lesnaostoja.pl/foto/ch1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I supcio - mi weekend 14-ty ( piątek ) czy 15-ty ( sobota ) też pasuje.

;) ;) ;)

 

I osobiście uważam, że u kogoś byłoby lepiej ( Mea... ;) ), bo prawda taka, że każdy z nas coś fajnego przyrządzi i przyjedziemy z własnym alkoholem.

Będzie domowo, miło, sympatycznie i... duuuuuużo taniej - nie oszukujmy się, ale jedzonko i alkohol ( zwłaszcza ! ) w knajpie kosztuje.

:cool: :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie dla niezbyt zamożnych klientów odwala coś takiego. My braliśmy wkład tani z kratek, dodatkowo obudowę najprostszą, bez żadnych marmurów (tak nam się akurat podoba), może to zadecydowało, ale nie wiem. Co do szczegółów, to ja się nie znam, zapytam męża, to odpiszę popołudniu. Na pewno pompa nie chodzi cały czas, tylko włącza się, jak już jest pewna temperatura.

 

Ja tez mam wklad z kratek - oni tez maja sterownik za 200-300 pln, przy koszcie calosci to jakis niewielki procent a w przypadku kominka z plaszczem to jest *niezbedny* element!! :) Jezeli pompa nie chodzi caly czas tylko sie wlacza i wylacza od pewnej temperatury to jakis sterownik musi byc! Cos musi tym sterowac i cos musi ta temperature odczytywac! :) Wiec jakis sterownik pewnie jest! Moze da sie go poprzestawiac ? Palenie w kominku z plaszczem wymaga pewnej praktyki - zupelnie tak jak dostosowywanie pieca CO na ekogroszek do opalu. Zle ustawisz to bedzie generowal duzo sadzy i dymu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...