Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam zacząłem układać styropian pod podłogówkę i zauważyłem ze nie które płyty delikatnie ,, pracują'' uginają się może o kilka mm max 5mm i mam w związku z tym pytanie czy może czy tak zostać a całość dociśnie wylewka a będzie jej min 5cm anhydryt,styropianu kładę 7cm +5 cm na zakładkę .Dzieki za wszelkie rady i sugestie

jak to jest rzedu 2-5mm to olej to, przyjdzie folia z podlogowki i same rurki to jeszcze badziej to usztywnia. Bardziej musisz pilnowac zeby rurki z podlogowek nie podnosilo bo wtedy to jest bryndza. No i jak zwykle na koniec przy anhydrytach, musisz slicznie wszystko wyodkurzac (masakra odkurzalem u siebie jakies 5h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kominek juz z dolotem - nie wiedzialem nawet jak to jest realizowane. Na pewno tez jest tam jakas uszczelka ale ogolnie to rzeczywiscie sam dolot jest zrobiony bardzo prosto ;)

 

Adam, a gdybym ten dolot przykręcił do dolnej ścianki a nie tej bocznej (pionowej) - oczywiście przy samej krawędzi - byłoby ok? Widzisz jakieś przeciwwskazania? Prościej spiro doprowadzić i mniej zakrętów w kanale powietrznym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a gdybym ten dolot przykręcił do dolnej ścianki a nie tej bocznej (pionowej) - oczywiście przy samej krawędzi - byłoby ok? Widzisz jakieś przeciwwskazania? Prościej spiro doprowadzić i mniej zakrętów w kanale powietrznym....

 

Widze -> na dolna scianke nachodzi przeciez popielnik ?? :) Ja mam troche inny model (Zuzia) wiec moze u mnie jest inaczej ? U mnie dziura jest tuz nad popielnikiem. Jak masz podobnie to bedzie Ci tam do rury leciec pelno popiolu az sie w koncu zatka cala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnnie robiła firma EKOPUR SYSTEM z Myszkowa koło Częstochowy. Jeszcze nie zimowałem pod dachem, ale wygląda solidnie. 170m/kw zrobili w jeden dzień. Najpierw zrobili wycenę, miesiąc na zastanowienie. Po podjęciu decyzji jakieś 1-2 tyg czekałem aż przyjadą i to zrobią. Koszt porównywalny z ociepleniem watą/kamienną.

pozd.:):):)

Witam,

 

Poleci ktoś może ekipe od piany pur na ocieplenie poddasza.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Parapety zewnętrzne - montuje się przed czy po ociepleniu budynku na zewnątrz?

Ja montuje po,czy tak jest dobrze,nie wiem,raczej tak ;)

 

Dwa - ile może kosztować rozliczenie faktur - co się nadaje do zwrotu, a co nie? Chcieliśmy sami, ale żona poległa:)

Dostałem ofertę na rozliczenie od doroty78,która co jakiś czas ogłasza się na forumach regionalnych:

100zł za wypisanie wniosku+2zł od jednej faktury do 10 wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dostałem ofertę na rozliczenie od doroty78,która co jakiś czas ogłasza się na forumach regionalnych:

100zł za wypisanie wniosku+2zł od jednej faktury do 10 wpisów.

 

bardzo bardzo drogo, zważając na to ze faktur może byc ponad 100 szt i sporo z nich ma wiecej niz 10 pozycji....przynajmniej u mnie tak było

 

sama płaciłam dziewczynie ktora tu na rybniku sie ogłaszała 50 zl...dałam jej chyba nawet 70 bo 50 mi glupio bylo dac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bardzo drogo, zważając na to ze faktur może byc ponad 100 szt i sporo z nich ma wiecej niz 10 pozycji....przynajmniej u mnie tak było

 

sama płaciłam dziewczynie ktora tu na rybniku sie ogłaszała 50 zl...dałam jej chyba nawet 70 bo 50 mi glupio bylo dac...

 

50 to z kolei przegiecie w druga strone :-) Glodowa stawka ;)

Wprowadzenie tych 100 faktur z weryfikacja wszystkich pozycji to przynajmniej te 4-5h roboty. 100 faktur wyszloby 100+200 = 300 pln, czyli ~60 pln / h. Normalna stawka dobrej ksiegowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możecie polecić od kogo kupić dobre drewno do kominka?

pozd.

ja brałem od nich 6mp, http://allegro.pl/drewno-kominkowe-buk-jawor-suche-i2611105275.html lub od gości z korbielowa suszą drzewo w suszarni http://allegro.pl/drewno-kominkowe-buk-180-zl-mp-transport-gratis-i2599939780.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...