Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kolejne dwa pytania się urodziły:)

 

Parapety zewnętrzne - montuje się przed czy po ociepleniu budynku na zewnątrz?

 

Dwa - ile może kosztować rozliczenie faktur - co się nadaje do zwrotu, a co nie? Chcieliśmy sami, ale żona poległa:)

 

 

Jak chcesz mogę Ci rozliczyć, na co dzień zajmuję się takimi rozliczeniami, aktualnie jestem na L4 (ciąża) więc mam sporo wolnego czasu.

Napisz mniej więcej ile masz faktur to powiem za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Poleci ktoś może ekipe od piany pur na ocieplenie poddasza.

 

Pozdrawiam,

 

Dobrze przeanalizuj. Myśmy też byli napaleni i nawet zdawałoby się cena taka sama .Niestety po głębszej analizie zdecydowaliśmy się na watę. Na alegro dużo tańsza a i można samemu położyć . Fakt że piana jest bardziej szczelna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak my się wybieramy jutro z naszym małym szkodniczkiem (kochanym synusiem) więc mam nadzieje, że wyniesiemy jakieś informacje. Co do pianki to czytam na forum i przekonuje mnie piana. Watę i tak musimy zlecić komuś. Nawet nie przypuszczałam że to taka droga przyjemność (ocieplenie poddasza - robocizna) zatem różnica robi się coraz mniejsza. Nadal myślimy ale skłaniamy się raczej ku pianie - nie chce tu zaśmiecać wątku dywagacjami piana a wełna - cena itp. Ale dziękuje za wskazówki i kontakty.

Jak dla mnie to z tymi targami się wstrzelili w odpowiedni czas. Firma, z której korzystał tom003 też będzie obecna - dziś z nimi rozmawiałam. Jak ktoś równie chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do VAT to się wypowiem w sumie sama zrobiłam już jedno nasze rozliczenie :) i bratu i jednym znajomym - ciekawa jestem efektów. My dostaliśmy zwrot w kwocie, która mi wyszła. W sumie 50 zł to mało - mi zajęło to kilka godzin. Pewnie jak ktoś wprawiony to sprawniej mu idzie. Jak z każdą pracą. Na forum jest wątek dot. zwrot VAT - skorzysałam, ktoś tam dał do takiego super zestawionka - takie dość praktyczne wnioski tam były oraz link na bezpłatny programik. Co prawda część rzeczy robiłam na "czuja" ale źle na tym nie wyszłam. Trochę jakiś interpretacji "na szybko" i dało rady. W sumie może to być fajna zabawa. Więc polecam bardziej samodzielnym i chętnym. Naprawdę da rade. Co do wielu pozycji to zależy i tak od US więc czasami warto zaryzykować. Bo jeden uzna inny odrzuci. Ale tak jest ze wszystkim w us. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam jeśli temat był już wałkowany ale nie mogę się doszukać :)

Lada dzień wstawią nam okna a póżniej chcemy ocieplać dom ,stąd moje pytanie ,jaki styropian polecacie ,nie chodzi mi o grubość bardziej o rodzaj, firme? Teraz tego tyle, termo organika w kropki jakiś szary, kurcze i tyle opini co produktów więc postanowiłam zapytać doświadczonych w temacie na naszym forum :) jaki był Wasz wybór i czy jesteście zadowoleni? Myśle że chyba najważniejsze jest to U żeby było jak najniższe co?

Dom z porotherma 25 myślimy o 14 czy 15 cm styro na to ,tylko który wybrać hmm :) pomóżcie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak my się wybieramy jutro z naszym małym szkodniczkiem (kochanym synusiem) więc mam nadzieje, że wyniesiemy jakieś informacje. Co do pianki to czytam na forum i przekonuje mnie piana. Watę i tak musimy zlecić komuś. Nawet nie przypuszczałam że to taka droga przyjemność (ocieplenie poddasza - robocizna) zatem różnica robi się coraz mniejsza. Nadal myślimy ale skłaniamy się raczej ku pianie - nie chce tu zaśmiecać wątku dywagacjami piana a wełna - cena itp. Ale dziękuje za wskazówki i kontakty.

Jak dla mnie to z tymi targami się wstrzelili w odpowiedni czas. Firma, z której korzystał tom003 też będzie obecna - dziś z nimi rozmawiałam. Jak ktoś równie chętny.

 

Justyna jak wrócicie podziel się informacjami :) też się zastanawiamy czym ocieplić poddasze a ta piana to taki całkiem świeży temat ale ciekawy :) pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam

Przepraszam jeśli temat był już wałkowany ale nie mogę się doszukać :)

Lada dzień wstawią nam okna a póżniej chcemy ocieplać dom ,stąd moje pytanie ,jaki styropian polecacie ,nie chodzi mi o grubość bardziej o rodzaj, firme? Teraz tego tyle, termo organika w kropki jakiś szary, kurcze i tyle opini co produktów więc postanowiłam zapytać doświadczonych w temacie na naszym forum :) jaki był Wasz wybór i czy jesteście zadowoleni? Myśle że chyba najważniejsze jest to U żeby było jak najniższe co?

Dom z porotherma 25 myślimy o 14 czy 15 cm styro na to ,tylko który wybrać hmm :) pomóżcie

 

Pozdrawiam

Ja mam 20cm z lamdą 0,031 Genderki.Bardzo fajnie się kładzie,jest prosty :)

Jeśli chodzi o rodzaj to jeśli ma być tylko 15cm to wybrałbym jak najcieplejszy z jak najniższą lambdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam jeśli temat był już wałkowany ale nie mogę się doszukać :)

Lada dzień wstawią nam okna a póżniej chcemy ocieplać dom ,stąd moje pytanie ,jaki styropian polecacie ,nie chodzi mi o grubość bardziej o rodzaj, firme? Teraz tego tyle, termo organika w kropki jakiś szary, kurcze i tyle opini co produktów więc postanowiłam zapytać doświadczonych w temacie na naszym forum :) jaki był Wasz wybór i czy jesteście zadowoleni? Myśle że chyba najważniejsze jest to U żeby było jak najniższe co?

Dom z porotherma 25 myślimy o 14 czy 15 cm styro na to ,tylko który wybrać hmm :) pomóżcie

 

Dajcie grubiej - tez mam 25 porothermu i do niego "pasuje" idealnie styropian 20cm - glify sa w porzadku, wszystko wyglada swietnie, kazdy cm styropianu sie liczy :) Ja bym bral styropian ze sredniej polki. Zadne platiniumy, zadne kropki - to jest czysty marketing - jak chcesz placic za reklamy w TV i gazetach to bierz "cieple kropki" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach było ok. Co do pinaki to jesteśmy raczej przekonani. Było w sumie trzech wykonawców - my rozmawialiśmy z dwoma. Jesteśmy umówieni na pomiar. Co do właściwości pianki to nie chce tu zaśmiecać wątku. Ja śledze wątek ocieplenie robione dobrze i bodajrze pianka kontra wełna. Tam więcej informacji. My raczej stawiamy na pianke. Domek mamy z ceramiki i na tradycyjnym fundamencie. Teraz pewnie zrobilibyśmy inaczej. Ale generalnie staramy się dobrze zaizolować. Na elewaci mamy 20cm grafitowego, na fundamencie 30cm perlio-gipsu i teraz problem z poddaszem. Ale obieramy kierunek pianki pur - będziemy czekać na wyceny. Bo w sumie obaj ci wykonawy nas raczej przekonali do siebie. Rzuciliśmy też im temat do rozwiązania. Ciekawe co zaproponują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że post pod postem. Ale przypomniało mi się - na targach było chyba dwa "salony łazienkowe" czy hurtownie - wiecie o co chodzi. W sumie walczą o klienta. Generalnie w sumie od jednego z nich mieliśmy oferte na płytki do domu - w sumie warunki dobre - porównuje więcej niż jedeną wycene. Dodatkowo mają teraz fajną promocje - na cały asortyment - BEZ VAT. Jak ktoś zainteresowany płytkami to polecam bo ceny teraz naprawdę fajnie wyglądają. Nawet na ceramike i baterie teraza można się skusić bo już byłam przekonana do zamawiania na internecie. Bo salony mają znacznie wyższe ceny nawet w promocji - teraz będą porównywalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze średnia półka i jak najniższa lambda :) co do grubości musimy jeszcze to przemyśleć :) dzięki

A co do tej pianki, ciekawe czy jest jakaś firma w naszych okolicach. Ostatnio jak byłam na targach budowlanych u nas w Rybniku ,to było tam stanowisko firmy prezentujące tę pianke tylko kurcze wtedy jeszcze nie braliśmy jej pod uwagę ,trzeba będzie zgłębić temat.Wełna wydaje się bardziej naturalna i hmm "przyjazna" z tym że ta pianka chyba daje lepszą izolacje ,same dylematy no. Nie wspominając już nawet o tym że jeszcze dom można wełną ocieplić tzn. elewacje ,tylko to już jest chyba droższa sprawa niż styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie udzielam się wprawdzie na forum ale codziennie czytam Wasze wskazówki.

Pianę PUR też przerabiałem ale jeśli brać pod uwagę to tę zamkniętokomórkową, która zresztą jest sporo droższa od otwartokom.

Większość z Naszego forum przerabiała również temat malowania więc jesli można proszę o poradę, pomoc.

Za kilka dnia zaczynam gruntować płyty k-g, tynki gipsowe i cem-wap. śnieżką grunt i pytanie czy malować 2-krotnie ? czy są jakieś przeciwwskazania dać potem na to farbę np. Dekoral Akrylit W(lateksowa) lub farby Duluxa ? lub jakieś farby akrylowe np do garażu na śnieżkę grunt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze średnia półka i jak najniższa lambda :) co do grubości musimy jeszcze to przemyśleć :) dzięki

A co do tej pianki, ciekawe czy jest jakaś firma w naszych okolicach. Ostatnio jak byłam na targach budowlanych u nas w Rybniku ,to było tam stanowisko firmy prezentujące tę pianke tylko kurcze wtedy jeszcze nie braliśmy jej pod uwagę ,trzeba będzie zgłębić temat.Wełna wydaje się bardziej naturalna i hmm "przyjazna" z tym że ta pianka chyba daje lepszą izolacje ,same dylematy no. Nie wspominając już nawet o tym że jeszcze dom można wełną ocieplić tzn. elewacje ,tylko to już jest chyba droższa sprawa niż styropian.

 

Moim zdaniem piana odpada z powodu ceny. Jezeli np. masz krokwie 18cm to welny mozesz dac np 15+15 = 30cm. Sprzedawcy pian sugeruja pewnie ze lambda piany jest praktycznie 2 x lepsza od welny, wiec natrysna te 15-18cm piany. A co wtedy z krokwiami? Zostaja na wierzchu? Krokwie to mostek, musza byc przykryte minimum 10cm materialem izolacyjnym. Wiec piany musialoby byc minimum 18+10 = 28cm. Po ile taka grubosc przy pianie PUR ? IMHO to ze 2-3 x drozej od welny (tak bylo 3 lata temu, chyba ze ceny poszly mocno w dol) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krokwi to natryskuje się między krokwie i potem cieńszą warstwę na krokwie. Wychodzą takie fale dunaju i jest ok. Co prawda wykonawca stwierdził że 20 cm krokwi to ma dość dobrą izolacje - wystarczającą żeby dawać tylko między krokwie. Ale my chyba maźniemy po krokwi dla pewności :) Na innym wątku czytałam że tak sie robi i w ten sposób unikamy mostka, którym może być krokiew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...