Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

tak, ten dokument był wymagany od zawsze, ale wymagał go Vattenffall/Tauron - jak się chciało zmienić taryfę z C11 na G11

a PINBudu to nie interesowało, chcieli tylko ode mnie ORYGINAŁ protokołu odbioru przyłącza prądu (pozostałych mediów zresztą też - w moim przypadku wody i kanalizacji)

 

protokoł odbioru przyłącza prądu to ja mam i go im złożyłem,ale zamiast protokołu odbioru instalacji mam oświadczenie odbioru instalacji elektrycznej i w tym jest problem a pomiary w domu i protokół tych pomiarów to jest inny temat który już nie powinnien interesować pinb.pOMIARY NIE SĄ OBOWIĄZKOWE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

u mnie nie było tak źle, ale ja miałem to w pakiecie - Pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego i zjazdu indywidualnego, czyli 2 w 1

no i dostając pozwolenie na całośc dostałem jednocześnie pozwolenie na budowe zjazdu.

Inna sprawa że musiałem już we własnym zakresie załatwiać pozwolenie na zajęcie pasa drogowego (z drogi powiatowej) - mapki,projekt organizacji ruchu,opinia policji itd, - miesiąc to trwało....potem jak złożyłem wniosek o odebranie tego zjazdu, to zostało skrupulatnie sprawdzone, czy miałem te pozwolenie na zajęcie tego pasa....

 

Widze że najgorsze dopiero przedemną :) Swoją drogą uzyskanie pozwolenia na budowe to nic w porównaniu z tym całym zachodem wokół tego zjazdu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ten dokument był wymagany od zawsze, ale wymagał go Vattenffall/Tauron - jak się chciało zmienić taryfę z C11 na G11

a PINBudu to nie interesowało, chcieli tylko ode mnie ORYGINAŁ protokołu odbioru przyłącza prądu (pozostałych mediów zresztą też - w moim przypadku wody i kanalizacji)

 

pierwsze co pani w pinbudzie sprawdzala to wlasnei ten protokol wiec albo sie zmienily przepisy albo ktos ci "pobierznie" sprawdzal papiery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Czy ktoś musiał robić przewiert pod drogą??? PILNIEPoszukuje namiarów na jakas firme.

 

jak duzo masz tego przewiertu i w jakim celu ?? bo mi chlopaki wode robili pseudo przewiertem za pomoca sztychowki i odrobiny pomyslowosci górniczej :) ale to bylo na ledwo 3m asfaltu z dobrym dostepem po obu stronach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak duzo masz tego przewiertu i w jakim celu ?? bo mi chlopaki wode robili pseudo przewiertem za pomoca sztychowki i odrobiny pomyslowosci górniczej :) ale to bylo na ledwo 3m asfaltu z dobrym dostepem po obu stronach !!

 

Dokladnie.. Da sie recznie zrobic "odwiert" na dlugosc: 2 x (dlugosc sztychowki + dlugosc od dloni do lokcia), a nawet troche wiecej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.. Da sie recznie zrobic "odwiert" na dlugosc: 2 x (dlugosc sztychowki + dlugosc od dloni do lokcia), a nawet troche wiecej ;-)

 

ty byles u mnie jak robili wode czy twoj operator ?? ja mialam dwoch gosci co na codzien na przygotowkach robia i jak to okreslili "maja doswiadczenie w pracach podziemnych" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie ... kilku agentow mi zasugerowalo wykupienei 2 polis - jednej dla banku /opcja zupelne minimum z cesja/ a drugiej faktycznie ubezpieczeniowej ... a wy jak macie ?? ja po ostatnich szkodach zalaniowych bylabym ostro za podwojna polisa ale to jest koszt 300 rocznie ... pytanie czy warto ...

 

Mea, ja też miałam dwie polisy :

jedną dla potrzeb banku ( takie minimum, na kwotę wymaganą przez bank ) i drugą ( prywatną, bardziej rozszerzoną ).

Dużo osób tak właśnie robi.

 

Aaaa, i ubezpieczałam w HESTII.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie ja nie mam oryginału tylko kopie protokołu odbioru przyłącza i nie mam pojęcia dlaczego.Może w gąszczu tych papierów gdzieś zgubiłam. Co teraz gdzie mam się zgłosić po oryginał.Jak człowiek jest na etapie stanu surowego to o tym nie myśli,Tak samo z wodą nie mam żadnego protokołu tylko umowę o dostarczenie wody. Oj czuje że będą problemy o dokumentacje o odbiór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, ja też miałam dwie polisy :

jedną dla potrzeb banku ( takie minimum, na kwotę wymaganą przez bank ) i drugą ( prywatną, bardziej rozszerzoną ).

Dużo osób tak właśnie robi.

 

Aaaa, i ubezpieczałam w HESTII.

;)

 

I korzystałaś z odszkodowania? Bo to jest niemożliwe - jak się ma dwie polisy, to TU mogą potraktować to jako wyłudzenie. Zawsze przy odszkodowaniu pojawia się pytanie, czynie skorzystałaś już z odszkodowania z innej polisy. I jak się nie przyznasz, to nic, ale to może wyjść. A jak się przyznajesz, to towarzystwa powinny dojść ze sobą do porozumienia i koniec końców i tak dostaniesz wartość straty - czyli sumę ubezpieczenia, na którą ubezpieczałaś dom, czy też procent, w zależności od warunków ubezpieczenia. A w Hestii wiedzieli, że robisz dwie polisy na to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I korzystałaś z odszkodowania? Bo to jest niemożliwe - jak się ma dwie polisy, to TU mogą potraktować to jako wyłudzenie. Zawsze przy odszkodowaniu pojawia się pytanie, czynie skorzystałaś już z odszkodowania z innej polisy. I jak się nie przyznasz, to nic, ale to może wyjść. A jak się przyznajesz, to towarzystwa powinny dojść ze sobą do porozumienia i koniec końców i tak dostaniesz wartość straty - czyli sumę ubezpieczenia, na którą ubezpieczałaś dom, czy też procent, w zależności od warunków ubezpieczenia. A w Hestii wiedzieli, że robisz dwie polisy na to samo?

 

Poza tym niekoniecznie będzie tak, że bank Ci "zabierze" pieniądze, które dostaniesz w razie szkody, wiele zależy od banku i ustaleń. A jak nawet, to i tak zabierze to, co Ci dał w kredycie, czyli przykładowo, miałaś kredyt na 250000, a dom wart jest 500000. Strata całkowita - Tobie zostaje 250000, a kredyt zostaje spłacony; ale tak, jak mówię, wiele zależy od późniejszych ustaleń z bankiem, jak Cię potraktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie ja nie mam oryginału tylko kopie protokołu odbioru przyłącza i nie mam pojęcia dlaczego.Może w gąszczu tych papierów gdzieś zgubiłam. Co teraz gdzie mam się zgłosić po oryginał.Jak człowiek jest na etapie stanu surowego to o tym nie myśli,Tak samo z wodą nie mam żadnego protokołu tylko umowę o dostarczenie wody. Oj czuje że będą problemy o dokumentacje o odbiór.

 

Wszędzie wydadzą Ci duplikaty tych dokumentów, ja zgubiłam protokół odbioru przyłącza prądu; zgłosiłam się do jeszcze wtedy Vattenfalla, Pani zadzwoniła do jakiegoś technika, podechałam i dostałam bez problemu. Nie mówię, że będzie tak łątwo ja miałam szczęście, ale da się to zrobić. Pomijam fakt, że potem oczywiście oryginał się znalazł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Wszędzie wydadzą Ci duplikaty tych dokumentów, ja zgubiłam protokół odbioru przyłącza prądu; zgłosiłam się do jeszcze wtedy Vattenfalla, Pani zadzwoniła do jakiegoś technika, podechałam i dostałam bez problemu. Nie mówię, że będzie tak łątwo ja miałam szczęście, ale da się to zrobić. Pomijam fakt, że potem oczywiście oryginał się znalazł:D

 

no to ja miałem tak samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie ja nie mam oryginału tylko kopie protokołu odbioru przyłącza i nie mam pojęcia dlaczego.Może w gąszczu tych papierów gdzieś zgubiłam. Co teraz gdzie mam się zgłosić po oryginał.Jak człowiek jest na etapie stanu surowego to o tym nie myśli,Tak samo z wodą nie mam żadnego protokołu tylko umowę o dostarczenie wody. Oj czuje że będą problemy o dokumentacje o odbiór.

 

 

Ja zgubiłam, albo nie miałam, protokołu odbioru wodociągu i kanalizy. Cofnęli mnie z PINB gdy składałam papiery do odbioru. Zaraz pojechałam do Wodociągów, zrobili mi ksero tych protokołów i to wystarczyło. Nawet żadnych pieczątek nie przybijali, że zgodne z oryginałem, zwykłe ksero. Sytuacja sprzed dwóch miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...