Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
I korzystałaś z odszkodowania? Bo to jest niemożliwe - jak się ma dwie polisy, to TU mogą potraktować to jako wyłudzenie. Zawsze przy odszkodowaniu pojawia się pytanie, czynie skorzystałaś już z odszkodowania z innej polisy. I jak się nie przyznasz, to nic, ale to może wyjść. A jak się przyznajesz, to towarzystwa powinny dojść ze sobą do porozumienia i koniec końców i tak dostaniesz wartość straty - czyli sumę ubezpieczenia, na którą ubezpieczałaś dom, czy też procent, w zależności od warunków ubezpieczenia. A w Hestii wiedzieli, że robisz dwie polisy na to samo?

 

też kiedyś nad tym myślałem i zrezygnowałem z podwójnych polis....bo po co płacić za 2 polisy, jak i tak można później skorzystać tylko z 1 ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jak duzo masz tego przewiertu i w jakim celu ?? bo mi chlopaki wode robili pseudo przewiertem za pomoca sztychowki i odrobiny pomyslowosci górniczej :) ale to bylo na ledwo 3m asfaltu z dobrym dostepem po obu stronach !!

 

 

 

HAHA dobre nie odwazyibysmy sie na taki przekop zwłaszcza ze to kopiemy pod droga powiatowa i mamy tego ok 20metrow :/ juz znaazlam firma ELWIERT z Wodzislawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I korzystałaś z odszkodowania? Bo to jest niemożliwe - jak się ma dwie polisy, to TU mogą potraktować to jako wyłudzenie. Zawsze przy odszkodowaniu pojawia się pytanie, czynie skorzystałaś już z odszkodowania z innej polisy. I jak się nie przyznasz, to nic, ale to może wyjść. A jak się przyznajesz, to towarzystwa powinny dojść ze sobą do porozumienia i koniec końców i tak dostaniesz wartość straty - czyli sumę ubezpieczenia, na którą ubezpieczałaś dom, czy też procent, w zależności od warunków ubezpieczenia. A w Hestii wiedzieli, że robisz dwie polisy na to samo?
Oni sami to zaproponowali.

:lol:

 

 

 

W HESTII były robione te dwie polisy : równocześnie.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym do końca ale jak miałam ubezpieczenie na życie w trzech różnych towarzystwach ubezpieczeniowych to dostałam odszkodowanie z wszystkich trzech. W końcu każdemu płacisz z osobna i każdy powinien cię traktować osobno.Myslę ze tez tak jest z ubezpieczeniem domu nawet za to samo powinieneś dostać z tylu ubezpieczalni w ilu się ubezpieczyłeś _bo w końcu każda dostaje od Ciebie kasę osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym do końca ale jak miałam ubezpieczenie na życie w trzech różnych towarzystwach ubezpieczeniowych to dostałam odszkodowanie z wszystkich trzech. W końcu każdemu płacisz z osobna i każdy powinien cię traktować osobno.Myslę ze tez tak jest z ubezpieczeniem domu nawet za to samo powinieneś dostać z tylu ubezpieczalni w ilu się ubezpieczyłeś _bo w końcu każda dostaje od Ciebie kasę osobno.

 

Ale ubezpieczenie na życie, a ubezpieczenie majątku to jest całkiem inna sprawa. Inaczej się liczy szkody:D

A to, że płacisz składkę dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych to tylko z korzyścią dla tych towarzystw. W ub. majątkowych i tak po szkodzie dostaniesz jej równowartość - czyli szacowana jest wysokość szkody. W tym fragmencie, do którego dałam link, jest to jasno napisane - jak masz dom wart 500000 i szkoda wyniesie 50% to suma sumarum musi Ci zostać wypłacone odszkodowanie w tej wysokości, a nie np. 3 x 250000, jeżeli masz w trzech TU ubezpieczony dom. Na ubezpieczeniu nie możesz zarobić, to jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym do końca ale jak miałam ubezpieczenie na życie w trzech różnych towarzystwach ubezpieczeniowych to dostałam odszkodowanie z wszystkich trzech. W końcu każdemu płacisz z osobna i każdy powinien cię traktować osobno.Myslę ze tez tak jest z ubezpieczeniem domu nawet za to samo powinieneś dostać z tylu ubezpieczalni w ilu się ubezpieczyłeś _bo w końcu każda dostaje od Ciebie kasę osobno.

 

Tez uwazam, ze tak byc powinno. Ale trzeba czytac umowy bo IMHO towarzystwa tak moga sobie je ukladac, zeby potem moc czlowieka w bambuko zrobic i nie wyplacic odszkodowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze tak byc powinno. Ale trzeba czytac umowy bo IMHO towarzystwa tak moga sobie je ukladac, zeby potem moc czlowieka w bambuko zrobic i nie wyplacic odszkodowania!

 

A ja uważam, że tak być nie powinno - wiesz jakie interesy na tym by ludzie robili? Ubezpieczenie to nie jest lokata ani forma zarabiania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że tak być nie powinno - wiesz jakie interesy na tym by ludzie robili? Ubezpieczenie to nie jest lokata ani forma zarabiania pieniędzy.

 

Jak dla mnie ubezpieczenie to zwykla umowa pomiedzy dwoma stronami. To na co sie strony dogadaja to tylko i wylacznie ich sprawa :-) Nie mam pojecia co na to prawo ale skoro dopuszcza (i jest to normalna praktyka) kilka ubezpieczen np. wypadkowych to czemu nie kilka ubezpieczen majatkowych? I jedno i drugie podlega zwyklej wycenie (wypadkowe - w procentach od utraty zdrowia, majatkowe - w procentach od utraty np. wartosci :)

 

Przeciez dwa albo trzy ubezpieczenia majatkowe nie zmieniaja ryzyka utraty/zniszczenia ubezpieczonego majatku :) A to ze niektorzy (nie)szczesliwcy by sie bogacili? Ich zysk! Placili wiec sie im nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ze przerobilam wyplate odszkodowania przez bank i DOBILA MNIE PAPIEROLOGIA !!! czekalismy na decyzje z banku ponad 3 tygodnie i wysylalismy im dwa razy pisma z numerem rachunku na ktory ma byc przelane odszkodowanie ... pomijam ze podobne oswiadczenie pisalismy dla hestii ... poza tym do jasnej skoro mamy u nich konto to chyba znaja nasz numer rachunku !! kolejna kwestia to wymog wyslania papierowego pisma /dwa razy/ ... dzis w dobie elektroniki !!!

 

mi opcje z podwojnym ubezpieczeniem zaproponowali w banku :)

 

 

co do wyplaty z obu ... nie chce z obu wyplacac ale z tej lepszej !! byle ominac dodatkowa papierologie jaka jest bank i ich fochy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam okna w KOL-DAR w Rybniku , i jestem bardzo zadowolona otrzymałam tam najlepszą cenę za okna , spotkałam się z miłą i fachową obsługą , montaż wykonany profesjonalnie , teraz zamówiłam również drzwi także po bardzo dobrej cenie!POLECAM!!

 

no i co tu dodac ... cud miod i orzeszki :D ...

 

dla wszystkich ktorzy jeszcze chca sie reklamowac ... dajcie sobie siana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak to ja przerabiam właśnie ten problem :)

Przyznam szczerze że jest gorzej niż z pozwoleniem na budowe .Raz że chyba trzy osoby mi odmówiły zaprojektowania tego zjazdu ze względu na jakąś strasznie konfliktową kobiete w zarządzie dróg w Rybniku, inne chciały kupe kasy. U mnie jest jeszcze rów melioracyjny nie wiem czy dobrze napisałam :) wymagało to załatwienia pozwolenia wodnoprawnego na przebudowe tego rowu a to wiązało się z dodatkowymi kosztami i czasem, na te ustalenia czekaliśmy ponad 2 miesiące. W naszym przypadku 1500 zł plus vat czyli coś koło 1700 zł i nie było szans znaleść nikogo tańszego,ale myślę że jest to uzależnione od lokalizacji i rodzaju zjazdu i od tego właśnie czy potrzebne są te ustalenia z operatu wodnoprawnego jeśli macie tam rów przydrożny ,jeśli nie da sie sporo taniej.

Cóż nasza sprawa ciągle w toku, nie mam jeszcze w ręce pozwolenia na budowę zjazdu więc nie wiem czy mogę polecać :) chociaż na razie nie mogę narzekać ,pomału ale do przodu :) Po południu prześlę namiary na priv :)

A gdzie wogóle będziecie budować ten zjazd?

Pozdrawiam

 

Witam, dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy dotarł ode mnie tekst na priva? Niestety mam też rów melioracyjny. Jak będę miał jakieś informację na temat postępu prac w temacie zjazdu napisze info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy dotarł ode mnie tekst na priva? Niestety mam też rów melioracyjny. Jak będę miał jakieś informację na temat postępu prac w temacie zjazdu napisze info.

Pozdrawiam

 

Tak dotarł :) no to życzę powodzenia i dużo wytrwałości . Jak u mnie się coś ruszy też napiszę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...