Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam w ten deszczowy smutny dzień...

 

Choć od razu zrobiło się weselej po poście Oli, no cóż:) Mistrz marketingu to tego nie wymyślił:)

 

Mam do Was prośbę:

 

Potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi dotyczącej ocieplenia domu z zewnątrz, bo mam problemy z porównaniem cen.

 

Jakie konkretnie materiały są potrzebne i mniej więcej w jakiej ilości? Chałupa prosta jak budowa cepa, żadnych balkoników ani nic,

powierzchnia ścian ok. 246 m.kw. Projekt Z119 ze strony Z500.pl, jakby ktoś chciał zerknąć.

 

Styropian - wiem, że chcę 15 cm, współczynnik 0.39, jak szukam na Allegro, to wszystkie ceny podawane są za m3, dlaczego tak? Potrafię sobie przeliczyć, ale zastanawia mnie czemu akurat tak?

Siatka - ile warstw siatki jest potrzebnych? Dwie?

Klej - jakie może być zużycie na m.kw.?

 

Coś jeszcze jest potrzebne?

 

Przy założeniach styr 15cm 0.39 mam cenę od jednej ekipy 72 zł za metr z materiałem, do etapu na szaro, czyli bez tynków, albo drugiej 40 zł za samą robotę, ale muszę kupić materiał i wypożyczyć rusztowanie.

 

No i nie wiem co dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę:

 

Potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi dotyczącej ocieplenia domu z zewnątrz, bo mam problemy z porównaniem cen.

 

Jakie konkretnie materiały są potrzebne i mniej więcej w jakiej ilości? Chałupa prosta jak budowa cepa, żadnych balkoników ani nic,

powierzchnia ścian ok. 246 m.kw. Projekt Z119 ze strony Z500.pl, jakby ktoś chciał zerknąć.

 

Styropian - wiem, że chcę 15 cm, współczynnik 0.39, jak szukam na Allegro, to wszystkie ceny podawane są za m3, dlaczego tak? Potrafię sobie przeliczyć, ale zastanawia mnie czemu akurat tak?

Siatka - ile warstw siatki jest potrzebnych? Dwie?

Klej - jakie może być zużycie na m.kw.?

 

Coś jeszcze jest potrzebne?

 

Przy założeniach styr 15cm 0.39 mam cenę od jednej ekipy 72 zł za metr z materiałem, do etapu na szaro, czyli bez tynków, albo drugiej 40 zł za samą robotę, ale muszę kupić materiał i wypożyczyć rusztowanie.

 

No i nie wiem co dalej:)

 

Dlaczego w m3 bo ludzie kupują styro o różnych grubościach.

 

Co potrzebujesz?

1. listwa startowa - niekoniecznie - można się obejść i bez

2. wiadomo styropian

3. klej do styro

4. siatka do zbrojenia tynku - 1 warstwa

5. klej do zbrojenia siatki

6. listwy do obróbki przy oknach i drzwiach takie specjalne

7. listwy na narożniki

Myślę że wszystko.

Tynkarze którzy robili umnie tynki wewn. podali cenę 38 zł za samą robocizn. co przy moich 180 m2 daje prawie 7 tys. Dlatego ocieplenie robię samemu. I tak się w tym roku nie przeprowadzimy więc w październiku akcja ocieplenie. A zawsze to 7 koła w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popękały mi lekko w jednym miejscu wylewki taka rysa .Czy w ogóle reperować cokolwiek czy sie tym nie przejmować i zostawić.Chyba nie ma to wpływu na nic.

 

Wylewki mają to do siebie że "rysują się" podczas wiązania-wysychania. Jeżeli to pojedyncza ryska to nic z tym nie rób. Kiedy miałeś robione wylewki? Pielęgnowałeś/ pielęgnujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w m3 bo ludzie kupują styro o różnych grubościach.

 

Co potrzebujesz?

1. listwa startowa - niekoniecznie - można się obejść i bez

2. wiadomo styropian

3. klej do styro

4. siatka do zbrojenia tynku - 1 warstwa

5. klej do zbrojenia siatki

6. listwy do obróbki przy oknach i drzwiach takie specjalne

7. listwy na narożniki

Myślę że wszystko.

Tynkarze którzy robili umnie tynki wewn. podali cenę 38 zł za samą robocizn. co przy moich 180 m2 daje prawie 7 tys. Dlatego ocieplenie robię samemu. I tak się w tym roku nie przeprowadzimy więc w październiku akcja ocieplenie. A zawsze to 7 koła w kieszeni.

 

No to będziemy śledzić postępy ,mój mąż też planuje ocieplać sam a ja jakoś tak sceptycznie do tego pomysłu podchodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ogrodników. Posadziłam piękne tuje wzdłuż ogrodzenia, wcześniej położyłam piękną agrowłókninę, przysypałam pięknymi kamyczkami i co? I tak wyłazi spod spodu trawa :bash: Jest coś czym mogłabym ją potraktować a co zarazem nie spowoduje, że moje piękne tuje już nie będą takie piękne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w m3 bo ludzie kupują styro o różnych grubościach.

 

Co potrzebujesz?

1. listwa startowa - niekoniecznie - można się obejść i bez

2. wiadomo styropian

3. klej do styro

4. siatka do zbrojenia tynku - 1 warstwa

5. klej do zbrojenia siatki

6. listwy do obróbki przy oknach i drzwiach takie specjalne

7. listwy na narożniki

Myślę że wszystko.

Tynkarze którzy robili umnie tynki wewn. podali cenę 38 zł za samą robocizn. co przy moich 180 m2 daje prawie 7 tys. Dlatego ocieplenie robię samemu. I tak się w tym roku nie przeprowadzimy więc w październiku akcja ocieplenie. A zawsze to 7 koła w kieszeni.

 

 

Właśnie z powodu tego wszystkiego co wypisałeś, chyba zdecyduję się na firmę. Bo sporą część tego, co zaoszczędzę na robociźnie, wydam na materiały, a firma ma spore rabaty, nieporównywalne do cen dla człowieka z ulicy.

Teraz dostałem ofertę na 95 zł m.kw. ze wszystkim, czyli już z tynkiem w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ogrodników. Posadziłam piękne tuje wzdłuż ogrodzenia, wcześniej położyłam piękną agrowłókninę, przysypałam pięknymi kamyczkami i co? I tak wyłazi spod spodu trawa :bash: Jest coś czym mogłabym ją potraktować a co zarazem nie spowoduje, że moje piękne tuje już nie będą takie piękne?

 

Kurde niemozliwe :) Co to za agrowloknine polozylas? Jaka gramatura? Moze za cienka? Moja agrotkanina gramatury 100gr przezyla dwa lata biegania po niej 40kg psa (tez pod thujami - pod plotem - akurat tam gdzie pies urzadza sobie wzdluz 120mb ogrodzenia maraton ;) i dopiero teraz pomalu zaczyna sie rozlatywac, a mimo to chwastow niet (chyba ze pies je zadeptuje na biezaco ;-)

 

Jedyne co mozesz zrobic oprocz poprostu wypielenia ich to opryskac roundupem - tylko najlepiej z opryskiwaczem z oslona i w totalnie bezwietrzny dzien. Ani kropelka nie moze sie dostac na igly tujek bo moze pasc :) Roundup dziala tylko na liscie/igly -> jak przeniknie do tujek ziemia - nic sie im nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki mają to do siebie że "rysują się" podczas wiązania-wysychania. Jeżeli to pojedyncza ryska to nic z tym nie rób. Kiedy miałeś robione wylewki? Pielęgnowałeś/ pielęgnujesz?

 

Wylewki robione w czerwcu . Dobrze pielęgnowane tzn podlane i przykryte folią prawie 6 tygodni .A rysa jest pojedyńcza Także mysleze se odpuscimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu tego wszystkiego co wypisałeś, chyba zdecyduję się na firmę. Bo sporą część tego, co zaoszczędzę na robociźnie, wydam na materiały, a firma ma spore rabaty, nieporównywalne do cen dla człowieka z ulicy.

Teraz dostałem ofertę na 95 zł m.kw. ze wszystkim, czyli już z tynkiem w komplecie.

 

Tu byś się zdziwił. Ja materiał na tynki, ale wewnętrzne, zamawiałam sama, bo dostałam w Lubarze taką samą cenę jak miała firma, która mi to robiła. I dodatkowo mogę sobie jeszcze odliczyć VAT, więc wyszłam na plus. Warto jednak popytać, potargować i policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ogrodników. Posadziłam piękne tuje wzdłuż ogrodzenia, wcześniej położyłam piękną agrowłókninę, przysypałam pięknymi kamyczkami i co? I tak wyłazi spod spodu trawa :bash: Jest coś czym mogłabym ją potraktować a co zarazem nie spowoduje, że moje piękne tuje już nie będą takie piękne?

 

Kurczę, aż niemożliwe mi się to wydaje... :eek:

Przez tą agrowłókninę wyraźnie "przebija się" ta trawa ???

I jeszcze przechodzi ( wyrasta ) pomiędzy tymi kamyczkami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, aż niemożliwe mi się to wydaje... :eek:

Przez tą agrowłókninę wyraźnie "przebija się" ta trawa ???

I jeszcze przechodzi ( wyrasta ) pomiędzy tymi kamyczkami ???

 

Noooo. Nie są tą kępy trawy, bardziej pojedyncze źdźbła, ale to i tak wkurzające, bo po to kładłam agrowłókninę, aby uniknąć pielenia. Winowajcą pewnie jest gramatura tej agrowłókniny, bo położyłam 60g, teraz położyłabym grubszą, no ale po fakcie.

 

Boje się użyć Rundapa, nie chcę żeby poniszczył mi tuje. Dlatego zastanawiam się czy jest jeszcze coś innego co wykurzyłoby trawę na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...