Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Noooo. Nie są tą kępy trawy, bardziej pojedyncze źdźbła,

 

A to nie, to raczej nie wina agrowłókniny. :)

 

Te pojedyńcze źdźbła to raczej samosiewki - zawsze jakieś tam nasionka z powietrza spadną na te kamyczki i przyjmą się.

Trawa potrafi się zasiać nawet w bardzo kiepskich warunkach - sam piasek czy kamienie...

Tego nie będzie dużo - powyrywać i już.

A z Roundup-em.... radzę ostrożnie.

To już ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupilem kominek juz z dolotem - nie wiedzialem nawet jak to jest realizowane. Na pewno tez jest tam jakas uszczelka ale ogolnie to rzeczywiscie sam dolot jest zrobiony bardzo prosto.

 

Adam, a gdybym ten dolot przykręcił do dolnej ścianki a nie tej bocznej (pionowej) - oczywiście przy samej krawędzi - byłoby ok? Widzisz jakieś przeciwwskazania? Prościej spiro doprowadzić i mniej zakrętów w kanale powietrznym....

 

Poradziłem sobie z dolotem. Mógłbyś jeszcze Adam napisać jak robiłeś izolację wkładu? Przyklejałeś wełnę do obudowy? Warstwę aluminium daje się na zewnątrz izolacji czy od strony wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z dolotem. Mógłbyś jeszcze Adam napisać jak robiłeś izolację wkładu? Przyklejałeś wełnę do obudowy? Warstwę aluminium daje się na zewnątrz izolacji czy od strony wkładu?

 

Niestety nie odpowiem Ci bo ja kupilem gotowa izolacje na kominek od kratek. Ta izolacja to byla taka blaszana konstrukcja do ktorej przyklejona byla 2-3cm warstwa welny (a z zewnatrz calosc owinieta folia aluminiowa - tzn. welny wogole nie widac). Nic nie bylo przyklejone do obudowy bo ta "konstrukcje" mozna normalnie sciagnac :) Ja bym to zrobil tak ze welne poowijal tasma aluminiowa (samoprzylepna) i potem takie kawalki przylozyl do kominka i poowijal raz jeszcze calosc tasma aluminiowa :)

 

Albo w sumie mozesz tez przykleic welne do obudowy - to wklad wodny wiec nigdy tam nie bedzie temperatury wyzszej niz ~100stC! Welna wytrzyma spokojnie te 700stC, dopiero powyzej zaczyna sie topic spoiwo ktore laczy te poszczegolne "nitki" kamienne welny. Choc prawde mowiac ja to nawet owinalem cala rure spalinowa welna i posklejalem tasma aluminiowa i nic sie z tym nie dzieje. Dzieki temu mam lepszy ciag (rura sie nie studzi, szybko nagrzewa i wolniej schladza) i we wnetrzu wkladu jest niska temperatura - dlatego zrezygnowalem z komory dekompresyjnej i ogolnie kilku imo nieladnych kratek jakie zwykle sie na obudowie montuje :)

 

Podsumowujac - jak nie masz spawarki i blachy zeby zmontowac "konstrukcje" to ja bym welne poowijal tasma aluminiowa i tak przyklejal punktowo do obudowy, a potem calosc obwiazal raz jeszcze dla pewnosci tasma aluminiowa, jak paczke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos z Was szukal srodkow do czyszczenia klinkieru to polecam produkty NORQUIMIA - nie da sie ich kupic w sklepach i trzeba szukac po przedstawicielach handlowych ale jak ostatnio w koncu doczyscilem moj murek dookola tarasu, ktory jest juz prawie skonczony (tez jeszcze nie ma fugi jak u Queene ;) to bylem w szoku :) Po murowaniu wlazl na cegly taki jakby nalot, rdza. NICZYM tego sie nie dalo zmyc - kupilem najdrozszy produkt knaufa do czyszczenia kamienia w markecie (40 pln / 1l) i po pol godzinnym szorowaniu jednej cegly - zero efektu.. Napisalem nowy watek na forum muratora i odezwal sie przedstawiciel norquimi -> kupilem u niego srodki do czyszczenia i jestem w szoku bo w koncu moje cegielki sa jak NOWE :) Zrobilem zdjecie przed/po, tak to wyglada:

 

http://szyna.civ.pl/murek/czysty2.jpg

 

Takze jak ktos ma podobny problem to piszcie - dam namiar na goscia!! Mi sie od paru dni geba cieszy bo w koncu murek wyglada pieknie, a nie jakby go murowal jakis partacz ;-) Tutaj fota wiekszego kawalka (przypominam - bez fug!!):

 

http://szyna.civ.pl/murek/czysty5.jpg

 

Przed czyszczeniem wygladal jakby mial 20 lat :) Kazda cegla miala jakis brzydki nalot na krawedziach... Swoj taras skoncze chyba dopiero na wiosne (drewniany) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie po 9 miesiącach papierologii pierwsze postępy:

geodeci

http://imageshack.us/a/img707/3829/20120906162029.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

początek rajdu koparki

http://imageshack.us/a/img840/5035/20120913102217.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

no i meta kopania

http://imageshack.us/a/img515/1439/20120914171406.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

przy okazji mogę polecić koparkowego młody chłopak ale wie co robi :-) nawet sąsiedzi pochwalili żemało co odpoczywał raptem 2 razy przez cały dzień :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...