Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Na pewno macie długie wąskie korytarze ( albo i nie macie a ja mam) czym je oświetlić?

 

Ja mam długi wąski korytarz i będzie oświetlenie to górne w suficie jakiś rządek ledów w ciepłym kolorze, koniecznie drzwi wewn. z przeszkleniami no i oswietlenie nocne też ledy na ścianie przy podłodze takie same jak wykorzystywane przy trepach schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
bez komentarza :p

A czemu bez komentarza ?

Chętnie dowiem się jakie są zalety podbitki drewnianej poza dyskusyjnym wyglądem,który to uważam za ładniejszy w przypadku podbitki z PCV,podobnie jak uważam za brzydkie rzeźbione i kombinowane końcówki krokwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląd podbitki drewnianej czy PCV zależy przedewszystkim od jakości wykonania. I jedną i drugą można sp ........ Minusem drewnianej do PCV jest na pewno dodatkowa praca przy jej konserwacji w trakcie oraz przed położeniem (impregnacja, malowanie) przy PCV odpadają te czynności. Ja nadal wacham się jaką dam podbitkę wszystko zapewne sprowadzi się do kolorystyki. Jesli będziez PCV w kolorze jaki będziemy chcieli to będzie PCV jeśli nie to zabawa w malowanie drewnianej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie jestem nowa na forum i chetnie czytam wszystkie rady :) ja buduję w okolicach Wodzisław śląskiego narazie jestesmy na etapie wylania stropu nad garażem budujemy bez kredytu systemem gospodarczym:/ wiec na ten rok koniec z inwestycjami strop nad domem zostanie zalany na wiosnę, potem dach i tu mam pytanie jaką firmę dekarską polecacie i jak cenowo wyglądają chodzi mi o sama robocizne bez materiału z góry dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,podobnie jak uważam za brzydkie rzeźbione i kombinowane końcówki krokwi.
z tym się zgodzę dla mnie akurat też to jest brzydkie.

Pochodziłem trochę za pcv rozmawiałem ze znajomymi którzy siedzą w branży (teoretycznie co poniektórzy mogliby na mnie zarobić gdyż sprzedają pcv) i 99% mi z nich odradziło pcv, ok jest ładne pcv ale koszt ok. 70 zl/m pozostałe koło 30 więc na ta chwilę jest przeze mnie skreślona.

A i zarówno użytkownicy jak i sprzedający zwrócili uwagę czy lubię jak mi coś strzela nad głową :) to niestety plastik działający na róznice temp.

Mam czas do wiosny więc sprawa otwarta ale jak już wspomniałem obecnie tylko drewniana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem akwizytorem firmy, tylko użytkownikiem produktu. Jeżeli ktoś chce pełną informacje to niech dzwoni do Myszkowa. Ja tylko stwierdzam, że z mojego punktu widzenia to było opłacalne, i dobre rozwiązanie, z którego jestem zadowolony ( na razie )

pozd.

To mam jeszcze pytanie na jaki okres jest pisemna gwarancja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mialem zamiaru posadzac cie o jakiekolwiek koneksje z producentem/wykonawca jestem tylko ciekawy gwarancji bo sam juz przerabialem wymiane ocieplenia z wełny u rodziców po 17 latach i spora czesc okolo 50% bylo do wymiany z róznych powodow głównie z powodu zalania byl wymieniamy cały dach bo zeszloroczne gradobicie zrobilo w nim 54 dziury... co spowodowało czesciowe zalani tej welny.

A moje rozmowy z firmami od ocieplenia piana spełzły na niczym bylem umowiony na pomiar/wycene firmy z okolic raciborza ale niestety nie przyjechali a ja wychodze z ząłorzenia ze skoro ktos nie chce zarobic to ja go do tego zmusic nie moge przez co zadnych szegołow nie mialem okazji poznac. mozesz napisac na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie jestem nowa na forum i chetnie czytam wszystkie rady :) ja buduję w okolicach Wodzisław śląskiego narazie jestesmy na etapie wylania stropu nad garażem budujemy bez kredytu systemem gospodarczym:/ wiec na ten rok koniec z inwestycjami strop nad domem zostanie zalany na wiosnę, potem dach i tu mam pytanie jaką firmę dekarską polecacie i jak cenowo wyglądają chodzi mi o sama robocizne bez materiału z góry dzieki

 

W maju br. cena za m2 dachu (robocizna) to było 70 zł. Do tego doliczyć trzeba 150 zł za szt montażu okna dachowego. Firma Marek Buchalik z Boguszowic tel. 502 208 332. Mogę go polecić- sprawdzony , solidny i dokładny. Nie wiem jak z terminami- u mnie było ok ale pogoda też dopisywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić kogoś do wykonania podbitki dachowej oraz gdzie kupowaliście podbitkę. Na chwile obecną wchodzi tylko drewniana chyba, ze ktoś z forumowiczów przekona mnie do pcv :p

 

Podbitkę robi Darek Dziwoki tel. 696 155 808. Fajne chłopaki, dość słowne. Nie wiem jak cena i terminy. Pewnie doradzi gdzie kupić i jaką. Jeszcze nie robiłam, bo nie mamy funduszy, ale oferowali się u mnie jak kładli dachówkę. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu bez komentarza ?

Chętnie dowiem się jakie są zalety podbitki drewnianej poza dyskusyjnym wyglądem,który to uważam za ładniejszy w przypadku podbitki z PCV,podobnie jak uważam za brzydkie rzeźbione i kombinowane końcówki krokwi.

 

Arturo - drewno albo się komuś podoba albo nie :) to że drewno jest materiałem szlachetnym to po prostu fakt tak jak to że po nocy jest dzień :D negowanie drewna świadczy raczej o ignorancji w w/w temacie niż o znajomości zagadnienia co do trwałości drewna to hmmm może Biskupin ? albo nieco bliżej jakiś skansen - wszystko w przyrodzie ulega erozji większej bądź mniejszej włącznie z Twoim tynkiem cegłą PCV etc itd pamiętaj jednak o tym że dobry materiał to taki który jest jak najmniej kłopotliwy w utrzymaniu ( drewno to dobry !!! impregnat pędzel i odrobina chęci - malować każdy potrafi ;) ) PCV hmmmm malować można ale zupełnie inny przedział cenowy zresztą sam proces utlenia się PCV jest nie do zatrzymania i w dodatku szkodliwy ;/

Dlatego każdy dokonuje wyboru według własnego "JA" dla mnie drewno jest czymś szlachetnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem na etapie robienia ław i mam pytanie co do izolacji ław i ścian fundamentowych z projektu wychodzi że na samą ławę muszę najpierw położyć izolację z podkładu gruntującego np IZOHAN DYSPERBIT - renowacja i konserwacja pokryć dachowych; wykonywanie bezspoinowych pokryć dachowych zbrojonych tkaninami technicznymi; wykonywanie bezspoinowych pokryć dachowych na podkładzie z jednej warstwy papy; wykonywanie izolacji przeciwwilgociowych; gruntowanie podłoży mineralnych pod właściwą izolację po rozcieńczeniu z wodą 1:1 (woda:dysperbit) prosto mówiąc wysmarować całą ławę (izolacja pionowa i pozioma), potem na ławę przychodzi papa termozgrzewalna (izolacja pozioma), na wewnętrzną powierzchnie ścian fundamentu znów IZOHAN DYSPERBIT na zewnętrzną ścianę fundamentów rapówka cementowa potem IZOHAN IZOBUD WK - dyspersyjna masa hydroizolacyjno-klejąca do złącz styropian/papa, styropian/blacha, styropian/beton, styropian/styropian, papa/papa oraz klejenia twardych płyt z wełny mineralnej- styropian na styropian IZOHAN IZOBUD WM - wykonanie właściwych, bezspoinowych hydroizolacji pionowych i poziomych wszystkich typów; przyklejanie twardych płyt izolacyjnych ze spienionego polistyrenu lub twardej wełny mineralnej. no i potem mata drenarska. Nie wiem czy to dobrze opisałem ale tak mniej więcej wygląda to z projektu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...