Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
W końcu przyszedł mój czas na wylewki na poddaszu ;) Kto ostatnio z Was robił wylewki (miksokretowe) i kogo polecacie? W wątku o wykonawcach jakoś cicho w temacie! Dajcie namiar na kogoś, tylko nie na Olszara :) Dzięki z góry!

Wylewki robię w poniedziałek,o efektach poinformuje,u sąsiada robił i jest ok.Gość z Orzesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszedł mój czas na wylewki na poddaszu ;) Kto ostatnio z Was robił wylewki (miksokretowe) i kogo polecacie? W wątku o wykonawcach jakoś cicho w temacie! Dajcie namiar na kogoś, tylko nie na Olszara :) Dzięki z góry!

 

 

Ja tez mogę polecić Pana Adama polecanego przez Gabrysię

 

Poprawiłem żeby nikt nie dorabiał teorii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem na etapie robienia ław i mam pytanie co do izolacji ław i ścian fundamentowych z projektu wychodzi że na samą ławę muszę najpierw położyć izolację z podkładu gruntującego np IZOHAN DYSPERBIT - renowacja i konserwacja pokryć dachowych; wykonywanie bezspoinowych pokryć dachowych zbrojonych tkaninami technicznymi; wykonywanie bezspoinowych pokryć dachowych na podkładzie z jednej warstwy papy; wykonywanie izolacji przeciwwilgociowych; gruntowanie podłoży mineralnych pod właściwą izolację po rozcieńczeniu z wodą 1:1 (woda:dysperbit) prosto mówiąc wysmarować całą ławę (izolacja pionowa i pozioma), potem na ławę przychodzi papa termozgrzewalna (izolacja pozioma), na wewnętrzną powierzchnie ścian fundamentu znów IZOHAN DYSPERBIT na zewnętrzną ścianę fundamentów rapówka cementowa potem IZOHAN IZOBUD WK - dyspersyjna masa hydroizolacyjno-klejąca do złącz styropian/papa, styropian/blacha, styropian/beton, styropian/styropian, papa/papa oraz klejenia twardych płyt z wełny mineralnej- styropian na styropian IZOHAN IZOBUD WM - wykonanie właściwych, bezspoinowych hydroizolacji pionowych i poziomych wszystkich typów; przyklejanie twardych płyt izolacyjnych ze spienionego polistyrenu lub twardej wełny mineralnej. no i potem mata drenarska. Nie wiem czy to dobrze opisałem ale tak mniej więcej wygląda to z projektu

 

coś dużo tego izohanu a to pierunsko drogie

u mnie tylko WK używałam....albo WM ?? nie pamietam ale to na piwnice było

a co to ta mata drenarska ? pierwsze słysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas robocizna dachu kosztowała ok 76 zł za m2. A dach podobny jak u Rutinów. Widać duże rozbieżności w cenach. Ale z wykonania dachu jesteśmy zadowoleni. Do dzisiaj nie ma nawet kropki przecieku. A parę ulew w lipcu już przezył w tym jedno urwanie chmury :p

 

mnie w tym roku wycenili dach na 69 zł ale tez miałem oferty od 47 do100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszedł mój czas na wylewki na poddaszu ;) Kto ostatnio z Was robił wylewki (miksokretowe) i kogo polecacie? W wątku o wykonawcach jakoś cicho w temacie! Dajcie namiar na kogoś, tylko nie na Olszara :) Dzięki z góry!

 

Dołączam się do pytania. Macie namiary na sprawdzoną firmę od wylewek (miksokretowe)? I może ktoś korzystał z usług firmy Barnabas - jakie macie doświadczenia i opinie bo słyszałem, że bardzo dobrze robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie tu zapytać bo temat pianki pur się przewija. Mam wyceny EKOPUR - pianka hiszpańska 18cm 74,52 brutto oraz Domoterm z Raciborza (skuteczna izolacja - pianka kanadyjska icynene) 18cm - 86 zł brutto. Czy ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie atestów pianek. Pianka kanadyjska ma wszystkie polskie atesty PZH, AMICA, itp. a ta hiszpańska nie ma jeszcze polskich atestów. Ale płacić ponad 10 cm za praktycznie to samo. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Macie namiary na sprawdzoną firmę od wylewek (miksokretowe)? I może ktoś korzystał z usług firmy Barnabas - jakie macie doświadczenia i opinie bo słyszałem, że bardzo dobrze robią?

 

Ja niestety nie polecam. Wykonanie dobre, ale pozostałe kwestie - jak coś, priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie robiła firma barnabas wylewki - minęło 3 tygodnie - żadnych pęknięć jak na razie nie ma(mam podwójne zbrojenie-mikrowłókna szklane i siatka metalowa) a co do dokładności .. no cóż jak na pierwszej kondygnacji zwróciłem uwagę na niewielkie co prawda pofalowania powierzchni spowodowane chyba zbyt wczesnym wprowadzeniem zacieraczki mechanicznej, to potem było już idealnie .Tak jak zawsze trzeba jednak dopilnować wykonania. Ogólnie jestem zadowolony z zarówno ze współpracy , jak i z efektów pracy i mogę polecić tą firmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam w ogłoszeniach,ale tutaj więcej osób czyta,jakby ktoś coś wiedzał o zbiorniku na wodę,takim 1000 litrów to proszę o info.Z góry dzięki

 

Gabrysia, nowe zbiorniki sprzedają w Radlinie, koło KWK MARCEL, dosłownie zaraz koło torów kolejowych przykopalnianych. Cena zbiornika 200zł, wymiary 120 cm x100 ( coś kolo tego) , zbrojone siatką, nieużywane. Taką informację otrzymałam od znajomego kierowcy. Jak CI zależy- mogę to sprawdzić, bo mam rzut beretem do Radlina:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Macie namiary na sprawdzoną firmę od wylewek (miksokretowe)? I może ktoś korzystał z usług firmy Barnabas - jakie macie doświadczenia i opinie bo słyszałem, że bardzo dobrze robią?

 

Potwierdzam opinię poprzedników.

;)

 

Robią w miarę dobrze, ale kasują więcej.

Poza tym, jak wyczują kogoś, że można go "pociągnąć" to pociągną.

Naciągnęli moich sąsiadów.

Cóż, taka polityka.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrysia, nowe zbiorniki sprzedają w Radlinie, koło KWK MARCEL, dosłownie zaraz koło torów kolejowych przykopalnianych. Cena zbiornika 200zł, wymiary 120 cm x100 ( coś kolo tego) , zbrojone siatką, nieużywane. Taką informację otrzymałam od znajomego kierowcy. Jak CI zależy- mogę to sprawdzić, bo mam rzut beretem do Radlina:D

fajne

ale raz uzyte

nam się lekko spieniła w jednym z dwóch woda, ale dopiero przy pielęgnacji płyty fundamentowej można to było wyczuć, ajk się na boso biegało

polecam, brałam 2 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...