Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Parę lat temu schody z marmuru robił nam Janyga z Gaszowic- zakład kamieniarski . jak obecnie- nie wiem.

 

juz dzwonilam, jestesmy umowieni na wycene :) a chcialam jeszcze zapytac jak wykonanie? Jestescie zadowoleni? Bo z tym to tez roznie bywa, dlatego pytam kazdego kto moze nam dac jakiejs wskazowki :) z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy Wy już normalnie grzejecie?? U nas od soboty piec chodzi cały czas,a ja już wymiękam.Mój chłop chyba niedogrzany,odchudza się jak głupi,to nie ma go co grzać,a ja wszystkie okna pootwierane,dzisiaj spałam przy otwartym balkonie z Zuzią(on poszedł do niej spać).Chyba za chwilę pójdę ten piec wyłączyć i powiem,że prądu nie było.

 

U nas tez cieplo, ze wytrzymac nie mozna... przez dzien otwieram drzwi wyjsciowe, w sypialni mam zakrecony kaloryfer a i tak jest za cieplo... Dobrze Cie rozumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Dawno nie zaglądałem ( cały czas praca na budowie), mamy skończony dach, dlatego chciałem wszystkich przestrzec przed firmą deko dach z bełku! Są to oszuści, którzy podają się za dobrych fachowców, a jak coś zrobią źle to nawet nie da rady nic zasugerować bo szef jest tak nerwowy iż odpyskuje że aż uszy bolą.

Jednym słowem u nas o mało co nie skończyło się rozbieraniem więźby dachowej i wyrzuceniem jej "do śmietnika". Musiał przyjechać kierownik budowy i grzecznie poprosić o poprawienie błędów - na co szanowni panowie uciekli (dosłownie) z budowy.....

Pozdrawiam.

odpisując na wystawiony komentarz na moją firmę .zrobiliśmy więźbę belka koszowa która przechodziła obok komina 2 cm tak było w projekcie ,co według mnie 25 cm od komina powinno znajdować się grube drzewo pan "tamareczek" powiedział że tak nie może być projekt mówił swoje .druga sprawa dach według projektu miał być wysunięty 75 cm w bok a zrobiliśmy 70 cm ponieważ była możliwość przedłużenia łatami na co pan nie zgodził się chciał zdemontować więźbę naszym kosztem jak się okazało później chciał przedłużyć dach zasłaniając balkon czyli w granicach 120cm czego nie było w projekcie .a więc więźba była już na ukończeniu więźba została w takim stanie jak ukończyliśmy nic nie było rozbierane a pieniążki które miały być wypłacone nie zostały wypłacone .a z budowy nie uciekliśmy .piszę tą odpowiedź dopiero teraz ponieważ co kończymy budowę to gospodarze pytają skąd taki negatyw pod naszym adresem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam elektryka w okolicy żor skończyłam budowę domku jednorodzinnego mamy stan surowy zamknięty .bardzo polecam firmę DEKO-DACH Z BEŁKU jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanej pracy pozdrawiam i czekam na jakieś namiary na elektryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam elektryka w okolicy żor skończyłam budowę domku jednorodzinnego mamy stan surowy zamknięty .bardzo polecam firmę DEKO-DACH Z BEŁKU jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanej pracy pozdrawiam i czekam na jakieś namiary na elektryka

 

Ble ble ble tralalalla siallaaaala :p

Po co się wysilać i tak nikt nie uwierzy w ten pozytywny post

Jakimś dziwnym trafem po wcześniejszym wpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dzwonilam, jestesmy umowieni na wycene :) a chcialam jeszcze zapytac jak wykonanie? Jestescie zadowoleni? Bo z tym to tez roznie bywa, dlatego pytam kazdego kto moze nam dac jakiejs wskazowki :) z gory dziekuje

 

Ja nie narzekam, wówczas mi się podobało ale była inna technologia. Dziś to niemodne, teraz robi się inne profile, podstopnie, balustrady....

Co do jakości, to mimo upływu czasu kamień wygląda całkiem dobrze, no może wymagałby mocnego polerowania bo zmatowiał. Mamy jasno szary marmur cięty w płytki. W każdym razie ja bym Janygę poleciła, fachowiec ok- jak dla mnie. Wszystko zależy co kto lubi i czego oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się zdecydowałem na drewnianą. A kupować będę w tartaku gdzie kupowałem więźbę.

 

A ile kasy trzeba liczyć na podbitkę? Tak " na oko", bo oprócz zakupu drzewa musisz go chyba szlifowac i malować?? Pytam , bo też stanę przed tym dylematem- jeszcze się nie rozgladałam i nie znam cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam elektryka w okolicy żor skończyłam budowę domku jednorodzinnego mamy stan surowy zamknięty .bardzo polecam firmę DEKO-DACH Z BEŁKU jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanej pracy pozdrawiam i czekam na jakieś namiary na elektryka

 

Bardzo goraco polecam naszego elektryka z Jastrzebia. Naprawde bardzo dobry fachowiec, umie doradzic i jest bardzo tani. Podaje namiary:

Tadeusz Bryk 606738488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam, wówczas mi się podobało ale była inna technologia. Dziś to niemodne, teraz robi się inne profile, podstopnie, balustrady....

Co do jakości, to mimo upływu czasu kamień wygląda całkiem dobrze, no może wymagałby mocnego polerowania bo zmatowiał. Mamy jasno szary marmur cięty w płytki. W każdym razie ja bym Janygę poleciła, fachowiec ok- jak dla mnie. Wszystko zależy co kto lubi i czego oczekuje.

 

Dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie na szybko.

Stoimy przed dużym dylematem. Czy ocieplać dom z zewnątrz przed zimą. Tynki mamy, wylewki będą 29.10. Teraz nie wiem czy ocieplać domek z zewnątrz przed zimą - trochę się boimy wilgoci jak ocieplimy z zewnątrz - nie będzie miała gdzie uciekać. Jeszcz do tego ocieplimy dach i będzie zonk. Pewnie wielu z was rozważało ten dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

polecam artykuł w GW. Tak jak było to do przewidzenia nasz ,,umiłowany rząd" zabierze zwroty w ramach pomocy dla młodych, komuś trzeba zabrać (tu akurat nie zwrócić), aby komuś można było dać:/

,,Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej liczy, że dopłaty w ramach "MdM" pojawią się na rynku w połowie przyszłego roku, a najpóźniejszym terminem jest styczeń 2014. Corocznie z dopłat miałoby skorzystać ok. 36 tys. rodzin. Skąd rząd weźmie na to pieniądze? Min. Nowak wyjaśnił, że ok. miliarda złotych przysporzy likwidacja od 2013 r. zwrotu części VAT za materiały budowlane użyte do budowy lub remontu mieszkania bądź domu. Stałoby się to o rok szybciej, niż zapowiedział rząd w 2010 r. Przypomnijmy, że fiskus zwraca różnicę między stawką 23 i 8 proc. VAT, ale tylko za te materiały, które po 1 maja 2004 r. zostały obłożone wyższą stawką tego podatku. Ile może zaoszczędzić inwestor? Jeśli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę, jest to dziś maksymalnie ok. 35,5 tys. zł. W przypadku remontu - ok. 15,2 tys. zł. W praktyce są to dużo mniejsze kwoty. Np. w ubiegłym roku fiskus zwrócił przeszło 491 tys. inwestorów średnio po niespełna 2,2 tys. zł. Świadczy to o tym, że większość z nich kupowała materiały na niewielkie remonty."

 

Więcej... http://wyborcza.biz/finanse/1,108340...#ixzz29LZsTL44

 

Warto złożyć dokumenty do US o zwrot, o ile jest jeszcze taka możliwość. Więcej informacji na priv.

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie na szybko.

Stoimy przed dużym dylematem. Czy ocieplać dom z zewnątrz przed zimą. Tynki mamy, wylewki będą 29.10. Teraz nie wiem czy ocieplać domek z zewnątrz przed zimą - trochę się boimy wilgoci jak ocieplimy z zewnątrz - nie będzie miała gdzie uciekać. Jeszcz do tego ocieplimy dach i będzie zonk. Pewnie wielu z was rozważało ten dylemat.

 

my wlasnie zaczynamy ocieplac ale bedziemy juz cala zime grzac bo bedzie sie robilo wykonczenia wnetrza. Wiec i wietrzyc sie bedzie non stop i grzac. Wiem, ze wiekszosc ludzi ociepla na koncu jak juz wszystko jest gotowe. My niestety mamy bardzo cienkie sciany i przy poteznych ulewach troche nam przecieka przez zaprawe. Dlatego zdecydowalismy sie ocieplic zeby w razie draki nie poniszczylo nam juz wykonczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...