Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy kostka jest na sprzedaż?

 

Tak, dalej aktualne.

:)

 

O ile Mea nie wzięła...

Mea, zarezerwowałaś ją sobie ???

;)

 

Słuchajcie, kostka jest piękna bo widziałam ją na własne oczy - w dobrym stanie, niezabrudzona.

Cena rewelka.

A mój kolega to bardzo sympatyczny człowiek, do dogadania.

Naprawdę okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w jakiej cenie jest kostka granitowa, taka powiedzmy 15x15,??. Potrzebowałabym na murki oporowe i schodki z tarasu. Gdzie dostanę najtańszą??

 

Najtaniej w Strzegomiu i okolicy :) murki lepiej wyjdą z kamieni murowych ( oczywiście granitowych ) w Rybniku są dwie duże firmy handlujące granitem jedna jest na Raciborskiej za salonem Reno i druga na Podmiejskiej przed OSK jadąc od strony ul. Gliwickiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w Strzegomiu i okolicy :) murki lepiej wyjdą z kamieni murowych ( oczywiście granitowych ) w Rybniku są dwie duże firmy handlujące granitem jedna jest na Raciborskiej za salonem Reno i druga na Podmiejskiej przed OSK jadąc od strony ul. Gliwickiej[/quo

 

Dzięki bardzo, na Raciborskiej Granitec chyba ale na Podmiejskiej to nie wiedzialam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie w projekcie mam 2 kominy przy czym jeden jest dla kominka( jedno kanałowy plus wentylacja) a drugi 2 kanałowy plus wentyacja (teoretycznie dla pieca węglowego i pieca gazowego) zastanawiam się nad sensem stawiania tego drugiego podwójnego komina jak i tak narazie będzie tylko piec z podajnikiem. Uswiadomcie mnie czy nowoczesne piece gazowe gdybym takowy kiedyś chciał założyć muszą mieć tak ogromny komin czy starczytylko jakieś odprowadzenie salin z kotłowni ? No i następna sprawa co wybrać schiedla czy np. plewe ale to powiedzmy sprawa na marginesie. a w załaczeniu postępy prac :-)

http://imageshack.us/a/img825/2415/20121018163844.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie w projekcie mam 2 kominy przy czym jeden jest dla kominka( jedno kanałowy plus wentylacja) a drugi 2 kanałowy plus wentyacja (teoretycznie dla pieca węglowego i pieca gazowego) zastanawiam się nad sensem stawiania tego drugiego podwójnego komina jak i tak narazie będzie tylko piec z podajnikiem. Uswiadomcie mnie czy nowoczesne piece gazowe gdybym takowy kiedyś chciał założyć muszą mieć tak ogromny komin czy starczytylko jakieś odprowadzenie salin z kotłowni ? No i następna sprawa co wybrać schiedla czy np. plewe ale to powiedzmy sprawa na marginesie. a w załaczeniu postępy prac :-)

http://imageshack.us/a/img825/2415/20121018163844.th.jpg

 

WYSTARCZY ODPROWADZENIE SPALIN Z KOTŁOWNI MÓJ BRAT MA WŁAŚNIE TAK,WCZEŚNIEJ MIAŁ KOTŁOWNIĘ NA WĘGIEL ,POTEM DOŁOŻYŁ PIEC GAZOWY Z ZAMKNIĘTĄ KOMORĄ SPALANIA .A CO DO KOMINA TO ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO PRZEPŁACAĆ ZA SCHIDLA CZY PLEWĘ JAK MOŻNA KUPIĆ TANIEJ NP: http://allegro.pl/7-2m-fi200-went-uniwersal-komin-kominy-promocja-i2695234972.html JA MAM TAKIE I SPISUJĄ SIĘ REWELACYJNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSTARCZY ODPROWADZENIE SPALIN Z KOTŁOWNI MÓJ BRAT MA WŁAŚNIE TAK,WCZEŚNIEJ MIAŁ KOTŁOWNIĘ NA WĘGIEL ,POTEM DOŁOŻYŁ PIEC GAZOWY Z ZAMKNIĘTĄ KOMORĄ SPALANIA .A CO DO KOMINA TO ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO PRZEPŁACAĆ ZA SCHIDLA CZY PLEWĘ JAK MOŻNA KUPIĆ TANIEJ NP: http://allegro.pl/7-2m-fi200-went-uniwersal-komin-kominy-promocja-i2695234972.html JA MAM TAKIE I SPISUJĄ SIĘ REWELACYJNIE

 

no tak też właśnie myślę choć nie wiem czy akurat dobrze myślę, co do tych kominów z allegro mam 2 kolegów którzy też mają te kominy, problem w tym że ani razu jeszcze w nich nie zapalili:-)(bo dopiero budują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,czy ktoś z was robił kuchnie na jankowickiej w firmie innowa?

 

Ja robie kuchnie u Siwca w Rybniku na Miejskiej. Widzialam 3 kuchnie tego producenta i sa wspaniale. Kazda byla inna i kazda na swoj sposob oryginalna. Ja mialam bardzo wymyslna kuchnie i bez problemu mi ja zrobia. Jest tam bardzo mila Pani Jola, ktora zrobi ladnie projekt, naniesie zmiany i doradzi jesli trzeba. Tylko trzeba uwazac na dodatki w kuchni typu magic corner lub inne koszyki do szafek. Proponuja kosze drozszych firm, kiedy mozna dostac bez problemu tanszych firm, ktore tez moga sprowadzic. I tak narzyklad zaproponowali mi magic corner w zawrotnej cenie 1800zl kiedy mi znajoma polecila magik corner firmy REJS. Te zaczynaja sie od 750zl juz na necie wiec roznica jest. Ale bez problemu dostalam ten wlasnie magic corner kiedy poprosilam :) Wiec trzeba sie zorientowac jak to cenowo wyglada, bo mozna sporo przeplacic wlasnie za takie dodatkowe wyposazenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu carga rejsa są dość kiepkiej jakości,dobrze sprawują się około roku,a później są duże problemy.Ja mam małe właśnie z rejsa,mało obciążone a i tak nie chodzą tak jak blum czy peka.

 

Cargo akurat mam blum. Wzielam tylko magic corner z rejsa bo czytalam na necie i opinie nawet byly calkiem dobre, a roznica w cenie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłaniacie jakoś roślinki na zimę ? trawy ozdobne, lawenda, azalia, kocimiętka, eualiptus niebieski, hibiskus - robić coś z tym ? pierwszy mróz przetrwały

 

cyprysiki przy wejściu na pewno schowam....ale coś jeszcze ?

 

Pati, ja mam cyprysiki na skarpie, nie w donicach i z pewnością będę je osłaniać, tak samo, jak kuliste tuje (też na skarpie) - gałęziami z drzewek iglastych. Nie wiem, co z lawendą, muszę popytać kogoś, co z tym zrobić. Trzemielin nie okrywam. Jak z trawami ozdobnymi - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak też właśnie myślę choć nie wiem czy akurat dobrze myślę, co do tych kominów z allegro mam 2 kolegów którzy też mają te kominy, problem w tym że ani razu jeszcze w nich nie zapalili:-)(bo dopiero budują)

 

Ja zacząłem palić II sezon i wszystko jest ok ale ja ogrzewam dom tylko kominkiem z płaszczem wodnym-palę brykietem i dość wysuszonym drewnem.Problemów z kominem:6,2m nie mam żadnych.ciąg bardzo dobry.Sąsiad ma z schidla i jakiejś wielkiej różnicy nie widzę .wkłady ceramiczne takie same, pustaki różnią się wymiarami .Ale oczywiście nie namawiam tylko polecam tańsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie kuchnie u Siwca w Rybniku na Miejskiej. Widzialam 3 kuchnie tego producenta i sa wspaniale. Kazda byla inna i kazda na swoj sposob oryginalna. Ja mialam bardzo wymyslna kuchnie i bez problemu mi ja zrobia. Jest tam bardzo mila Pani Jola, ktora zrobi ladnie projekt, naniesie zmiany i doradzi jesli trzeba. Tylko trzeba uwazac na dodatki w kuchni typu magic corner lub inne koszyki do szafek. Proponuja kosze drozszych firm, kiedy mozna dostac bez problemu tanszych firm, ktore tez moga sprowadzic. I tak narzyklad zaproponowali mi magic corner w zawrotnej cenie 1800zl kiedy mi znajoma polecila magik corner firmy REJS. Te zaczynaja sie od 750zl juz na necie wiec roznica jest. Ale bez problemu dostalam ten wlasnie magic corner kiedy poprosilam :) Wiec trzeba sie zorientowac jak to cenowo wyglada, bo mozna sporo przeplacic wlasnie za takie dodatkowe wyposazenie. Pozdrawiam

 

Ja tez u Siwca robiłam kuchnie,nawet jest na ich stronie.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...