Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kochani, mam prośbę- kto ma otwartą kuchnię i mógłby wrzucić fotki ponieważ powstał dylemat, czy postawić ścianki działowe miedzy kuchnią a salonem, czy też zostawić pustą przestrzeń. Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić i mam nadzieję, ze ktoś podrzuci jakiś pomysł.

 

fotek jeszcze nie mam ale moge podrzucic pomysl... A nie myslalas moze o wyspie albo polwyspie??? nie wiem jak dokladnie wyglada to u Ciebie ale ja sie zdecydowalam na polwyspe (taka od sciany wychodzaca). Nie dosc, ze troche jest strefa kuchni oddzielona od reszty to jeszcze zyskalam dodatkowe szafki :) na mojej polwyspie bede miala plyte indukcyjna i podwyzszany blat "barowy". Bedzie mozna zjesc szybki obiad :) To moj sposob na dodatkowe miejsce na sprzety kuchenne :) Poki co mam tylko projekt, kuchnia ma byc w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

na co sie zdecydowales w temacie pieca ?? ja mam sasa i powiem ze to byl dobry wybor :D

 

Mea odnosnie pieca wiem że masz sasa tylko eco czy gro eco napisz coś więcej na temat jego i jak wygląda pod wzgledem spalania opału.

Gdzie go kupiłaś ,bo naprawde jest tego tyle że trudno się na co kolwiek zdecydować - a jak wiecie każa opinia jest przydatna dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam prośbę- kto ma otwartą kuchnię i mógłby wrzucić fotki ponieważ powstał dylemat, czy postawić ścianki działowe miedzy kuchnią a salonem, czy też zostawić pustą przestrzeń. Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić i mam nadzieję, ze ktoś podrzuci jakiś pomysł.

 

http://www.ar1.jacekimonika.rybnik.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=1&rok=2012 to jest link do naszego bloga tam sa zdjęćia kuchni otwartej ale z wyspą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ar1.jacekimonika.rybnik.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=1&rok=2012 to jest link do naszego bloga tam sa zdjęćia kuchni otwartej ale z wyspą

 

Dzięki Jacek, szkoda, że jak byłam po kable to nie spytałam o kuchnię- obejrzałabym "na żywo":) U mnie nie będzie dużo miejsca i wyspa się raczej nie zmieści, ale taki blacik oddzielający salon- czemu nie? Szukam inspiracji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea odnosnie pieca wiem że masz sasa tylko eco czy gro eco napisz coś więcej na temat jego i jak wygląda pod wzgledem spalania opału.

Gdzie go kupiłaś ,bo naprawde jest tego tyle że trudno się na co kolwiek zdecydować - a jak wiecie każa opinia jest przydatna dziękuje.

 

my mamy SAS ECO 23kw

kupilam go u Artura Geby - nadal ma na niego chyba najlepsze ceny ... spalanie w sezonie letnim - kwiecien - pazdziernik spalil tone brunatnego ... moim zdaniem luzik ... zima to juz kiedys pisalam lacznie okolo 3,5 (max 4-4,5 ale to z wygrzewaniem wylewek i dostrajaniem pieca) moim zdaniem zupelnie przyzwoity wynik ...

sterownik jest fajny a w nowych piecach jeszcze dolozyli mu kilka udogodnien (dogladamy nowego sasa u sasiadow)

 

ja jestem z niego zadowolona ... moge polecic i piec i instalatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek, szkoda, że jak byłam po kable to nie spytałam o kuchnię- obejrzałabym "na żywo":) U mnie nie będzie dużo miejsca i wyspa się raczej nie zmieści, ale taki blacik oddzielający salon- czemu nie? Szukam inspiracji....

 

moja kuchnia tez jest bardzo mala i myslalam, ze wyspa nie wejdzie, a bylo to moje marzenie. A razem z pania w studiu kuchennym stworzylysmy bardzo fajny projekt i polwyspa weszla :) nawet calkiem sensownie to wyglada na projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kuchnia tez jest bardzo mala i myslalam, ze wyspa nie wejdzie, a bylo to moje marzenie. A razem z pania w studiu kuchennym stworzylysmy bardzo fajny projekt i polwyspa weszla :) nawet calkiem sensownie to wyglada na projekcie :)

 

Mała to znaczy jaka ? Ja tez mam małą i marzę o wyspie albo półwyspie ale się chyba nie da Wiem ze jest osobny watek odnośnie kuchni , ale jak możesz to to pokaż projekt może być na prv . Może i ja coś wykombinuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia -> Ty polecalas p. Mirka do wylewek nie? Dalej jesteś zadowolona? ;-) Zamówiłem go sobie na najbliższy wtorek do wylewek na poddaszu, ciekaw jestem jak to zrobi :)

 

Tak polecałam i nadal będę polecać - zrobili szybko (cały dom w dwa dni), równiutko (super układa się teraz kafelki) i sprawnie :) Bardzo miła ekipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kuchnia tez jest bardzo mala i myslalam, ze wyspa nie wejdzie, a bylo to moje marzenie. A razem z pania w studiu kuchennym stworzylysmy bardzo fajny projekt i polwyspa weszla :) nawet calkiem sensownie to wyglada na projekcie :)

 

My też mamy małą kuchnię, otwartą na salon, ale oddziela ją taka wyższa lada z blatem - coś jak barek, ja jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Na wyspę na pewno nie byłoby miejsca. Lada zasłania częściowo bajzel kuchenny i nie widać go z salonu;), a jak są goście i coś przygotowuję, to mogę równocześnie z nimi rozmawiać bez przeszkód. Zdjęć niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie przemawia do mnie płyta na wyspie lub też na blacie przy salonie, nie wyobrażam sobie, że gotujące się gary widzą wszyscy z salonu, ale to moje zdanie - bo widzę, że bulajev tak ma. Zwłaszcza, jak mam małe dzieci i z pewnością chciałyby posiedzieć przy tym blaciku,a tu coś się gotuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja kuchnia otwarta na salon:

 

http://img18.imageshack.us/img18/9347/p1030760y.jpg

 

Użytkuję ja od lipca. Też się obawiałam, że będzie widać cały syf itp. W mojej poprzedniej kuchni, nie widocznej dla gości, często tak było, że gary po obiedzie leżakowały w zlewie, talerze nie pomyte. A tu o dziwo tak nie jest. Wszystko przecież odrazu ląduje w zmywarce, któej nie miałam w poprzedniej kuchni, 1,5 - komorowy zlew nie pozwala na trzymanie w nim brudnych rzeczy, bo poprostu nie ma to miejsca, i wymusza to na mnie mycie odrazu tych rzeczy, których nie mogę włożyć do zmywarki. Na blatach też nie ma jakiś zbędnych rzeczy, bo wszystko ma swoje miejsce w szufladach czy szafkach. Zapachy z gotowania też nie rozłażą się po całym domu, bo okap plus dodatkowo czasami otwarte okno doskonale radzą sobie z wentylacją.

Reasumując, jestem bardzo zadowolona z tego co mam i nie "zamknęłabym" swojej kuchni nawet małym barkiem. Jak dorobię się jeszcze stołu i krzeseł pod oknem to już będę w pełni zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie przemawia do mnie płyta na wyspie lub też na blacie przy salonie, nie wyobrażam sobie, że gotujące się gary widzą wszyscy z salonu, ale to moje zdanie - bo widzę, że bulajev tak ma. Zwłaszcza, jak mam małe dzieci i z pewnością chciałyby posiedzieć przy tym blaciku,a tu coś się gotuje...

 

u mnie nikt nie bedzie widzial gotujacych sie garow, bo mam podwyzszana scianke, ktora zaslania piec i gary, a na tej sciance dodatkowy waski blat taki do szybkiego zjedzenia obiadu. Z drugiej strony beda staly dwa hokery. Poza tym ja mam bezposrednio za wyspa jadalnie a dopierw na lewo jest salon. Czyli nie bezposrednio na salon. Ale tak jak mowie, nikt nie bedzie widzial ani jednego gotujacego sie gara :) Dlatego wlasnie chcialam ta wyspe. Moja wyspa jest zupelnie inna niz ta na zdjeciu bulajeva, taka raczej mnie tez nie urzadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja kuchnia otwarta na salon:

 

http://img18.imageshack.us/img18/9347/p1030760y.jpg

 

Użytkuję ja od lipca. Też się obawiałam, że będzie widać cały syf itp. W mojej poprzedniej kuchni, nie widocznej dla gości, często tak było, że gary po obiedzie leżakowały w zlewie, talerze nie pomyte. A tu o dziwo tak nie jest. Wszystko przecież odrazu ląduje w zmywarce, któej nie miałam w poprzedniej kuchni, 1,5 - komorowy zlew nie pozwala na trzymanie w nim brudnych rzeczy, bo poprostu nie ma to miejsca, i wymusza to na mnie mycie odrazu tych rzeczy, których nie mogę włożyć do zmywarki. Na blatach też nie ma jakiś zbędnych rzeczy, bo wszystko ma swoje miejsce w szufladach czy szafkach. Zapachy z gotowania też nie rozłażą się po całym domu, bo okap plus dodatkowo czasami otwarte okno doskonale radzą sobie z wentylacją.

Reasumując, jestem bardzo zadowolona z tego co mam i nie "zamknęłabym" swojej kuchni nawet małym barkiem. Jak dorobię się jeszcze stołu i krzeseł pod oknem to już będę w pełni zadowolona :)

 

Czy na podłodze to Paradyż arkesja ? Jeśli tak to jak już mieszkasz jak Ci się użytkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na podłodze to Paradyż arkesja ? Jeśli tak to jak już mieszkasz jak Ci się użytkuje

 

Tak, to arkesja. A jak się użytkuje? Ciężko mi powiedzieć, bo mam w domu dużego psa, a co za tym idzie mnóstwo sierści i piachu, także odkurzanie i tak codziennie. Ale tak by było w moim przypadku zawsze, bez względu na rodzaj podłogi. Gyby nie było psa sądzę, że byłabym mega zadowolona z wyboru. Gdy szykuje mi się jakaś impreza w domu i pies nie ma wstępu to kafelki prezentuja się znakomicie. Straszyli, że będą ślady po mopie itp. ale nie zauważyłam tego, a mam doś przeszkolne wnętrze. Żałuję tylko, że dałam jasne szare fugi. Ale to też pewnie zasługa ww. psa. Strasznie się brudzą, szczególnie tam gdzie Fionka najczęściej śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x sliczna kuchnia :) a mozesz mi napisac gdzie w regionie robia te ekrany szklane??? wlasnie sie rozgladam za tym znalazlam jedna bardzo dobra firme ale z wroclawia i nie bardzo chca przyjechac do rybnika :( Jesli mozesz napisz prosze czy wykonuja kazdy wzor i jak to wyglada cenowo :)

 

Miło, że kuchnia się podoba :)

To nie ekran tylko szyba. Pod szybą jest tapeta, którą zamówiłam na allegro za 150 zł. Montaż wyglądał tak: najpierw szara płyta przyklejona do ściany, na to przykleiłam tapetę i na to szyba. Fajne rozwiązanie, bo gdy za jakiś czas limonki mi się znudzą, tanim kosztem wymienię je na inną tapetę. A ile kosztowała szyba to nie wiem, bo była w cenie całej kuchni. Ale nie mogła być za droga, bo i koszt kuchni był do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tapetę, tyle, że zmywalną, bez szyby i tego żałuję, ale może za jakiś czas poprawię. Mam zieloną trawę i kolory podobne do agusi - fronty białe, tyle, że na podłodze szare płytki "zwykłe".

My braliśmy z internetu taką:

http://www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=1457&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...