Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co wiem to min musi być 3m szerokości drogi dla obsługi technicznej tzn wozy sanitarne i techniczne ( szambo pogotowie energetyczne itp. ) oraz dużo ważniejszy powód to wozy straży pożarnej pogotowia i policji więc żeby się potem nie okazało że będziesz musiał w sądzie załatwiać sobie odbioru ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie, czy służebność (ewentualnie użyczenie przejazdu - adiqq wie o co mi chodzi) szerokości 3m wystarczy, żeby dostać PnB? Nie pytam jak jest w teorii i przepisach, tylko jak jest w Starostwie Powiatowym w Rybniku - czy muszą być 4 metry dojazdu czy wystarczą 3?

 

 

Droga dojazdowa/służebność do naszego domu ma 3 m i nie było z tym problemu. Ważne żeby pamiętać o tym, że w trakcie budowy będą do Was dojeżdżać duże auta dostawcze z materiałami, żeby nie miały problemu z wjazdem. U nas wiele aut przejeżdżało dosłownie na styk między płotem sąsiada a słupem energetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś z was zna firmę http://www.bassbud.pl ????? zastanawiam się nad nimi bo chcę zrobić tynki proszę o opinie wiem od kilku osób że są konkretni i fachowi jednak chciałabym opinie osób budujących :)

 

U nas robili tynki wewnętrzne gipsowe pod malowanie( ja gładzi nie dawałem),nie mam zastrzeżeń co do wykonania,są konkretni i fachowi.A jaką cenę ci zaproponowali?bo u mnie robili po cenach netto.teraz jakbym robił tynki to materiał kupiłbym sam przynajmniej vat bym sobie odliczył.Ciężko mi się negocjowało z Adamem.dodatkowo płaciłem za siatkę w suficie,listwy okienne,a za osadzenie puszek to przegiął pałę i obrabiałem sam.Oczywiście jesteśmy zadowoleni z wykonania ale ja nie miałem za dużo czasu żeby ich pilnować więc jak ty będziesz na miejscu cały czas to nie masz się o co martwić.Tylko dogadaj się co jest w cenie a co dodatkowo płatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym parterze mam położony gres Arkesia Paradyża. Ostatnio zauważyłam pękniętą kafelkę :bash: Rysa jest akurat na docinanej kafelce, przy rogu ściany. Czy możliwe jest, że rysa wyszła przy docinaniu i dopiero teraz, po kilku miesiącach, pokazała się na wierzchu kafelki? Bo nie sądzę, że było to od początku, zauważyłabym. Co jeszcze może być przyczyną pękania gresu? Zaznaczam, że nic mi tam nie spadło co mogłoby uszkodzić płytkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym parterze mam położony gres Arkesia Paradyża. Ostatnio zauważyłam pękniętą kafelkę :bash: Rysa jest akurat na docinanej kafelce, przy rogu ściany. Czy możliwe jest, że rysa wyszła przy docinaniu i dopiero teraz, po kilku miesiącach, pokazała się na wierzchu kafelki? Bo nie sądzę, że było to od początku, zauważyłabym. Co jeszcze może być przyczyną pękania gresu? Zaznaczam, że nic mi tam nie spadło co mogłoby uszkodzić płytkę.

 

 

Możliwe że praca budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że praca budynku ?

 

Naroza wylewek lubia pracowac - szczegolnie jezeli wylewka byla nieprawidlowo wygrzewana - ale nawet jak bylo wszystko poprawnie to naroza moga sie lekko uniesc i wylewka peka, a razem z nia kafelki. Rozwiazanie? Skuc peknieta kafle i przykleic nowa (no nie mowcie ze nie kupiliscie wiecej na zapas ;) na bardzo elastycznym kleju albo wrecz na samym silikonie :) Nic wielkiego ;)

 

A ja juz mam wylewki na poddaszu -> ekipa p. Adama z Lubaru - polecam. Choc szczerze mowiac to p. Adam jest tylko posrednikiem przynajmniej dwoch roznych firm i tylko bierze prowizje od nich ale mowil, ze wspolpracuje z nimi juz b. dlugo, ekipy sa stale wiec chyba mozna polecic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wylewki robiliśmy w czerwcu .Były zroszone i przez prawie 1,5 miesiąca były przykryte folią zaznaczam że nie było miejsca gdzie byłyby odkryte. Około września zauważyliśmy pękniecie szpara parę milimetrów ale za to przez szerokość korytarza Na szczęście tam będa panele więc chyba to nie przeszkadza .Na całym parterze jednak będą płytki .Na razie parter w porządku nie zauważyliśmy żadnych pęknięć W przyszłym tygodniu zaczynamy grzać i już mam wizje że wszystko popęka .Jak się prawidłowo wygrzewa wylewki i po jakim czasie można kłaść płytki ? ??

A co do płytek to też jesteśmy na etapie wyboru i szukamy i albo zbyt drogie albo kolor nie ten .....Na razie mimo różnych opinii jesteśmy wstępnie zdecydowani na arkesie paradyża Boję się jedynie jak będzie sprawować się w kuchni.Chodzi głównie o odpryski jakby coś się tam stłukło wiadomo przy dzieciach różnie bywa. No zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez mielismy przykryte wylewki folia bardzo dlugo, nawet do konca nam nie przeschly ale juz zaczelismy grzac. Zaczelismy od bardzo niskich temperatur zeby powoli doschlo to co wczesniej nie doschlo samo. Zaczelismy od 10stopni i stopniowo zwiekszalismy temperature. Teraz jestesmy na jakichs 25 stopniach i jest ok. Nie zauwazylismy, zeby cos peklo. Co do plytek to my wybralismy Grec Ceramike STORM polpoler. Rok temu kuzynka wprowadzala sie do swojego nowego domu i bardzo mi odradzala polerowane gresy. Powiedziala, ze zrobila najwiekszy blad bo nic innego nie robi tylko chodzi ze szmata i wyciera bo wystarczy, ze ktos przejdzie boso i juz pod swiatlo widac slady. Posluchalam jej rady i biore polpoler... jak sie bedzie sprawowac wyjdzie w praniu, zobaczymy. Poza tym calkiem fajnie sie prezentuja te plytki. Nawet chyba bardziej sie mi podobaja niz polerowane. A tu link do plytek, ktore wybralismy z mezem. Na zywo bardzo ladnie wygladaja

 

http://www.plytki-glazura.com.pl/category/421,storm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wylewki robiliśmy w czerwcu .Były zroszone i przez prawie 1,5 miesiąca były przykryte folią zaznaczam że nie było miejsca gdzie byłyby odkryte. Około września zauważyliśmy pękniecie szpara parę milimetrów ale za to przez szerokość korytarza

 

Korytarz b. dlugi i waski? A nie jest to normalna dylatacja ? :) Wylewka nie byla w tym miejscu nacinana? (przed zatarciem, wiec tuz po zrobieniu wylewek tego miejsca moze nie byc za bardzo widac, dopiero jak doschnie i sie skurczy to wychodzi szpara i to jest normalne). Jak pekla nieregularnie / nierowno no to najwyrazniej wylewkarze sie nie popisali bo mieli ta dylatacje zrobic (sa jakies okreslone normy - max dlugosc do szerokosci plyty po ktorej przekroczeniu trzeba zrobic dylatacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia może Tobie nic nie spadło,ale może chłopu?? Mój w życiu by się nie przyznał,a jemu średnio raz na dzień coś wypada z rąk.

My mamy na dole kafelki w kuchni,holu,nie są to polerowane kafelki i też ślady na nich widać.Za to za panele polecane przez Adama mogłabym go udusić.MASAKRA!!! Po roku mieszkania wyglądają tragicznie,widać na nich wszystko,wiecznie są jakby niedomyte,porysowane gorzej niż najtańsze marketowe.Gdybym miała kasę to wywaliłabym je jeszcze dzisiaj.Moje dzieci raz na jakiś czas zakładają szmatki na nogi i robią poler i jest w miarę jeden dzień.

 

Serio? Ja je mam dwa lata, pies 35kg z pazurami po nich biega codziennie (a lubi sobie przyszurac) i wygladaja jak nowe :) Fakt, ze trzeba je codziennie myc ale to niestety dotyczy wszystkich paneli :( Drewna zreszta tez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ja je mam dwa lata, pies 35kg z pazurami po nich biega codziennie (a lubi sobie przyszurac) i wygladaja jak nowe :) Fakt, ze trzeba je codziennie myc ale to niestety dotyczy wszystkich paneli :( Drewna zreszta tez ;)

 

Moich paneli nie trzeba dziennie myc, mam takie matowe o fakturze lekko chropowatej. Myje raz na tydzien czasami jak nie mam czasu zadziej i nic nie widac. Odkurze tylko odkurzaczem od czasu do czasu. Sa rewelacyjne w utrzymaniu :) Do nowego domku tez pewnie kupie o podobnej fakturze. Blyszczace wiem z autopsji jak to wygladalo u mamy. Po roku je wymieniala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich paneli nie trzeba dziennie myc, mam takie matowe o fakturze lekko chropowatej. Myje raz na tydzien czasami jak nie mam czasu zadziej i nic nie widac. Odkurze tylko odkurzaczem od czasu do czasu. Sa rewelacyjne w utrzymaniu :) Do nowego domku tez pewnie kupie o podobnej fakturze. Blyszczace wiem z autopsji jak to wygladalo u mamy. Po roku je wymieniala.

 

 

Też takie mam, na całym poddaszu. Jasne, z chropowatą powierzchnią. I tak jak gres na parterze musiałabym myć codziennie, tak panele na górze myję najwyżej raz w tygodniu, a przeważnie i tak rzadziej, tylko odkurzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas robili tynki wewnętrzne gipsowe pod malowanie( ja gładzi nie dawałem),nie mam zastrzeżeń co do wykonania,są konkretni i fachowi.A jaką cenę ci zaproponowali?bo u mnie robili po cenach netto.teraz jakbym robił tynki to materiał kupiłbym sam przynajmniej vat bym sobie odliczył.Ciężko mi się negocjowało z Adamem.dodatkowo płaciłem za siatkę w suficie,listwy okienne,a za osadzenie puszek to przegiął pałę i obrabiałem sam.Oczywiście jesteśmy zadowoleni z wykonania ale ja nie miałem za dużo czasu żeby ich pilnować więc jak ty będziesz na miejscu cały czas to nie masz się o co martwić.Tylko dogadaj się co jest w cenie a co dodatkowo płatne

 

 

dzieki bardzo za odpowiedz :) rozmawiałam z kilkoma osobami polecali mi ta firmę, no u nas najprawdopodobniej my kupimy material i przygotujemy wszystko na ich przyjscie a ten P.Adam jaki jest ??? tzn czemu ciezko sie negocjowalo mam sie psychicznie nastawic na twarde warunki??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...