Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie mi czy mieliście wizyty urzędników z PINB w Rybniku kiedy oddawaliście domy do użytkowania?

Na co zwracają uwagę, czego się czepiają?

 

Madzia, PINB nie kontroluje domów oddawanych do użytku. Pod warunkiem, że w papierach wszystko będzie ok. Odbiór to tak naprawdę sama papierologia. Najważniejsze żeby w dzienniku budowy było to samo co w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, PINB nie kontroluje domów oddawanych do użytku. Pod warunkiem, że w papierach wszystko będzie ok. Odbiór to tak naprawdę sama papierologia. Najważniejsze żeby w dzienniku budowy było to samo co w projekcie.

U nas nie było nikogo. A Ty nie zgłaszasz tego do nadzoru w Rybniku chyba, prawda? Bo Wy to powiat rybnicki, to w Starostwie, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Nie ma roznicy czy sprzatalbym po jednym psie czy po dwoch psach i trojce dzieci - robota ta sama - najgorsze sa podlogi ehm ;) Pies nic innego nie brudzi :)

 

hehe, wrócimy do tematu jak będziesz mieć tę trójkę dzieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

znowu trochę roboty zrobione, znowu parę pytań...

 

Pytania:

 

 

 

3. Porządkowanie terenu, pytanie rozbudowane:

 

mam teren gliniasty, po ulewie stoi woda parę dni, jak doprowadzić teren do porządku? Nie mam kasy na robienie podjazdu z kostki,

muszę po prostu wyrównać teren, zabić chwasty, nie wiem, czy ściągnąć jakąś warstwę gliny i nasypać kruszywa jakiegoś, nie znam się kompletnie, ale coś zrobić muszę.

Zabierać się za to lepiej przed zimą czy po?

 

4. Mam tynki wewnętrzne Knauf Diamant, miały być pod malowanie według wykonawcy, niestety gołym okiem widać ich chropowatość. Kasy na gładzie brak. Jest jakaś farba, która potrafi wygładzić fakturę sciany?

 

Z góry dzięki za info:)

 

ad3) proponuję kupić jakiś tani kamień np. z KWK Rydułtowy - co do chwastów proponuję Randapa - ale z dużą rozwagą !! tzn tylko tam gdzie będzie podjazd :)

Zdecydowanie wysypać przed mrozami bo wiosną możesz nie wjechać :/mróz i woda zrobią swoje więc im szybciej tym lepiej

ad4) nie nie ma takiej farby ( w wersji opłacalnej ) rozumiem że na ścianie widać ziarno wielkości przepłukanego piasku ? jeśli tak to po kilku malowaniach zacznie zanikać

inna rzecz jest taka że efekt uziarnienia jest trendy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad3) proponuję kupić jakiś tani kamień np. z KWK Rydułtowy - co do chwastów proponuję Randapa - ale z dużą rozwagą !! tzn tylko tam gdzie będzie podjazd :)

Zdecydowanie wysypać przed mrozami bo wiosną możesz nie wjechać :/mróz i woda zrobią swoje więc im szybciej tym lepiej

ad4) nie nie ma takiej farby ( w wersji opłacalnej ) rozumiem że na ścianie widać ziarno wielkości przepłukanego piasku ? jeśli tak to po kilku malowaniach zacznie zanikać

inna rzecz jest taka że efekt uziarnienia jest trendy :)

 

OK, a tani kamień to jaki koszt za tonę może być?

 

jak się za to zabrać? zamówić koparkę do ściągnięcia warstwy wierzchniej, zaorać, ile z góry ściągnąć gliny, ile cm nawieźć tego kamienia?

 

co do farby - dokładnie takie ziarna piasku, no nic, pomaluję Śnieżką, zobaczymy co wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a tani kamień to jaki koszt za tonę może być?

 

jak się za to zabrać? zamówić koparkę do ściągnięcia warstwy wierzchniej, zaorać, ile z góry ściągnąć gliny, ile cm nawieźć tego kamienia?

 

co do farby - dokładnie takie ziarna piasku, no nic, pomaluję Śnieżką, zobaczymy co wyjdzie...

 

Nie orać :D !! tylko zdejmij jakieś 50 cm ( jeśli chcesz w przyszłości kostkę lub jakąkolwiek inną nawierzchnię :) )

potem wysypać około 30cm bergi

Czym sobie pomalujesz to to już Twoja sprawa :) mimo wszystko proponuję najpierw grunt szczepny do farb !!! ( NIE ATLAS) potem może być farba gruntująca biała no i na to już farbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, nie Atlas! :)

ja na nie zniszczonych atlasem ścianach dałem farbę śnieżka grunt i potem farbę docelową, w dwóch warstwach. jest ok.

Śnieżka grunt ( i inna farba gruntująca pewnie też) ma śmietanową konsystencję i zakrywa sporo błędów.

wcześniej wygładzić co większe zadziory siatką ścierną, duże dziury załatać gipsem, małe akrylputzem (w pojemnikach, gotowy do użycia) i malujemy.

Najlepiej zrobić próbę na jakiejś ścianie w spiżarni czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do wszystkich "węglowców" - czy macie w kotłowni rurę doprowadzającą powietrze?

Bo nam instalator powiedział że musi być rura wyprowadzona na dwór (mamy kotłownię w piwnicy), i to nie przy samej górze pomieszczenia, tylko najlepiej jak najniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamontować kinkiet zewnętrzny do elewacji z 20cm styropianu?

 

Na specjalnych kolkach do styropianu, takich:

 

http://zamocowania.pl/grafika/fischer/mini/kolki_fischer_fid50.jpg

 

Polecam odrazu porzadne z fischera, im wieksze/dluzsze tym lepsze. Wkrecasz to w styropian, a potem w niego normalna srube (dostosowana do grubosci) - zdziwisz sie jak mocno to trzyma - dwa takie koleczki i pare kg powiesisz bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supcio i dzięki.

A na wentylację kotłowni dobra jest zetka. Czyli między wlotem a wylotem jest pionowa rura, w której powietrze praktycznie stoi, ciagnięte jest tylko gdy piec pracuje.

wejdzie toto kratką wentylacyjną pod sufit piwnicznej kotłowni, potem kolanko i półtora metra w dół i znowu kolanko z kratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamontować kinkiet zewnętrzny do elewacji z 20cm styropianu?

Użyj kołków ślimaków jakie pokazane są na fotce poniżej.

 

Ja dodatkowo, zaznaczam miejsce, robię otwór dużym śrubokrętem, wciskam piankę niskoprężną, dopiero wkręcam kołek, czekam aż pianka wypłynie i zastygnie, odcinam wypływ, przykręcam lampę/sygnalizator alarmowy/inną rzecz.

Pianka zapobiegnie wykręceniu kołka, gdy przyjdzie to coś zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...